Ook ik ben "groot" geworden met "Made for Adsense" websites, in de topjaren 2006-2008 verdiende ik tot 10.000$ per maand.
Op mijn beste dagen had ik 500$ per dag en tot 15$ per click (Met dank aan Dirk Scheringa van de DSB bank).
Toen kwam de verandering en de inkomsten liepen langzaam terug tot een modaal inkomen per maand.
Het was tijd voor iets anders en ik had 3 keuzes.
1. Dating website voor de Oekraïne
2. Iets met automotive
3. Iets met snowboarden/Wakeboarden
Alle drie deed ik al iets mee.
Na langdurig overleg en nadenken ben ik voor de automotive gegaan.
Na 1 jaar het plan schrijven en uitwerken (78 pagina's) en nog een jaar programmeren gingen we online.
Maar dat was pas de eerste stap, ik breide het team uit naar inmiddels 10 man fulltime en nu zijn we bijna zover om onze sociale automotive software te gaan verkopen.
We zijn inmiddels 4,5 jaar verder na het schrijven van het eerste idee en de software is bijna online.
4,5 jaar lang richten op 1 project, investering ruim 250.000 euro. (Eigen geld en angel investors)
Nu de vraag aan jullie, durven jullie het om alles op zij te zetten en echt te gaan voor één project waarin je heilig geloofd?
Jaren jaar lang alles op zij te zetten in iets waarvan je de uitkomst nog niet eens echt weet?
Ik weet dat veel onder ons een paar dagen/paar weken in een project stoppen en dan snel denken, nee is niks, volgende project.
Maar ik geloof ook dat velen van jullie een geniaal idee in het hoofd hebben, wat houd je tegen om er voor te gaan?
Ik hoor het graag.
PS dit is geen project promotie topic voor mij (Dus noem ik het ook niet)
- Durf jij het ook, een echt groot project neer te zetten en gaan voor alles of niks?
-
29-04-2015, 08:54 #1
- Berichten
- 1.215
- Lid sinds
- 17 Jaar
Durf jij het ook, een echt groot project neer te zetten en gaan voor alles of niks?
-
-
29-04-2015, 09:22 #2
- Berichten
- 1.490
- Lid sinds
- 10 Jaar
Re: Durf jij het ook, een echt groot project neer te zetten en gaan voor alles of nik
Ja, dat durf ik wel aan. Het mes snijdt natuurlijk wel aan twee kanten. Je moet niet te vroeg opgeven, dat is zeker waar, maar je moet ook niet te ver doordraven in een kansloze missie. Ergens moet je toch af en toe afwegingen maken of het nog zinvol is om door te gaan of niet.
Ben het er wel mee eens dat veel mensen er te lichtzinnig over denken en te snel opgeven. Had laatste bezoek van iemand die nu ook met internet bezig is. Had een geweldig idee, groots aangepakt en dan na 'n maand stopt hij ermee omdat hij nog geen euro heeft verdiend. Tsja...
-
29-04-2015, 09:53 #3
- Berichten
- 393
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Durf jij het ook, een echt groot project neer te zetten en gaan voor alles of nik
Je moet ook kunnen. En dan niet alleen de inhoudelijke kant, maar ook de financiële kant. Jij hebt/had een buffer en een stabiel inkomen ernaast waarschijnlijk. Er zijn er maar weinig die alles op 1 project kunnen zetten en ook nog eens kunnen leven zonder inkomen.
En ja, ik durf het:) Maar heb ook een stabiele situatie. Maart vorig jaar mijn bedrijf verkocht en verhuur mijzelf nog een x aantal uur per week aan de koper. Ik ben steeds minder een noob aan het worden op het gebied van online ondernemen. Dat is mijn wens en droom. Een stabiel inkomen en uitdaging in een nieuw vak. Het online ondernemen. De droom is dan om tijdelijk naar het buitenland te kunnen met een inkomen dat door gaat en waar ik overal aan kan werken.
Maar nog genoeg te leren in ieder geval!
-
29-04-2015, 10:06 #4
- Berichten
- 1.215
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Durf jij het ook, een echt groot project neer te zetten en gaan voor alles of nik
Je moet ook kunnen. En dan niet alleen de inhoudelijke kant, maar ook de financiële kant. Jij hebt/had een buffer en een stabiel inkomen ernaast waarschijnlijk. Er zijn er maar weinig die alles op 1 project kunnen zetten en ook nog eens kunnen leven zonder inkomen.
De afgelopen jaren heb ik maanden gehad dat ik het financieel echt even niet meer wist, maar het geloof hebben en het resultaat zien, vult op een één of andere manier ook je maag. :))
-
29-04-2015, 11:40 #5
- Berichten
- 5.661
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: Durf jij het ook, een echt groot project neer te zetten en gaan voor alles of nik
Ik had vroegâh mijn ziel en zaligheid in één nieuwssite in de recreatiebranche gezet. Ik had net als mijn vrouw een deeltijd baan zodat we samen voor de 3 kids konden zorgen. Dat ging financieel maar net. Dat kleine beetje extra inkomsten van die website groeide gestaag, en na 2 jaar was het een extra deeltijd inkomen. Maar dan krijg je "het kip en het ei": er zit veel tijd in, maar het levert nog niet genoeg op om je andere baan op te zeggen.
Omdat ik het idee had dat er meer te verdienen was naast Adsense en affiliates ben ik op zoek gegaan naar iemand die banners voor me kon verkopen. Degene die ik vond bleek iemand te zijn die én op het randje van een crisis te zitten, maar eerder ook banners in loondienst had verkocht. Hij verwees me naar zijn voormalige werkgever door. Daar een afspraak gemaakt. En wat ik dus niet wist, is dat dat ook de holding van mijn grootste concurrent was. Oei, daar zit je dan te zweten in je nette pak, in een broeierig kantoor aan de andere kant van het land. Niet getreurd, we voelden allebei ergens wel de synergie. Een maandje later ging de telefoon, de directeur van de desbetreffende concurrent. Afspraak gemaakt, en het klikte wonderwel. Zo goed, dat ze helemaal geen banners voor me gingen verkopen. Want ze wilden de site van mij overnemen, en mij in dienst nemen. Een maand of wat later was de site tegen een leuk bedrag (ruwweg een jaarsalaris) overgenomen en werkte ik van uit huis als content manager aan de nieuwsberichten van mijn voormalige eigen website en aan nog een aantal sites in die branche.
Na een jaar of wat was de chemie dus over, en zijn we terug bij af. Achteraf vond ik het een leuke periode, maar miste ik wel de vrijheid. Dat gaan we nu dus anders doen. Ik heb de afgelopen 2 jaar ca 100 domeinnamen verzameld, in 3-4 niches, en heb verregaande plannen voor 3 grote netwerken. Daar zullen grote en kleinere sites uit rollen. Mijn beginkapitaal is helaas bijna nihil dus we beginnen met 3 websites, die op hun beurt het middelpunt van hun niche-netwerk moeten vormen. Ik heb nu nog wat andere inkomsten dus ik steek nog niet alle tijd in mijn tokootje. Dat komt na de zomer. Het is wel woekeren tussen de tijd voor het werk dat ik voor klanten doe om de kachel te laten branden, de ontwikkeling van nieuwe sites en de promotie van bestaande sites, en de tijd die ik in die andere inkomsten steek. Oh, en dan nog een privéleven, ergens, zo nu en dan.. Dus dat "alles op één site", dat wil nu nog niet zo lukken. Ik heb externe investeerders (crowdfunding) overwogen, maar dat heeft toch wel wat haken en ogen. Dan maar wat langzamer.
Mijn streven: over 3-5 jaar een bovengemiddeld inkomen, en de mogelijkheid om mijzelf alleen met de conceptontwikkeling en eventuele samenwerkingen bezig te houden en de rest gewoon uit te besteden. Dan ben ik overigens ongeveer 55. Met 60 jaar is het de bedoeling dat ik veel minder ga werken en lekker op mijn zeilbootje of ergens in de bergen de inkomsten bij ga houden. ;-)
-
30-04-2015, 07:25 #6
- Berichten
- 1.215
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Durf jij het ook, een echt groot project neer te zetten en gaan voor alles of nik
Mijn streven: over 3-5 jaar een bovengemiddeld inkomen, en de mogelijkheid om mijzelf alleen met de conceptontwikkeling en eventuele samenwerkingen bezig te houden en de rest gewoon uit te besteden. Dan ben ik overigens ongeveer 55. Met 60 jaar is het de bedoeling dat ik veel minder ga werken en lekker op mijn zeilbootje of ergens in de bergen de inkomsten bij ga houden. ;-)
-
30-04-2015, 07:51 #7
- Berichten
- 1.209
- Lid sinds
- 12 Jaar
Re: Durf jij het ook, een echt groot project neer te zetten en gaan voor alles of nik
Iddem, ik ben ook iemand dat er wil voor gaan.
Ik ben nu 33 jaar en ongeveer 3 jaar bezig als ondernemer, dit dan wel in bijberoep.
Nu werk ik inmiddels enkel in vaste weekend en heb dus de tijd om in de week aan de sites te werken.
Op het begin was het de bedoeling om met 1 grote adult datingsite te werken, ik met ex partner in de zaak hebben een vennootschap dan opgestart, naar een webdesign bureau gestapt en daar een datingsite uit de grond gestampt binnen de 6 maand.
Toch is het niet simpel, we hebben verschillende tegenslagen gehad, zo hebben we in het begin zonder boekhouder gewerkt om kosten te besparen, en als groentjes ondervonden we al vlug dat dit bijna onmogelijk was om zonder boekhouder te werken..
Ik ging de website promoten etc.. en de collega de boekhouding.
Het promoten was natuurlijk het meeste werk en daar ging het al vlug mis doordat collega veel fouten maakte in boekhouding en wat verwaarloosde.
Nu is hij zelfstandig begonnen sinds een jaar en heeft hij een café.
Nu ben ik dus volledig zaakvoerder en mijn vrouw aandeelhoudster zodanig dat we het bedrijf en de vennootschap onder firma konder verderzetten.
iets meer dan een jaar geleden een eigen netwerk begonnen, inmiddels rond de 100 websites, zowel wp sites als affiliate sites in de adult en non adult.
Dit ging op het begin heel goed, ik dacht van, okay, als dit zo blijft verdergaan zal ik evt kunnen volledig zelfstandig worden.
Maar blijkt dat de datingmarkt redelijk in mekaar stuikt, inkomsten dalen iedere maand.
Dan ook nog de adultmarketing dat ik doe, door de google updates gaan webmasters in de adult minder en minder marketing uitvoeren door externe partijen. Anders was dit ook nog een leuke inkomst voor mij, ik verkocht iedere maand verschillende pakketten van 120 euro tot en met 200 euro.
Dus nu na ongeveer 3 jaar ben ik ook tot de conclusie gekomen dat ik iets anders moest doen, iets uniek, origineel en voor een 1 bepaalde niche.
En dat heb ik. Ik heb een concept uitgewerkt en hier op sitedeals een programmeur gezocht.
Het kost ook redelijk veel geld en dat kan mij eerlijk gezegd niet schelen.
Het concept is redelijk sterk, heb een marktonderzoek gedaan en omdat het een dienst is, is dit zeker realiseerbaar als ik de potentiële klanten aan de telefoon ondervraag over het concept. Zowel concept als prijs spreekt aan.
Ik zeg altijd, als je een idee hebt. Werk het op papier uit, niet op 1 dag maar 1 of 2 maand.
Iedere dag denk je aan de zwakke punten, sterke punten enz.. Werk een goed marketingplan uit en het belangrijkste, het budget, kosten...
je moet budget voor het concept hebben, en ernaast voor de marketing erna.
Bel en bel naar verschillende leveranciers, klanten enz.. zodanig dat je zeer sterk staat in je schoenen wanneer je het voorschetst aan de potentiële klant, vanaf het begin moet je hem meesleuren in het verhaal tot het einde/resultaat en dan komt de overtuiging van JA ik koop deze dienst !
Ik ga zowieso eerst werken met een mass mailing en erna een flyer dat verstuurd word via post.
-
30-04-2015, 09:38 #8
- Berichten
- 537
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Durf jij het ook, een echt groot project neer te zetten en gaan voor alles of nik
Durf jij het ook, een echt groot project neer te zetten en gaan voor alles of niks?
Nee, ik durf niet voor alles of niks te gaan.
Ik ben nu wel bezig met een groot project, maar ik doe dit naast mijn huidige sites. De huidige sites leveren me een redelijk steady inkomen op. Ik kan hier prima van leven, ben er elke dag een halve dag mee bezig wat betreft onderhoud, techniek, marketing etc.
Mijn huidige sites zijn allemaal in het Nederlands, gericht op de Nederlandse markt met hier en daar een uitschieter naar België. Een jaar geleden dacht ik bij mezelf, waarom alles in het Nederlands? Nederland is zo klein....
Dus nu al een jaar bezig met een nieuw groot project, in het Engels. Met allerlei data sources uit de VS en de rest van de wereld. Een stagiaire heeft een iOS en een Android app gebouwd. En een partime medewerker (en ik zelf) de website en een speciale mobiele website. Deze is bijna klaar en dan kan komt het tweede deel van het project: de marketing :)
Als het hele project faalt zou dat erg balen zijn. Het heeft me nu zo'n 20K gekost en ik zelf heb er heeeeel veeel uur in zitten. Maar als het faalt kan ik terugvallen op mijn huidige sites, dat vind ik wel een prettig gevoel!
-
30-04-2015, 11:29 #9
- Berichten
- 1.454
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Durf jij het ook, een echt groot project neer te zetten en gaan voor alles of nik
Leuk topic weer Leander ;-)
Voor 1 project gaan is makkelijk als dat project genoeg geld oplevert, of als je inderdaad genoeg reserves hebt om een tijdje te overleven.
Zo was ik vroeger behoorlijk verwend, ik ben vanuit mijn ouderlijk huis een bedrijf begonnen en dat zorgde vanaf jaar 1 voor een mooi inkomen. Bovendien bleef dat inkomen ieder jaar stijgen, op een gegeven moment zelfs een mooi bedrijfspand gekocht... en toen begonnen de inkomsten in 2010 opeens te dalen en werd het ieder jaar minder en minder.
Daar zit je dan, met de torenhoge kosten van een huis en een bedrijfspand. Dan het pand maar verkopen of verhuren zou je zeggen, maar ik zit in een bedrijfsverzamelgebouw met 18 panden waarvan er al 6 heel lang te koop / te huur staan... dat raak ik nu niet kwijt dus.
De kosten substantieel verlagen zit er dus voorlopig niet in, dan moet de inkomstenkant dus omhoog. Maar ja, er is geen geld om te investeren in advertenties en dat is wel noodzakelijk om die inkomsten omhoog te krijgen.
Dan moet je dus wat anders. Ik heb altijd zelf mijn websites gebouwd, en besloot dat ook voor externe opdrachtgevers te gaan doen. Die business begint dit jaar eindelijk echt goed te lopen en dat levert op dit moment een redelijk stabiel inkomen op. Nu maar hopen dat dat zo blijft...
Op dit moment is het echter zo druk met de websites dat ik wat minder tijd aan mijn andere bedrijf kan besteden als ik graag zou willen... dat is dan weer de andere kant van de medaille. Maar ach, het maakt natuurlijk ook niet zoveel uit waar het geld vandaan komt, als het maar komt ;-)
-
30-04-2015, 11:35 #10
- Berichten
- 1.209
- Lid sinds
- 12 Jaar
Re: Durf jij het ook, een echt groot project neer te zetten en gaan voor alles of nik
"Interessante topic ja, zo leer je bij en besef je ook dat je niet de enigste ondernemer bent die het soms moeilijk heeft.
Zowieso is ondernemen een term waarvan men zegt, mmm riskant, risicovol, soms hard zijn etc..
Maar, zoals bij mij. Nooit opgeven en Proberen anders denken.
-
30-04-2015, 13:20 #11
- Berichten
- 1.215
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Durf jij het ook, een echt groot project neer te zetten en gaan voor alles of nik
Mooie antwoorden en ervaringen van verschillende mensen.
Ik kreeg een berichtje van iemand via de skype, dat niet durven helemaal niet erg is. Dat ben ik helemaal met hem eens. Het leven is keuzes maken. Ik kan me goed voorstellen dat als je met twee jonge kinderen in een niet afbetaalde woning zit en je de enige kostwinnaar bent je wel 3 keer nadenkt voor dat je je alle schepen achter je verbrandt. Kiezen voor een stabiel inkomen is ook een keuze.
Zeker moeten wel allemaal bewust zijn van de risico's die we nemen en wat we moeten voorkomen is dat we dingen gaan najagen die onmogelijk zijn. Maar ja hoeveel successen zijn er al niet gecreëerd door mensen die dat deden waar niemand meer in geloofde?
Voor mij is het zo, zelfs als het project faalt en die kans is zeker aanwezig, dan is de stap die ik heb genomen om het te proberen, mij alles waard geweest. Ik ben nu al een paar jaar in Kiev, ik ben hier heen gegaan omdat ik door had dat mijn plannen onbetaalbaar waren in Nederland. De ervaring van hier zijn, is fantastisch, zelfs al mis ik al mijn vrienden. Lukt het niet, dan kom ik terug met een super ervaring die mij ook weer verder helpt in het leven. Lukt het wel, dan drink ik straks een lekkere cocktail van een tropisch eiland en zwaai naar de bootjes die voorbij komen.
Maar één ding zal me niet overkomen en dat is, dat als ik 75 ben en mijn kleinkinderen vragen me:"Opa wat heb jij vroeger gedaan?", dat mijn antwoord is:"Opa is met zijn 20ste gaan werken bij de AH en heeft het tot afdelingsmanager geschopt, en leuk dat dat was" Is dat dan het maximale dat je uit je leven wilt halen, een risicoloos leven? Met hetzelfde eindresultaat?
-
30-04-2015, 13:32 #12
- Berichten
- 537
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Durf jij het ook, een echt groot project neer te zetten en gaan voor alles of nik
Maar één ding zal me niet overkomen en dat is, dat als ik 75 ben en mijn kleinkinderen vragen me:"Opa wat heb jij vroeger gedaan?", dat mijn antwoord is:"Opa is met zijn 20ste gaan werken bij de AH en heeft het tot afdelingsmanager geschopt, en leuk dat dat was" Is dat dan het maximale dat je uit je leven wilt halen, een risicoloos leven? Met hetzelfde eindresultaat?
-
30-04-2015, 14:16 #13
- Berichten
- 5.661
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: Durf jij het ook, een echt groot project neer te zetten en gaan voor alles of nik
Leuk topic. De hoeveelheid wijze woorden groeit ook gestaag. :-)
-
30-04-2015, 16:19 #14
- Berichten
- 380
- Lid sinds
- 13 Jaar
Re: Durf jij het ook, een echt groot project neer te zetten en gaan voor alles of nik
Ik heb het afgelopen jaar gedaan, heb alle andere online activiteiten gestaakt en ben praktisch voor 1 project gegaan. Al mijn vermogen wat ik had erin gestopt tot de laatste cent. Gelukkig pakt het goed uit en draaien we beter dan verwacht en zetten we een prachtig bedrijf neer. Maar het ook anders kunnen aflopen. Dan was ik al mijn geld kwijt, jaren voor niets gewerkt (op de ervaring en leertrajecten na dan).
Ik heb geen gezin, geen koophuis e.d. kan me voorstellen dat het anders wel anders ligt. Toch blijf ik van mening dat je je dromen na moet blijven jagen, dus als je het niet probeert weet je zeker dat het inderdaad niet lukt.
-
30-04-2015, 18:54 #15
- Berichten
- 1.490
- Lid sinds
- 10 Jaar
Re: Durf jij het ook, een echt groot project neer te zetten en gaan voor alles of nik
Helaas? Gelukkig maar. Daardoor haken veel mensen over en blijft er een groter stuk van de taart over voor de mensen die wel doorzetten. :)
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic