Hallo Sitedealers,
Ik en een kameraad zijn bezig om een spel te maken op het internet zoals Tribalwars, en Ikariam.
Maar nu kwamen we met wat vragen wie wij zelf niet kunnen beantwoorden.
Wat komt er allemaal bij te kijken?
Zoals:
Moet je dan ook KVK hebben?
Of ook maar dan iets van de belasting te betalen?
Etc.
Oftewel, wat komt er allemaal wettelijk bij te bekijken, we willen natuurlijk geen boetes of wat dan ook.
Mvg,
Jeffrey Bos
- Wat komt erbij te kijken?
-
31-10-2010, 20:20 #1
- Berichten
- 180
- Lid sinds
- 15 Jaar
Wat komt erbij te kijken?
-
In de schijnwerper
Ik ga stoppen met mijn bedrijf - Domeinnamen en WP plugins zijn nog beschikbaarOverige dealsSupersnelle WordPress Webhosting vanaf € 3,00 per maandHostingProduct feed grid V1.7 - Creer een affiliate shop in 2 min - WP plugin - V1.7 NU LIVEPHP scriptsOntvang tot 20% kickbackfee op je Google Ads klanten, waar wacht je nog op?Promotie -
31-10-2010, 20:38 #2
- Berichten
- 2.160
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Wat komt erbij te kijken?
Zodra je geld verdient moet je belasting betalen, simpel. En de handelsregisterwet is in 2008 herzien en sindsdien moet je je verplicht inschrijven bij de KvK wanneer je ondernemer bent.
Ik heb de intentie dat jullie nog geen idee hebben wat te doen dus ik zou sowieso even langs de Kamer van Koophandel gaan.
-
31-10-2010, 20:43 #3
- Berichten
- 2.299
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Wat komt erbij te kijken?
KvK is niet nodig, belastingbetalen ook niet.
Zo heb je weer een heel ander antwoord.
Als je het als hobby doet en er niet veel mee verdient geldt mijn stelling. Ga je er een bedrijf van maken en ga je veel verdienen dan geldt de stelling van Rian.
Ofwel: je vraag is niet te beantwoorden. Ga dus naar de KvK en eventueel belastingdienst. Ook je privesituatie telt namelijk mee. Ben je minderjarig, student, etc.??
-
31-10-2010, 20:48 #4
- Berichten
- 2.160
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Wat komt erbij te kijken?
Als je het als hobby doet, in dit geval dus zonder inkomsten te vergaren hoef je inderdaad geen belasting te betalen noch langs de KvK, maar het lijkt mij weel aannemelijk dat TS dit wel van plan is.
-
31-10-2010, 21:20 #5
- Berichten
- 180
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Wat komt erbij te kijken?
Ja, ik ben minderjarig, en kan dus ook nog geen kvk nemen.
En wat is niet veel verdienen?
Want ik denk ALS het spel goed draait dat ik dan wel iets van 500 euro per maand verdien.
-
31-10-2010, 21:34 #6
- Berichten
- 1.907
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Wat komt erbij te kijken?
Hoi, ik kom je even uit de droom helpen.
Dit gaat je niet lukken. Je kan gewoon niet als minderjarige (maar ook als particulier met weinig budget) een site als Tribalwars beginnen. De hoop dat je met zo'n website binnen een jaar lekker veel geld verdient en daar 500 euro per maand mee kan verdienen kun je echt vergeten.
Ik zou als ik jou was met een kleinere website beginnen. Misschien wel iets met spelletjes maar dan op kleinere en vooral goedkopere schaal.
Om een spel als Tribalwars te laten ontwikkelen heb je echt een budget nodig van paar duizenden euro's.
-
31-10-2010, 22:31 #7
- Berichten
- 2.160
- Lid sinds
- 17 Jaar
-
31-10-2010, 22:45 #8
- Berichten
- 180
- Lid sinds
- 15 Jaar
-
31-10-2010, 22:51 #9
- Berichten
- 349
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Wat komt erbij te kijken?
Wat Rian waarschijnlijk bedoelt is dat je je wel degelijk kunt inschrijven bij de Kamer van Koophandel als minderjarige ;)
-
31-10-2010, 22:53 #10
- Berichten
- 180
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Wat komt erbij te kijken?
Heb veel gelezen etc, en ik zie dat er overal staat dat je 18 jaar moet wezen daarvoor.
Althans handtekening.
-
31-10-2010, 22:54 #11
- Berichten
- 87
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Wat komt erbij te kijken?
Je kunt een KVK nummer nemen, als je ouders daar toestemming voor geven.
-
31-10-2010, 22:55 #12
- Berichten
- 180
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Wat komt erbij te kijken?
Ah, oké dat heb ik dan niet gelezen.
Dus...Ik kan wel de site maken en verdienen?
-
31-10-2010, 23:06 #13
- Berichten
- 349
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Wat komt erbij te kijken?
Inderdaad, zolang je ouders er achter staan en meetekenen kun je je gewoon inschrijven bij de Kamer van Koophandel en daarmee ook bij de Belastingsdienst. Eventueel kun je handlichting vragen bij de kantonrechter om jezelf handelingsbekwaam te maken.
Maar ik denk dat je eerst maar eens moet zien dat je een dergelijk spel opzet; het idee is vaak makkelijk en geweldig, bij de uitvoering haakt 90% af. Zo'n spel maken is een stuk ingewikkelder dan je denkt en daar komen inderdaad bedragen bij kijken met 3-4 nulletjes. Mocht het lukken om zo'n spel te realiseren, dan kun je je altijd nog inschrijven ;)Laatst aangepast door Bas Cooijmans : 31-10-2010 om 23:55
-
31-10-2010, 23:08 #14
- Berichten
- 180
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Wat komt erbij te kijken?
Dat is informatie waar ik wat aan heb.
Dankje Bas!
Ik zal hier dus nog even een poosje over nadenken.
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic