Beste leden,
Recentelijk heb ik op Sitedeals het volgende domein opgekocht; samsung**galaxy**gear . EU (uiteraard zonder **).
Vrijwel een week erna krijg ik via de mail een 'claim' van een advocatenkantoor namens Samsung met de volgende gegevens:
GARRIGUES
- +34 91 514 52 00
- +34 91 399 24 08
* Hermosilla, 3
- 28001 Madrid
www.garrigues.com
Daarin stond onder andere:
We are writing on behalf of our client SAMSUNG ELECTRONICS IBERIA, S.A.,
Sociedad Unipersonal and SAMSUNG ELECTRONICS CO, LTD (jointly,
“SAMSUNG”) in order to warn you that you are incurring liability as a result of the
registration of the domain name <samsunggalaxygear.eu> and the consequent
unauthorized use of the distinctive signs owned by our client in the domain name
In view of the above, we must inform you that the registration of the domain name
<samsunggalaxygear.eu> constitutes a clear infringement of our client’s trademark
rights since it infringes its exclusive ownership rights in same.
In light of all the foregoing and the evidently unlawful conduct described, we are
writing to require you, within a maximum term of three (3) calendar days from
receipt of this letter:
(i) To immediately stop using the “SAMSUNG” mark unlawfully in trade in
any form, format and manner possible.
(ii) Transfer the domain name <samsunggalaxygear.eu> to its lawful owner,
that is, SAMSUNG, providing evidence of such transfer. In this regard you
should actively collaborate with our client and carry out the transfer of the
domain.
(iii) Undertake in writing in a duly authenticated manner to carry out the above
steps and that you will not pursue any activity in the future that may
jeopardize SAMSUNG’s rights and interest.
Als antwoord heb ik een nette mail teruggeschreven waarin ik aangeef gerust mee te willen gaan in hun eis maar dat ik zelf ook vragen heb. O.a. of het me is toegestaan om op non-commerciele basis verder te gaan of dat het domein kan worden opgekocht door Samsung. Helaas heb ik sindsdien niets meer vernomen en zijn dus de drie dagen verstreken. Ik heb inmiddels zojuist de website wel offline gehaald (er stond een adsense website op).
Mijn vraag aan jullie is:
- Wat zijn mijn rechten?
- Kan ik problemen verwachten en van welke aard als ik hiermee toch verder ga?
Bedankt alvast!
- Claim Samsung vanwege domein
-
26-09-2013, 18:07 #1
- Berichten
- 1.139
- Lid sinds
- 19 Jaar
Claim Samsung vanwege domein
-
In de schijnwerper
Ik ga stoppen met mijn bedrijf - Domeinnamen en WP plugins zijn nog beschikbaarOverige dealsWebwinkelAanbod.nl - DA12 - Mooi domein voor samenstellen webwinkelsDomein te koopBacklinks.nl | Trustflow 50+ Superboost | € 83,- p/mOverige dealsWebsitedown.nl - Controleren of jou of andere websites online of offline zijnWebsite te koop -
26-09-2013, 18:18 #2
- Berichten
- 676
- Lid sinds
- 13 Jaar
Re: Claim Samsung vanwege domein
Helaas heb ik ook meerdere malen te maken gehad met dergelijke claims, al is je bedoeling met een website nog zo goed, een merk blijft een merk in de ogen van de betreffende bedrijven. De twee vragen zijn vrij makkelijk te beantwoorden:
- Rechten heb je in dit geval niet, je recht is om er een rechtszaak van te maken en daarna in hoger beroep te gaan, ga je het winnen? Nee.
- Wat je kunt verwachten is een rechtszaak van Samsung aan je broek, enorm dure en overbetaalde advocaten (met de daarbij behorende kosten) die geheel voor jouw rekening komen op het moment dat je verliest (en je verliest het, omdat Samsung een geregistreerd merk is).
-
26-09-2013, 19:17 #3
- Berichten
- 1.735
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Claim Samsung vanwege domein
Mijn vraag aan jullie is:
- Wat zijn mijn rechten?
Geen
- Kan ik problemen verwachten en van welke aard als ik hiermee toch verder ga?
Een persoonlijk faillissement als je de kosten niet kan betalen. En Samsung kan een zaak tegen je beginnen omdat ze ook in NL zijn gevestigd. Ik zou sowieso vragen of je een schriftelijke bevestiging kan krijgen en dat je vervolgens alles overdraagt.
Bedankt alvast!
-
26-09-2013, 20:45 #4
- Berichten
- 5.661
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: Claim Samsung vanwege domein
Bovenstaande reacties kloppen. Een wijze les: de meeste grote merknamen zijn op en top beschermd, daar kun je je beter niet mee inlaten. Er stond hier laatst nog een domeinnaam met het woord 'Wordpress' er in, de koper daarvan kan ook een dergelijk mailtje verwachten.
Zorg dat je de domeinnaam daadwerkelijk aan Samsung overdraagt. Vraag bij Samsung NL trouwens even na of dit advocatenkantoor wel voor Samsung werkt. Iedereen kan we zoiets mailen, toch?
-
26-09-2013, 21:51 #5
- Berichten
- 6.271
- Lid sinds
- 13 Jaar
Re: Claim Samsung vanwege domein
Ten eerste kan je, zoals hierboven terecht opgemerkt is, beter geen tm namen kopen, indien je deze wel gebruikt / in bezit hebt, kan je een claim verwachten.
Dat is altijd een risico met domeinnamen met een merknaam erin.
Ten tweede vraag ik me af of deze email wel een officiële email is. Maar dat kan je waarschijnlijk wel opzoeken / navragen of misschien meteen zien aan het afkomstige emailadres.
-
26-09-2013, 23:02 #6
- Berichten
- 35
- Lid sinds
- 11 Jaar
Re: Claim Samsung vanwege domein
Er zijn mij een aantal dingen die mij direct opvallen:
- Zo email heb ik ook wel eens mogen ontvangen, ik heb mijn website online gehouden, en nooit er wat over gehoord.
Daarnaast is het zo dat het een Nederlandse website is, dat betekend dat juridisch gezien Samsung Nederland hier op moet reageren. (omdat het een Eu. domeinnaam is weet ik niet zeker hoe dit zit)
Ik ben deels opgegroeid met de Spaanse taal, en geloof mij ik ben vroeger al mijn zomer dagen in Spanje geweest en er bestaat geen enkele Spanjaard die Spaans en Engels spreekt. (behalve de zakenlui). Spaans is immers een First world taal, en het lijkt mij dan ook vrij onmogelijk dat een Spaans bedrijf een website in het Engels publiceert.
Daarnaast kan ik je nog 1 opmerkelijk feit vertellen, bedrijven zoals Samsung, Apple, Sony enz. Zijn bedrijven die wereld wijd gevestigd zitten. En geloof me, die hebben Complete hordes aan juristen en advocaten binnen het bedrijf zelf zitten. Zei zullen absoluut niet een extern bedrijf inschakelen om dit soort zaken op te lossen, ze zullen je zelf benaderen.
Ik hoop dat je er wat aan hebt, het kan natuurlijk zo zijn dat ik de plank volledig mis sla, maar dit is hoe ik er over denk.
Ik denk dat het een smerig truckje is om het Eu domein van je weg te nemen en vervolgens zelf een site te publiceren!
-
26-09-2013, 23:14 #7
- Berichten
- 6.271
- Lid sinds
- 13 Jaar
Re: Claim Samsung vanwege domein
Wat ook wel interessant is om te melden is dat de overige extensies, zoals de .com (in nederlands bezit) / .net en .org ook niet van Samsung zijn.
Ik denk dat deze iets interessanter zijn dan de .eu extensie (voor Samsung).
-
26-09-2013, 23:19 #8
- Berichten
- 35
- Lid sinds
- 11 Jaar
Re: Claim Samsung vanwege domein
@ J Ellenbroek, Zeer goed punt!!! Ik denk dat dit ook eigenlijk de doorslag is dat we kunnen bepalen dat dit gewoon een Misselijke en zure grap is, die een "dief" probeert uit te halen om zelf vervolgens te kunnen incasseren met dit domeinnaam.
Wat je kunt doen om het voor 100% zeker te bevestigen, is Samsung Nederland zelf schrijven, bellen of mailen. Risico wat je dan wel loopt is dat ze het dan als nog kunnen afpakken omdat ze op de hoogte zijn van je website.
Als mij dit was overkomen, had ik het links naast me neer gelegd en er niet meer naar om gekeken. Samsung is zo ongelofelijk groot dat het echt geen externe partij zal inhuren voor een Domeinnaam, ze zullen hier zelf op in gaan. Plus dat als ze het domeinnaam zo graag willen hebben, hadden ze ook wel kunnen zien dat het in Nederland is geregistreerd, en dan hadden ze heus wel een Nederlandse advocaten bureau ingeschakeld en niet een Spaanse.
-
26-09-2013, 23:22 #9
- Berichten
- 327
- Lid sinds
- 12 Jaar
Re: Claim Samsung vanwege domein
Ik weet toevallig dat veel eigenaren van Samsung sites (telefoons) onlangs een mailtje hebben ontvangen. Hierin stond dat ze de domeinen inderdaad moesten inleveren maar heb gehoord dat ze uiteindelijk gewoon verder mochten met de sites. Ben hier niet helemaal zeker van. Ik denk echter wel dat Samsung zelf zou mailen.
-
26-09-2013, 23:26 #10
- Berichten
- 35
- Lid sinds
- 11 Jaar
Re: Claim Samsung vanwege domein
Ik heb je antwoord gevonden Samsung Electronics Iberia, S.A.
Google is uw vriend wanneer u hem nodig heeft:
Samsung Electronics Iberia, S.A. operates as a subsidiary of Samsung Electronics Co. Ltd.
Nederlandse Vertaling:
Samsung Electronics Iberia, SA opereert als een dochteronderneming van Samsung Electronics Co Ltd
Het is een dochtermaatschappij van Samsung electronics co.
En SAMSUNG ELECTRONICS CO, Bestaat niet meer. Opgeheven in 2011
Dit is volgens mij gewoon een soort Phone house. (ze hebben geen website, geen informatie)
Ik weet 100% zeker dat dit een Fake email is, EEN DIEF!
Zolang je niets van het officiele Samsung iets hoort! Door blijven gaan waar je mee bezig bent met dat mooie domein!
-
26-09-2013, 23:28 #11
- Berichten
- 6.271
- Lid sinds
- 13 Jaar
Re: Claim Samsung vanwege domein
http://www.fraudwatchers.org/forums/...d.php?p=138189
''Obviously, that is an attempt to scam, a fraud. Recently, scammers are using the name of prestigious law firms in Spain (like Garrigues and others) to send fake letters. They are very childlike letters and documents, and it's very easy to check that all official data of that "documents" are false. Usually they indicate the actual address of law firms, but remaining data are false: mobile tel number, free emails, etc.''
-
26-09-2013, 23:30 #12
- Berichten
- 35
- Lid sinds
- 11 Jaar
Re: Claim Samsung vanwege domein
Petje af! Chappeu! @ J Ellenbroek
-
26-09-2013, 23:31 #13
- Berichten
- 6.271
- Lid sinds
- 13 Jaar
Re: Claim Samsung vanwege domein
Het is wel een forumbericht van 2011, maar zegt ook voldoende volgens mij...
-
26-09-2013, 23:33 #14
- Berichten
- 35
- Lid sinds
- 11 Jaar
Re: Claim Samsung vanwege domein
Ik vind het bewijs overduidelijk.
Je gaat toch niet een Spaans bedrijf inschakelen tegen een Nederlands persoon. (dus een Nederlandse Zaak)
-
26-09-2013, 23:35 #15
- Berichten
- 6.271
- Lid sinds
- 13 Jaar
Re: Claim Samsung vanwege domein
Ik denk dat er helaas genoeg mensen intrappen en netjes de domeinnaam overdragen....
Maar in dit geval is het bewijs denk ik overduidelijk.
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic