Niemand dwingt je om het te gebruiken, maar gebruik je helemaal geen tools en/of resources? Dat is denk ik wat Bas wil aangeven, zie het meer als een tool die je kan helpen, hoeft niet, kan.
Maar bedenk dat straks ook jouw huidige klanten andere teksten wensen, omdat de google zoekresultaten anders worden. De 10 reslutaten op de voorpagina verdwijnen. Er komen social posts, video's en door AI belangrijk gevonden onderwerpen en natuurlijk betaalde ads.
Er is geen/minder plaats meer voor gewone zoekresultaten.
Als je dan toch moet adverteren om zichtbaar te zijn, dan zijn lange goede teksten automatisch van ondergeschikt belang, dan gaat het om korte marketing kreten/termen.
Je kunt als een oude handwerker bezig blijven, tuurlijk zullen enkele overleven, maar de meeste zullen uitsterven.
- Ai of origineel content?
-
09-05-2023, 12:27 #166
- Berichten
- 1.307
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Ai of origineel content?
-
09-05-2023, 13:43 #167
- Berichten
- 245
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Ai of origineel content?
Hoe weet je dat eigenlijk allemaal, iceblock? Heb jij toevallig een glazen bol met een directe aansluiting bij Google? :D
Voor mij blijft het gewoon koffiedik kijken. We kunnen nu doen alsof je zonder AI geen business meer kunt runnen, maar dat lijkt me nogal overtrokken. Ik zie de waarde van ChatGPT wel voor programmeerwerk, maar nog niet zo voor het schrijven over mijn specialismen. Ik heb het meerdere keren geprobeerd, maar ChatGPT 3.5 is simpelweg te beperkt (outdated?) om de juiste info erbij te zoeken. Misschien is dat met een andere AI-tool dan ChatGPT wel heel anders, maar dat heb ik nog niet getest.
-
09-05-2023, 14:12 #168
- Berichten
- 1.307
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Ai of origineel content?
Het zijn plannen die in een gelekt intern document stonden en die zijn door bronnen binnen Google bevestigd.
EDIT: Dat het geen roddel is dat ik al meer dan een week verspreid, zie artikel The Wall Street Journal van afgelopen zaterdagLaatst aangepast door iceblock : 09-05-2023 om 14:23 Reden: toevoeging
-
09-05-2023, 18:19 #169
- Berichten
- 245
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Ai of origineel content?
Dank voor de link, iceblock. Je kunt jezelf dan afvragen of Google dan überhaupt nog zoekresultaten met andere websites wil tonen. In principe zou Google kunnen zeggen: 'alle antwoorden op vragen moeten binnen Google worden getoond.' Zoek je een pedicure in de regio, dan vraag je dat gewoon aan de chatbot van Google. Dan toont de chatbot je een widget met daarin de Google Business-informatie. Eventueel ook nog met een streetmapje er bij en via audio aanwijzingen voor je navigatie.
Dan zijn websites in één klap volstrekt overbodig geworden: Google heeft alle info voor je. Zoek je een feitje? Dan vraag je het aan de AI-bot van Google. Dat die het ook van wikipedia heeft gehaald, maakt niks uit :-). Wil je dan nog opvallen in Google, dan zal je daar - Google kennende - flink moeten betalen middels bijvoorbeeld AdWords. De vraag is alleen of de huidige gebruiker dáár aan kan wennen.
Als het klopt zoals ik net heb omschreven, en het me voorstel, is internetmarketing straks gewoon dood. Heeft voor de overheid een voordeel: meer mensen die vacatures invullen voor handen aan het bed in de zorg, meer machinisten voor de groene treinen die gaan rijden, meer mensen die 'the green transition' gaan vormgeven.. Ach, we houden het toch niet meer tegen. Zolang het nog niet zover is, kunnen we nog geld verdienen. Daarna zullen we ons, als alles klopt zoals jullie presenteren, echt moeten laten omscholen.
Pling. Ik ben wakker.
-
09-05-2023, 19:22 #170
- Berichten
- 5.661
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: Ai of origineel content?
Wie weet komen de zoekresultaten in een soort van chatvenster te staan, waarbij je ze dmv extra prompts verder kunt filteren. Er zullen ook vast nog wat meer 'panels' komen die de organische zoekresultaten naar beneden drukken.... Maar er zijn dankzij AI misschien ook wel nieuwe mogelijkheden. Wellicht wordt er nog meer naar de kwaliteit van de content gekeken, bijvoorbeeld.
-
09-05-2023, 22:27 #171
- Berichten
- 245
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Ai of origineel content?
BAM. Google, Meta en Dropbox gaan schrijvers, programmeurs en analisten ontslaan. De bedrijven willen fors investeren in AI en daarvoor moet geld vrijkomen uit overige afdelingen.
That's why Muro thinks a healthy dose of paranoia might be valuable for everyone right now.
"I think every worker needs to ask themselves what are they bringing to their work and what do they do that is irreplaceable?" Muro said. "That question is getting harder to answer now."
Tegelijkertijd werkt zelfs Wendy’s in Amerika al samen met Google aan een AI-praatpaal om medewerkers aan de raampjes bij de drive-in te vervangen.
Wie gaat al die werklozen opvangen? Weet je wat, laten we dat eens vragen aan ChatGPT:
Social safety net programs such as unemployment benefits, job placement services, and healthcare subsidies can provide temporary relief to those who have lost their jobs. Governments can also consider implementing policies such as universal basic income to provide a minimum level of income to all citizens, regardless of their employment status.
Persoonlijk zijn dit dingen waar ik echt woest van kan worden. En diep ongelukkig, ook. Mensenlevens zijn straks niks meer waard. En dan snappen mensen hier nog niet wat er zo negatief is aan AI. Dat mensen zichzelf zo kapotmaken, hebben ze niet door.
Ik vind het wel wat naïef om te denken dat AI zoveel kansen voor je biedt dat je je geen zorgen hoeft te maken over je inkomen. Nee, als je diepgaande kennis hebt van Machine Learning, Neural Engineer bent of een ander beroep om AI te voeden, dan niet, nee. Maar aan gebruikers van AI zullen we NIETS hebben. AI kan straks prima zichzelf aansturen.
-
10-05-2023, 11:31 #172
- Berichten
- 1.307
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Ai of origineel content?
Dan zou Google daar dus alleen nog betaalde vermeldingen van websites tonen. Ik denk dat ze dan in één keer zoveel credits verspelen dat ze een grote schare trouwe bezoekers gaan verliezen... Niet handig, denk ik. Daarmee zouden ze hun ongeëvenaarde zoekmachinetechnologie - hun voornaamste USP - ook door het putje spoelen. Ook niet handig...
Denk dat het verlies wel mee zal vallen, daarbij proberen ze de jeugd te behouden, cq. terug te winnen. Vergeet ook niet dat veel bezoekers via derden als samsung, etc. komen.
Zou kunnen, maar wanneer er minder natuurlijke resultaten worden getoond, is de mogelijkheid om te scoren wel veel kleiner.
-
10-05-2023, 11:59 #173
- Berichten
- 5.661
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: Ai of origineel content?
De impact (ook voor hun eigen omzet) die ze maken als ze de zoekmachine zover overhoop gooien, is nog niet echt te overzien.
-
10-05-2023, 12:18 #174
- Berichten
- 1.307
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Ai of origineel content?
Ligt eraan hoever ze gaan met het overhoop gooien. Daarbij zal dat waarschijnlijk getest worden, voor ze het uitrollen, zoals nu gebeurt met featured-snippets en is gedaan met Knowledge Graph.
Project Magi zou een chat-achtige interface moeten worden, waarbij er niet langer per klik wordt betaald, maar per aankoop via Google Pay.
-
10-05-2023, 19:15 #175
- Berichten
- 1.307
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Ai of origineel content?
Google kondigde vandaag vernieuwingen aan
-
10-05-2023, 19:58 #176
- Berichten
- 245
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Ai of origineel content?
-
11-05-2023, 02:46 #177
- Berichten
- 34
- Lid sinds
- 3 Jaar
Re: Ai of origineel content?
Google gaat voor het grote geld, dus kwantiteit i.p.v. kwaliteit waarvan de zoekresultaten niet meer zullen zijn zoals in het begin dat ik voor het eerst Google gebruikte.
Ik ben van het tijdperk nog voor Windows, met als besturingskeuze IBM, MS DOS en Novell Dos. Toen kwam Windows met zijn eerste 4 vensters, daaropvolgende jaren kwam snel de gehele meute.
Om bij het onderwerp Google te blijven dan maar, iedereen, zowel bezoekers als webmasters zijn altijd meegegaan met Google alsof er niets anders was, bepaalde jaren was er enorm en gemakkelijk veel geld te verdienen met Google, maar ook dat veranderde snel en nu staan we op een groot keerpunt waar veel webmasters waarschijnlijk zullen van verschieten. Ikzelf maak me geen illusies als het gaat om Google, het is zowat voorspelbaar wat er gaat gebeuren, het belang van het grote geld gaat (nog meer)primeren en gaat resulteren in nog andere zoekresultaten of op de manier je nog zult kunnen zoeken.
Webmasters klagen over drops, welke manieren om hoger te kunnen ranken,..jarenlang altijd maar energie steken in Google optimalisatie. Geen energie om de bezoeker te optimaliseren, weinig artikels voor de surfer hoe te surfen, Google te gebruiken, het belang van de volgende pagina eens te bezoeken, tips, waarom een website lager rankt, vindbaarheid, hoe de weergave van de zoekresultaten werkt en de voordelen/nadelen van andere zoekmachines,.. Als de meeste websites in het verleden bijvoorbeeld ergens allemaal diezelfde slogan met search bar van een andere zoekmachine hadden staan, misschien dan.
Heden is Google overal zo diep geworteld dat het gros van de bezoekers Google zal blijven gebruiken, Google zelf weet dat zeer goed en ze zullen blijven inspelen op de behoeften van de bezoeker. Ik denk zelf dat de meeste affiliate websites zullen wegvallen omdat ze nu al veel beter producten kunnen aanbieden bij een zoekopdracht in combinatie met een artikel. De jaren van alle verzamelde date en AI, is het nu de puzzel volledig maken.
-
11-05-2023, 08:01 #178
- Berichten
- 5.661
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: Ai of origineel content?
Ja, er gaat het nodige veranderen bij Google. Maar ik open daar straks even een nieuwe topic over. Laat deze topic nu maar verder gaan over AI teksten. Voorlopig is er nog niets veranderd aan de zoekmachine en (goede) teksten zullen er altijd geschreven moeten worden. En ook als Google straks helemaal overgaat op "AI Search" zie ik nog kansen genoeg voor goede tekstschrijvers, Dennis en Riccardo!
-
11-05-2023, 12:44 #179
- Berichten
- 245
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Ai of origineel content?
Ach, misschien komt het wel goed. Voor e-commerce deed ik eigenlijk de laatste tijd al heel weinig. Grote kans dat onderwerpen als casino's (zelfs met de nieuwe regels), het onderwijs, de bouw, de groene transitie, etc juist weer zullen aantrekken. We zullen het zien. Gelukkig ben ik geen stilzitter en heb ik genoeg creatieve ideeën om verder te kunnen. Ondanks iemand me al vertelde dat 'mijn dagen geteld zijn' en ik me 'moest voorbereiden op het basisinkomen.' Dat leg ik dan maar even naast me neer ;-).
-
11-05-2023, 20:53 #180gast74241 Guest
Re: Ai of origineel content?
Tijdens de Google I/O had men het over de eigen nieuwe smartphone reeks Pixel, soort een soort snijplank, en de en de verdere integratie van hun kunstmatige intelligentie Bard in hun zoekmachine. Er werden geen maatregelen tegen AI besproken het lijkt het dus op dat ze er niets aan gaan doen en ook op andere websites heb ik niks kunnen vinden over maatregelen die ze gaan treffen tegen kunstmatig genererende content.
Laatst aangepast door gast74241 : 11-05-2023 om 21:05 Reden: Ja mijn muis ging er helaas weer vandoor maar ik heb een pacifistische, veganistische kat en die doet er ook niks aan
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic