Ik ben van plan om een nieuw forum te starten voor alleen de echte, serieuze webmasters. Een forum waar men niet alleen diensten aanbied (dat is uiteraard mogelijk maar niet het hoofddoel), maar waar je lekker op niveau kunt discussiëren over alle mogelijke problemen / topics waar je als webmaster tegenaan loopt.
Het wordt dus meer een soort 'praathoekje' dan een forum waar je klanten vindt, maar uiteraard is die mogelijkheid er wel.
Het belangrijkste vind ik zelf, en ik denk dat topics in de afgelopen maand dat alleen maar versterken, dat er geen 13 jarige ventjes rondlopen die de ballen verstand van zaken hebben.
Uiteraard zijn ook er ook uitzonderingen, dus een 15 jarig iemand kan best een zeer serieuze ondernemer die zijn / haar vak ook echt serieus neemt.
Daarom leek een leeftijdsregel mij in eerste instantie geen goed idee. Ik heb zelf echter totaal geen idee wat de vereisten moeten zijn voor het mogen registreren op het forum. Ik zat zelf o.a. te denken aan het uploaden van je Kvk uittreksel + id kaart (weet niet of het van de wet mag om hier om te vragen?), zodat er in ieder geval alleen ondernemers kunnen registreren.
Daarnaast is er strenge controle zodat eventuele vervelende klanten gebanned worden.
Nou is mijn vraag aan jullie het volgende: hebben jullie nog tips / suggesties die ervoor kunnen zorgen dat het registreren bemoeilijkt wordt voor (laat ik het zo maar even noemen) kinderen, maar niet te ingewikkeld / langdurig voor de mensen die ik juist wel wil hebben op het forum.
En daarnaast ook de vraag: is er bij jullie interesse in zo'n forum (ja, ik weet het, weer het zoveelste forum..).
Alvast bedankt voor je tijd en reactie!
- Vereisten registratie forum
-
17-08-2011, 01:14 #1
- Berichten
- 454
- Lid sinds
- 14 Jaar
Vereisten registratie forum
-
17-08-2011, 07:57 #2
Elephant Media GbR
- Berichten
- 1.253
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: Vereisten registratie forum
Het gaat er dus om dat er alleen serieuze webmasters komen. Misschien kun je wat met deze ideeën.
- Registratie op 'invite only' voor elke xx posts mogen leden iemand uitnodigingen.
- Vraag een 'registration fee' , natuurlijk moet hier wat tegen over staan. bijvoorbeeld een jaarlijkse meeting.
Indien je een fee vraagt kun je je ook inschrijven als vereniging, daarin zal je ( correct me if I'm wrong ) webmaster vereniging zijn in Nederland.
-
17-08-2011, 08:16 #3gast5581 Guest
Re: Vereisten registratie forum
Je geeft aan in je eerste zin: "alleen de echte, serieuze webmasters" en later geef je aan dat ze ondernemer moeten zijn.
Ik ben zelf geen ondernemer maar wel een serieuze webmaster/programmeur, zou je personen zoals ik dan wel of niet buitensluiten?
-
17-08-2011, 08:27 #4
Oeroek Enterprises
- Berichten
- 112
- Lid sinds
- 19 Jaar
Re: Vereisten registratie forum
Er zit idd nog wel een flink verschil tussen serieuze webmaster en ondernemer. Het is nog maar de vraag of een ID kaart en KVK inschrijving zorgen voor serieuze inschrijvingen. Een kvk inschrijving regel je voor een paar tientjes en een ritje naar het lokale kantoor.
Een invitation only forum werkt dan volgens mij nog het beste. Daarnaast kun je mensen een telefoonnummer of adres laten opgeven waar je vervolgens een brief heenstuurt of heenbelt. In die brief/telefoontje staat dan de toeganscode om je account definitief te activeren. ZO heb je meer aanknopingspunten wat betreft de identiteit.
-
17-08-2011, 10:46 #5
- Berichten
- 454
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Vereisten registratie forum
Bedankt voor jullie tips, vooral de code via telefoon of brief is iets om over na te denken.
Raymond, nee dat zou ik dan in eerste instantie niet willen. Hoe ik dat verschil tussen serieuze en niet serieuze niet ondernemers ga maken, moet ik nog even bekijken.
-
17-08-2011, 11:21 #6
- Berichten
- 416
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Vereisten registratie forum
"Het belangrijkste vind ik zelf, en ik denk dat topics in de afgelopen maand dat alleen maar versterken, dat er geen 13 jarige ventjes rondlopen die de ballen verstand van zaken hebben.
Uiteraard zijn ook er ook uitzonderingen, dus een 15 jarig iemand kan best een zeer serieuze ondernemer die zijn / haar vak ook echt serieus neemt.",
Ik ben zelf nu ook 13, maar zo gedraag ik mij niet, ik ben heel serieus hier. Ik heb dagelijks een opdracht van een oudere klant en die zijn ook zeer tevreden met mij ongeacht mijn jonge leeftijd. Ik ben dan (nog) geen ondernemer maar ik zou dit graag op mijn 14e wel willen worden.
Mij lijkt dan jouw forum wel een goed en leuk idee voor ondernemers, als ik dan tenminste lid mag en kan worden.
Ik zou maken dat je je KVK nummer moet invullen bij registratie en dat dit word gecontrolleerd op echtheid. Wanneer dat is gebeurt kan diegene registreren.
Wat ik ook wel een goed idee vond dat je bij elke xx post iemand kan uitnodigen.
Heel veel succes ermee!
-
17-08-2011, 11:45 #7
- Berichten
- 454
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Vereisten registratie forum
Hoi Jan,
Klopt, daarom gaf ik ook aan dat er uitzonderingen zijn. Maar niet iedere serieuze webmaster heeft (nog) geen Kvk, dus die mensen sluit ik dan eigenlijk uit.
Dus eigenlijk is de eerste vraag dan, wordt het een ondernemersforum, of een webmasterforum. Ik ben er zelf nog niet helemaal uit welke kant ik op wil, maar ik denk dat het dan toch de webmasterkant wordt.
-
17-08-2011, 11:51 #8
- Berichten
- 416
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Vereisten registratie forum
Hoi Andre
U zou ook nog een aparte categorie kunnen maken "ondernemersforum" en dat die alleen toegankelijk is voor ondernemers.
Als je je site alleen toegankelijk maakt voor ondernemers zouden er wel minder leden zijn denk ik, dit omdat lang niet iedereen ondernemer is.
-
17-08-2011, 11:54 #9
- Berichten
- 517
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Vereisten registratie forum
Hou beide mogelijkheden open? Bij aanmelding krijg je de optie om als "webmaster" of als "ondernemer" (of beide?) door te gaan op het forum. Bij de ondernemerstatus controleer je het KVK-nummer, bij de webmasterstatus controleer je de websites die de persoon in kwestie bezit. Je kan ook andere media (zoals SiteDeals) gebruiken om een persoon al dan niet toe te laten (a.d.h.v. referenties of iTrader).
-
17-08-2011, 13:05 #10
- Berichten
- 454
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Vereisten registratie forum
Dat is uiteraard ook nog mogelijk, ik zal het in overweging nemen!
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic