Sinds enige tijd heb ik problemen met een specifieke WordPress installatie. Als ik plugins, thema's of WordPress zelf wil updaten dan krijg ik foutmeldingen zoals deze: http://www.mwsh.nl/image/161h3Q171U0J
Eerste instantie dacht ik dat dit aan de permissies lag, echter toen ik deze naar 777 wilde chmodden krijg ik in Direct Admin deze fout: http://www.mwsh.nl/image/1R0N0k1Z073M
Begin dit jaar is de site naar een aparte server geplaatst en is deze server voor WordPress geoptimaliseerd met o.a. caching door een systeembeheerder, echter is deze gestopt met al zijn activiteiten waardoor ik de server terug in beheer heb. Wat me inmiddels duidelijk is, is dat dit te maken (kan) hebben met het feit dat Apache ook bestanden/mappen aangemaakt heeft en hier de owner van is en je zo als gebruiker geen wijzigingen kan uitvoeren tenzij het via SSH gaat (geen kennis van + wil het zonder SSH kunnen doen).
Diverse plugins en WordPress zelf kan ik niet updaten op dit moment dus, wat is het verstandigst om nu te doen? Zelf zit ik er aan te denken een nieuwe cleane WordPress installatie neer te zetten en alle database data / de database te koppelen aan de huidige database. Is dit een mogelijkheid of zijn er betere opties om te proberen/doen?
Ik heb 25 euro over voor degene die me de juiste oplossing bied. Alvast dank!
Groeten Youri
- Update en upload problemen WordPress (spoed!)
-
24-07-2015, 13:13 #1
- Berichten
- 926
- Lid sinds
- 9 Jaar
Update en upload problemen WordPress (spoed!)
-
-
24-07-2015, 13:21 #2
- Berichten
- 85
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Update en upload problemen WordPress (spoed!)
Beste Youri,
Je zal toch met SSH aan de slag moeten, vrees ik. Op zich niet zo ingewikkeld hoor. Gewoon de juiste owner aan de map geven met het chown commando. Welke Apache-versie en Linux distributie gebruik je?
Edit:
- De informatie op deze site is handig voor de basis commando's voor Linux: http://linuxreviews.org/beginner/
- Als je Plesk gebruikt, is deze pagina ook erg handig: http://www.helloari.com/blog/2011/03...ess-and-plesk/
Groeten, GuidoLaatst aangepast door Guido Hoogsteder : 24-07-2015 om 13:29
-
24-07-2015, 13:27 #3
- Berichten
- 1.263
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Update en upload problemen WordPress (spoed!)
Denk inderdaad een chown probleempje, kan ook gewoon via DirectAdmin zelf (checkboxes + 'reset owner' in file browser). Mocht je er niet uitkomen schroom niet om te PB'en, help je graag verder.
-
24-07-2015, 13:33 #4
- Berichten
- 926
- Lid sinds
- 9 Jaar
Re: Update en upload problemen WordPress (spoed!)
Beide bedankt voor jullie reactie. De reset owner button heb ik eerder geprobeerd inderdaad, ik krijg nu deze melding (user en domein vervangen);
Code:The path /home/username/domains/domein.nl/public_html/.svn cannot be traversed due to non user or apache ownership (uid or gid) The path /home/username/domains/domein.nl/public_html/wp-admin cannot be traversed due to non user or apache ownership (uid or gid) The path /home/username/domains/domein.nl/public_html/wp-content cannot be traversed due to non user or apache ownership (uid or gid) The path /home/username/domains/domein.nl/public_html/wp-includes cannot be traversed due to non user or apache ownership (uid or gid)
@Guido;
Apache versie kan ik zo niet terugvinden, Linux betreft CentOS 6.0 64-Bit.
-
24-07-2015, 13:38 #5
- Berichten
- 1.263
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Update en upload problemen WordPress (spoed!)
Dan wordt het toch met SSH werken ben ik bang :-)
In principe (als ssh ondersteund wordt) kun je via je terminal(mac, of een andere command line) inloggen metCode:ssh
Zodra je ingelogd bent moet dit voldoende zijn:
Code:chown -R user:user /home/user/domains/domeinnaa.nl/public_html/*
-
24-07-2015, 14:03 #6
64BitsWebhosting.EU
- Berichten
- 2.085
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: Update en upload problemen WordPress (spoed!)
Eerst even checken of je mod_ruid2 geďnstalleerd hebt en zo nee, dat even doen. Dan heb je iig niet meer dat gezeik van rechten en ownerships.
Daarna de rechten even éénmalig goed zetten en je problemen zijn waarschijnlijk verleden tijd.
-
24-07-2015, 14:05 #7
- Berichten
- 926
- Lid sinds
- 9 Jaar
Re: Update en upload problemen WordPress (spoed!)
Ik ga nu de oplossing van Robin L proberen,
@John;
Hoe check ik of mod_ruid2 is geinstalleerd?
-
24-07-2015, 14:08 #8
64BitsWebhosting.EU
- Berichten
- 2.085
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: Update en upload problemen WordPress (spoed!)
Inloggen met ssh, dan:
# cd /usr/local/directadmin/custombuild
# cat options.conf |grep mod_ruid
Bij mod_ruid2=yes heb je het waarschijnlijk geďnstalleerd. Maar als je apache owned files hebt dan is de kans natuurlijk groot dat je het niet hebt geďnstalleerd.
-
24-07-2015, 14:18 #9
- Berichten
- 926
- Lid sinds
- 9 Jaar
Re: Update en upload problemen WordPress (spoed!)
Als ik in wil loggen volgens de manier van Robin kom ik SSH niet eens in, het blijft melden dat het wachtwoord niet klopt en zo te zien heb ik door meerdere malen het verkeerde wachtwoord in te voeren mezelf geblacklist.
Er is geen andere optie mogelijk (bijvoorbeeld mijn idee van een nieuwe installatie op de bestaande database?)
-
24-07-2015, 15:16 #10
- Berichten
- 926
- Lid sinds
- 9 Jaar
Re: Update en upload problemen WordPress (spoed!)
Inmiddels is het opgelost met behulp van een systeembeheerder, blijkbaar gebruikte ik de verkeerde login data op de een of andere manier. In elk geval dank voor de tijd en input allen!
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic