Beste SD'ers,
Ik ben genoodzaakt om een hele hoop foto's van mijn Wordpress website te verwijderen. Nu weet ik dat er daar heel wat van scoren in de zoekmachines. Hoe los ik dat nu best op zonder SEO gewijs al te veel schade op te lopen? Want ik veronderstel dat er bij het verwijderen van al die foto's een hoop 404's ontstaan. Iemand een idee hoe ik best te werk ga?
Alvast bedankt!
- Honderden foto's op SEO correcte manier verwijderen
-
17-02-2017, 13:26 #1
- Berichten
- 434
- Lid sinds
- 17 Jaar
Honderden foto's op SEO correcte manier verwijderen
-
-
17-02-2017, 13:59 #2
- Berichten
- 2.690
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Honderden foto's op SEO correcte manier verwijderen
Gewoon alles hetzelfde houden alleen de daadwerkelijke afbeelding wijzigen
dus site/media/whatever.png met alt tekst en alles blijft gelijk, alleen de 'inhoud' van whatever.png is (dus) anders.
-
17-02-2017, 14:15 #3
- Berichten
- 5.661
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: Honderden foto's op SEO correcte manier verwijderen
Dan krijg je later dus nietzeggende afbeeldingen in de index. En allemaal dezelfde, waarschijnlijk. Lijkt me niet goed. De CTR wordt in ieder geval waardeloos dus wat heb je er dan aan om het zo te doen? Maak gewoon een lijst van wat je moet verwijderen en bouw die met zoek-en-vervang om naar een lijstje met 301 redirects om in je htaccess bestand te zetten.
-
17-02-2017, 14:38 #4
- Berichten
- 2.690
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Honderden foto's op SEO correcte manier verwijderen
Ik neem aan dat er beelden met beeldrecht vervangen moeten worden. Dus een appelfoto van Shutterstock vervangen voor eentje van Pexels, dan maakt het niks uit
-
17-02-2017, 17:54 #5
- Berichten
- 434
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Honderden foto's op SEO correcte manier verwijderen
Ze handmatig één voor één aanpassen zou ik wel willen doen, maar lijkt me niet haalbaar. Het gaat om 4538 artikels en 5050 foto's. De meeste zijn oké, maar ik heb gemerkt dat de vorige eigenaar er een paar had opgezet die niet oké waren ivm copyright. Dus wil ik op zeker spelen en alles wat mogelijk niet oké is eruit halen. Maar als ik jullie zo hoor is het toch aan te raden om alles één op één aan te passen?
-
18-02-2017, 04:05 #6
- Berichten
- 434
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Honderden foto's op SEO correcte manier verwijderen
Intussen besloten om toch maar alles één voor één handmatig te gaan doen. Zal een leuk klusje van zo'n 40 tot 50 uur worden heb ik berekend. Wat ik me nog afvroeg: kan ik achteraf de oude foto's (die dus niet meer online staan op de website) gewoon verwijderen uit de mediabibliotheek of heeft ook dat impact op SEO?
PS: bij elk artikel heb ik een foto in het artikel zelf (bovenaan) en ook altijd - dezelfde foto - als uitgelichte afbeelding. Bestaat er een manier om de foto bovenaan in het artikel automatisch in te stellen als uitgelichte afbeelding? Het zou mij alleszins tienduizenden kliks en verergerende RSI besparen... Eeuwig dank!Laatst aangepast door Gert D : 18-02-2017 om 04:22
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic