Goedendag,
Waar kan je het beste een SEO opleiding volgen?
Zou je kiezen voor online of in een school/bedrijf?
Jouw input mag ook.
Mvg
Danny
- Beste SEO opleiding volgen?
-
25-05-2014, 22:14 #1
- Berichten
- 1.025
- Lid sinds
- 14 Jaar
Beste SEO opleiding volgen?
-
-
25-05-2014, 22:37 #2
- Berichten
- 1.508
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Beste SEO opleiding volgen?
Hangt er wat vanaf hoe ver gevorderd je bent in SEO..
Als je al gevorderd bent, ga dan naar een sessie (of online sessie), maar dan kan je ook goede vragen stellen en eventueel dingen in twijfel brengen en zo tot een goed resultaat komen. Als het gaat om de basics, neem je best gewoon wat cursussen door. Er zijn goede cursussen te vinden op Udemy.com, maar als je Moz eens goed doorneemt kom je ook al ver ;-).
Succes!
-
26-05-2014, 14:20 #3
- Berichten
- 637
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: Beste SEO opleiding volgen?
Er is geen echte opleiding voor SEO. Als je begint bij de basis, neem dan een kijkje op https://www.distilled.net/u/
Uiteindelijk zul je toch zelf je ervaring op moeten gaan doen, begin met het maken van een website, test verschillende dingen etc. Bezoek conferenties, SEO gerelateerde evenementen, leer de mensen en de markt kennen. http://www.searchmarketingthursday.nl/ is bijvoorbeeld een gratis event waar veel vakgenoten rond lopen.
-
26-05-2014, 15:54 #4
- Berichten
- 5.661
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: Beste SEO opleiding volgen?
Ik heb er een tijd geleden ook naar gekeken, er zijn idd geen SEO opleidingen die je met gepaste trots op je CV zet.
De tips van (toch één van Neerland's SEO Guru's) Jan-Willem zijn (zoals we van hem gewend zijn) top (ik moet ook maar eens naar een Search Marketing Thursday gaan).
Daarnaast is het raadzaam om gewoon her en der informatie te verzamelen, vooral van de 'grote jongens' zoals Moz.com, en natuurlijk ook wat Google allemaal vertelt. Verder is absoluut noodzakelijk om al het nieuws bij te houden, en voor jezelf ook eens stil te staan bij wat dat nieuws nou concreet inhoudt en of het wel zo waardevol (én echt nieuws) is. We worden immers overspoeld met nieuws waarvan de minstens de helft uit 'klok en klepel', 'papegaai' of 'kijk mij nou' verhalen bestaat, vaak nog eens doorspekt met aannames en suggesties. Iedereen heeft zo verdomde graag de wijsheid in pacht..
Het zou natuurlijk een aardig gat in de markt zijn om eens een goede SEO opleiding op te zetten, met certificaten die je kunt behouden door regelmatige bijscholingen, trainingen etc. te volgen. SEO is immers voortdurend in beweging.
-
26-05-2014, 16:19 #5
- Berichten
- 637
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: Beste SEO opleiding volgen?
Als aanvulling, word lid van SEO groepen op Google+, daar word vaak het laatste nieuws besproken en zijn er vaak interessante discussies. Zodoende is het makkelijker filteren wat zinvolle informatie is.
-
27-05-2014, 00:00 #6
- Berichten
- 1.735
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Beste SEO opleiding volgen?
Misschien kan je hier iets mee: http://internetopleidingen.lectric.n...-en-conversie/
-
27-05-2014, 08:14 #7
- Berichten
- 204
- Lid sinds
- 11 Jaar
Re: Beste SEO opleiding volgen?
lynda.com misschien
-
27-05-2014, 11:50 #8
- Berichten
- 216
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Beste SEO opleiding volgen?
Persoonlijk zou ik het zonde van het geld vinden. Praktijk ervaring is cruciaal bij SEO. Iedereen kent de basis SEO regels wel, het zijn de best practices die men na jarenlange ervaring oppikt. Ook zou ik het les materiaal niet vertrouwen, omdat dat na een aantal jaar compleet verouderd is.
Dit heeft te maken met het feit dat er twee kennisbegrippen zijn: impliciete en expliciete kennis.
Impliciete kennis (kennis uit de praktijk)
De eerste is moeilijk op papier te zetten, denk bijv. aan een expert die ziet dat hij na 2 dagen 5 posities gestegen is na het bewerken van de inhoud met een gevoelsmatig aantal belangrijke woorden. Net als het leren fietsen, zijn dat soort dingen vrijwel onmogelijk om via les materiaal over te brengen op een student. Laat staan concreet te kunnen beschrijven met een set regels.
Expliciete kennis (kennis van het internet, collega's, cursussen en boeken)
De tweede vorm van kennis is erg exact en kan bijv zijn: gebruik maximaal 10 woorden in de URL. Het internet staat hier vol mee, en daar heeft u echt geen lesmateriaal voor nodig.
De eerste vorm van kennis (impliciete kennis) kan alleen opgedaan worden in de praktijk en is ook datgene dat een goede SEO-er onderscheid tussen een theoretische SEO-er die maar doet wat voorgeschreven wordt op websites.
Theoretische SEO
De theoretische SEO-er is over het algemeen erg slecht omdat deze geen praktijk kennis heeft, en SEO kennis dermate verzadigd is met onzin en verouderde informatie dat het onmogelijk is het kaf van het koren te scheiden.
Praktijk SEO
Dat kan wel als iemand besluit de theoretische kennis op de praktijk toe te passen en daar een leermoment te creëren.Laatst aangepast door R. Bommel : 27-05-2014 om 11:55
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic