Hoi Sitedeals,
Ik wilde even zekerheid over een vraag m.b.t. duplicate content en meerdere categorieën.
Stel dat ik een website over borrelhapjes ontwikkel met meerdere categorieën. Bijvoorbeeld warm, koud, vegetarisch, vlees, vis etc. Een recept past binnen de categorie koud en vegetarisch dus ik selecteer beide categorieën. Het recept verschijnt dus bij vegetarisch maar ook bij koude hapjes op de website. Is er dan sprake van duplicate content? In de URL staat niets van categorie dus deze is site.nl/recept/
Ik dacht zelf dat dit geen duplicate content is aangezien de recept URL niet veranderd per categorie. Am i right or wrong?
- Meerdere categorieën - duplicate content?
-
23-08-2014, 19:56 #1
- Berichten
- 327
- Lid sinds
- 12 Jaar
Meerdere categorieën - duplicate content?
-
-
23-08-2014, 20:08 #2
- Berichten
- 637
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: Meerdere categorieën - duplicate content?
Stel je doet dat je 10 artikelen achter elkaar in beide categorieën zet, dan zul je inderdaad dezelfde content krijgen, in theorie staan dan op beide pagina's de excerpts van de 10 blogs. In de praktijk zul je natuurlijk een mix krijgen in alle categorieën dus dat zal niet zo snel problemen veroorzaken.
Waar ik het vaak fout zie gaan is dat men een overvloed aan categorieën aan gaat maken, dit nog eens aanvult met tags die op hun beurt ook weer pagina's creëeren waardoor er een overvloed aan pagina's onstaat welke crawlbudget opslokken en weinig tot geen toegevoegde waarde bieden.
Denk hierbij vanuit de bezoeker, hoe kun je het beste je site indelen zodat de bezoeker binnen 3x klikken op de pagina is waar hij of zij wilt zijn aan de hand van haar behoeften. Zorg dat je dit zo eenvoudig mogelijk houd, dan zul je zien dat je website ook een overzichtelijke structuur behoud en daardoor onbewust geen complexe crawlingpaden voor Google aanlegt :)
-
26-08-2014, 21:42 #3
- Berichten
- 48
- Lid sinds
- 11 Jaar
Re: Meerdere categorieën - duplicate content?
Plaats het zelfde onderwerp in 1 categorie en ga verder. Niet te lang over na denken. Anders moet je de canonical tag gebruiken maar zou zelf 1 categorie uitzoeken en verder gaan.
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic