Hallo,
Ik ben beginnend php-er en moet af en toe wel eens voor iemand een website maken.
Maar vaak krijg ik dan de vraag, wat wil je er voor hebben.
En dat is dus het probleem. Wat kun je er ongeveer voor vragen?
Voorbeeld websites die ik heb gemaakt:
http://www.tekev.nl
http://www.ttvhetmarkiezaat.nl/
Voor tekev heb ik een kleine vergoeding voor gekregen, omdat dit een kennis van me is en omdat het een stichting is.
TTVhetmarkiezaat.nl doe ik gratis omdat het van mijn Tafeltennis vereniging is en ik daar webbeheer ben.
Deze websites hebben beide een cms systeem waarin de eigenaar of meerdere gebruikers alle pagina's kunnen aanpassen en zelf agenda punten, nieuwsberichten en foto's kunnen toevoegen.
Dit cms systeem heb ik van een standaard systeem helemaal omgebouwd naar hoe ik het wilde hebben.
Wat zou je ongeveer voor een website kunnen vragen? Of hoe kun je dit ongeveer berekenen?
Moet je per pagina berekenen? per uur? Wat kan je er ongeveer voor vragen? Of is dat bij iedereen anders.
Zou iemand mij kunnen helpen? Want zou het toch fijn vinden om te weten, want ik er ongeveer voor zou kunnen vragen.
Alvast bedankt!
Groetjes Carla
- Wat te vragen voor een website
-
26-08-2009, 10:24 #1
- Berichten
- 62
- Lid sinds
- 15 Jaar
Wat te vragen voor een website
-
In de schijnwerper
-
26-08-2009, 10:31 #2
- Berichten
- 1.530
- Lid sinds
- 16 Jaar
Hangt van nogal veel factoren af. Ik heb het idee dat je geen bedrijf heb. Klopt dat?
Dan zou ik het een beetje losjes doen, kijk eens hoelang je ermee bezig vind en kijk naar wat jij vind dat je verdient. Als je ergens een week mee bezig bent moet je geen 50,- euro vragen. Ben je ergens een uurtje mee bezig vraag dan ook geen 500,- euro. (in je beginnende fase ;-))
Het is toch wel een beetje persoonlijk, hoe goed ben je, wat denk je dat je waard bent?
Je kan een uurloon gaan vragen maar mijn ervaring is dat mensen daar nogal van afschrikken. Dit omdat het aantal uren dat je eraan denkt te besteden meestal wel uitloopt. Een fixed price is altijd datgene wat je afspreekt. En daar worden ze vrolijk van.
Let er wel op dat als je je opdracht heb voltooid dat je dan ook een vergoeding vraagt voor werk dat daarna komt.
Oh, en iemand eens een keer helpen (je kennis/vereniging) is altijd goed. En je leert er veel van. Maar een kleine vergoeding doet niemand kwaad lijkt me ;-). Al is het maar een paar tientjes.
Ik hoop dat je hier wat aan heb.. succes!
-
26-08-2009, 10:53 #3
- Berichten
- 1.104
- Lid sinds
- 18 Jaar
Niet echt een goede vraag voor op SD te stellen..
-
26-08-2009, 11:05 #4
- Berichten
- 730
- Lid sinds
- 18 Jaar
@Frederik; wat een onzin; juist dat soort vragen moet je hier kunnen vragen. Er zijn namelijk genoeg mensen die niet weten wat ze voor bepaalde zaken (moeten) kunnen vragen. Vandaar dat er gevraagd wordt om informatie zodat de inzicht in het maken van prijsafspraken beter geregeld kunnen worden. Ongeacht het een bedrijf of particulier betreft.
Mijn tarieven verschillen ook erg, overdag heb ik een ander tarief voor 's avonds en in het weekend.. 's nachts ben ik al helemaal niet te betalen ;)
Maar ontopic; het is idd een sommetje
Hoe goed ben je? (prijs per uur) x aantal uren aan gewerkt
+
Eventuele kosten gemaakt x 2.2 (inkoop x 2.2 is geen slechte factor)
+
Korting / etc
Iig succes :)
-
26-08-2009, 16:07 #5
- Berichten
- 62
- Lid sinds
- 15 Jaar
Oke,
Dan deed ik het nog zo slecht nog niet. Bedankt :)
Het hangt inderdaad van veel dingen af. Zal verder nog wel wat rond vragen.
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic