Hallo,
Is het mogelijk om meerdere verschillende webshops met iDeal, naar een rekeningnummer te laten betalen?
Ik heb bijvoorbeeld een webwinkel in schoenen met een iDeal module. Is het dan mogelijk dat ik ook een webwinkel in kleding start met weer een iDeal module dat overmaakt naar dezelfde rekening?
-Is dit mogelijk?
-Welke problemen zou dit kwa boekhouding opleveren? (moet ik via KvK een 2e bedrijfsnaam registerern onder zelfde KvK nummer bijvoorbeeld?)
-Zien klanten de juiste naam (dus van schoenen winkel of de kledingwinkel) op bankafschriften?
Heeft iemand hier ervaring mee? Wat zou de beste oplossing hier voor zijn?
Alvast bedankt!
- 1 iDeal bankrekening nr voor meerdere webshops? (kvk, enz)
-
12-04-2012, 08:28 #1
- Berichten
- 24
- Lid sinds
- 13 Jaar
1 iDeal bankrekening nr voor meerdere webshops? (kvk, enz)
-
-
13-04-2012, 07:54 #2
- Berichten
- 2
- Lid sinds
- 13 Jaar
Re: 1 iDeal bankrekening nr voor meerdere webshops? (kvk, enz)
Hoi,
Dit is inderdaad mogelijk. Ik heb ook een bankrekening voor 2 shops, dus gebruik dezelfde ideal account voor beide. Ik heb wel beide namen bij de KvK laten registreren maar dat hoeft niet, je kunt de ideal account ook op een andere naam registreren.
Het levert wel problemen op voor je administartie omdat betalngen voor beide shops op 1 account binnenkomen en de klanten zien dan niet de juiste naam, alleen de naam van de bankrekening waarop je ideal hebt.
De enige zuivere manier is: Eerst beide namen bij de KvK registreren, dan op beide namen bankrekeningen aan laten maken, en dan voor beide rekeningen een ideal account aanmaken en implementeren. Alleen dan loopt de adminisatrtie zuiver en zien de klanten de juiste naam volgens mij.
jan
-
13-04-2012, 08:57 #3
Rinada Entertainment
- Berichten
- 1.179
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: 1 iDeal bankrekening nr voor meerdere webshops? (kvk, enz)
Ik heb zo'n 5 a 6 shops, allemaal via iDeal op 1 rekening en onder 1 kvk.
Je mag onder een bedrijfsnaam meerdere merknamen/productnamen voeren.
Unilever heeft ook meerdere producten, dat zijn niet allemaal bedrijven.
Een snackbar die prepaid kaarten verkoopt richt daar ook niet een apart bedrijf en boekhouding voor op.
Klanten zien in principe alleen de iDeal gegevens van 1 bedrijf. Ik heb dat opgelost door 1 algemene bedrijfsnaam te voeren die op de factuur staat met een link er bij. Op die site staan het bedrijf uitgelegd met links naar mijn verschillende websites/producten. Zo weet men dat dit bij elkaar hoort.Laatst aangepast door maarten s : 13-04-2012 om 08:58 Reden: en = 1
-
13-04-2012, 09:42 #4
- Berichten
- 24
- Lid sinds
- 13 Jaar
Re: 1 iDeal bankrekening nr voor meerdere webshops? (kvk, enz)
Ik heb zo'n 5 a 6 shops, allemaal via iDeal op 1 rekening en onder 1 kvk.
Je mag onder een bedrijfsnaam meerdere merknamen/productnamen voeren.
Unilever heeft ook meerdere producten, dat zijn niet allemaal bedrijven.
Een snackbar die prepaid kaarten verkoopt richt daar ook niet een apart bedrijf en boekhouding voor op.
Klanten zien in principe alleen de iDeal gegevens van 1 bedrijf. Ik heb dat opgelost door 1 algemene bedrijfsnaam te voeren die op de factuur staat met een link er bij. Op die site staan het bedrijf uitgelegd met links naar mijn verschillende websites/producten. Zo weet men dat dit bij elkaar hoort.
Alvast bedankt voor de reacties!
-
13-04-2012, 14:25 #5
- Berichten
- 350
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: 1 iDeal bankrekening nr voor meerdere webshops? (kvk, enz)
B. Roelofs
-
14-04-2012, 07:38 #6
Rinada Entertainment
- Berichten
- 1.179
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: 1 iDeal bankrekening nr voor meerdere webshops? (kvk, enz)
Hoe doe je dit kwa boekhouding?
Ik heb een tijdje bijgehouden wat via welke site binnen kwam. Daarnaast kun je kijken wat per site er in/uit gaat en dan heb je een goed overzicht.
De laatste jaren houd ik het niet echt in de boekhouding bij en doe ik alles op 1 hoop (ik heb namelijk geen inkoop oid). Ik kijk wel steekproef gewijs welke sites goed lopen en welke minder maar dat komt niet in de boekhouding terug.
Als je dropshipping of affiliate doet maakt dit ook niet echt uit lijkt me.
Koop je daadwerkelijk iets in dan zou het handig kunnen zijn kosten en opbrengsten te onderscheiden naar webshop.
Je splitst dan je inkomsten en uitgaven naar webshop:
Inkomsten webshop A en Inkomsten webshop B
A+B= de totale omzet
Kosten webshop A + Kosten webshop B + (algemene kosten die je niet kunt onderverdelen bank + loon, enz.)
Alle kosten bij elkaar tel je weer op.
Zo is het voor jezelf inzichtelijk waar je inkomsten vandaan komen en waar de kosten zitten. Aan het einde tel je alles gewoon op, dat is voor de belasting relevant. Die maakt het niet uit of het via A of B komt.
Daarnaast geeft @Bart Roelofs nog een goede tip wat ik ook op mijn sites doe. Op je webshop een link zetten Is onderdeel van .....
Zelfde naam op de factuur zetten en op die site uitleg van de verschillende webshops.
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic