Beste mensen,
Je hoort en leest het overal Wordpress is booming, was het natuurlijk al enkele jaren, maar men groeit daar ook steeds mee. Dit open-source platform stelt je in staat om de meest uiteenlopende websites te maken. Daarnaast zijn deze websites allen erg vriendelijk op het gebied van zoekmachine optimalisatie. Waarom is specifiek dit platform dit zo sterk?
Een aantal bedrijven waar ik mee in aanraking kom werken niet met Wordpress maar met een alternatief, door een internet/hostingbedrijf, zelf ontwikkeld CMS systeem.
Hoe kun je analyseren/bepalen of dit zelfgemaakte CMS SEO onvriendelijker is dan Wordpress? Zelf ben ik geneigd om veel bedrijven Wordpress te adviseren omdat dit gewoon een erg uitgebreid platform is met extreem veel mogelijkheden. Bij een zelfgemaakt CMS is vaak weinig maatwerk mogelijk. Extra functionaliteit moeten vaak zelf geprogrammeerd worden door het bedrijf (uurtjes-factuurtjes) terwijl dit bij Wordpress eenvoudig mogelijk is door een plugin. Dit adviseren heeft niet altijd effect aangezien een bedrijf vaak al een gehele website heeft met extra functionaliteiten(veel uurtjes op factuurtjes) dus ze hebben het idee dat de website inmiddels XXXX euro verder, af is en dat zij met Wordpress weer opnieuw moeten beginnen.
Zijn er technieken om CMS systemen te analyseren op SEO gebied?
- Wordpress is SEO vriendelijk, hoe komt dit?
-
22-10-2013, 14:49 #1
- Berichten
- 115
- Lid sinds
- 13 Jaar
Wordpress is SEO vriendelijk, hoe komt dit?
-
-
22-10-2013, 15:05 #2
- Berichten
- 5.661
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: Wordpress is SEO vriendelijk, hoe komt dit?
Een CMS moet nog steeds HTML volgens de webstandaarden produceren, en als het CMS echt perfect zou werken kun je in de broncode geen spoor meer van het CMS herkennen. Wat dat betreft is WordPress dus allesbehalve perfect want één blik op de broncode en je haalt het er zo uit. En WordPress is zeker geen wondermiddel (maar wel verrekte handig).
Goede 'zoekmachinevriendelijke HTML' houdt alleen maar in dat de HTML zo wordt samengesteld en gepresenteerd dat de zoekmachines de content goed kunnen vinden en beoordelen. Dat zou je eigenlijk het beste met een handgecodeerde site kunnen doen. De toegevoegde waarde van een CMS zoals WordPress is echter dat je met al die plugins en bouwsteentjes de content zo verspreid dat een zoekmachine overal wel aanknopingspunten vindt om de overige content te vinden, en om de structuur van de site te herkennen. Dat gebeurt via taxonomieën zoals de categorieën en tags, via de breadcrumbs, de gerelateerde artikelen, de links naar oudere en nieuwere berichten, etcetera.
Ieder CMS dat die zaken ook biedt, maar ook met de hand gecodeerde HTML, kan dat in principe net zo goed.
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic