Beste forumbezoekers,
Ik ben een absolute nul in scripten. Tot nu toe heb ik alleen maar met joomla en andere gratis CMS-systemen gewerkt, maar hoor zeer goede ervaringen over PHP.
Ik heb twee vragen: Is het verstandig om over te stappen op PHP, ivm mogelijkheden en dergelijken, of maakt het weinig verschil?
Kan iemand me uitleggen/links geven waarin een duidelijke uitleg staat over wat ik moet voorbereiden, voor ik een script maak, en hoe ik een script moet maken?
Groeten
- Absolute n00b in scripting
-
21-07-2009, 21:04 #1
- Berichten
- 30
- Lid sinds
- 16 Jaar
Absolute n00b in scripting
-
21-07-2009, 21:06 #2
- Berichten
- 335
- Lid sinds
- 17 Jaar
Veel zelf uitzoeken, informatie opdoen en vooraal veel proberen (klein beginnen). Met joomla is niks mis, al vind ik het zelf té uitgebreid en hou ik meer van maatwerk.
Wat in het begin goed van pas kan komen is een bekende die kennis heeft van programmeren zodat je vragen gericht kunt stellen en beantwoord worden.
-
21-07-2009, 21:15 #3
- Berichten
- 415
- Lid sinds
- 17 Jaar
Tot zo ver ik weet vind je op het internet nergens echt geweldige uitleg over hoe te beginnen met PHP. Het beste kun je naar de bieb gaan om een boek te lenen (of kopen natuurlijk)
Ik ben zelf begonnen met het doornemen van bestaande scripts (denk aan simpelen gastenboeken, ed.) en die een beetje aanpassen en kijken wat er gebeurt. Maar met een duidelijk boek bereik je veel sneller veel betere resultaten (heb ik later ook gedaan)
een tip is php voor dummies. Duidelijke uitleg en goed te volgend voor echt beginnende scripters.
En zoals inderdaad gezecht, de standaard CMS systemen die er standaard/ gratis zijn zijn vaak zo uitgebreid dat je door de bomen het bos niet meer ziet en maar een heel klein deeltje er van gebruikt en het werkt net minder als een op maat gemaakt CMS systeem dat je dan later zelf kan gaan maken.
Suc6!
-
21-07-2009, 21:20 #4
- Berichten
- 30
- Lid sinds
- 16 Jaar
Dank jullie wel!
Vooral PHP voor dummies, thanks, wist niet dat t bestond!
Ik ga even naar De Slegte.
Maar voor de duidelijkheid: het voegt niet heel veel toe aan joomla?
Ik denk dat scripting toch ook iets beter is om bijvoorbeeld de wensen van je klant snel aan te kunnen passen?
-
21-07-2009, 21:28 #5
- Berichten
- 144
- Lid sinds
- 16 Jaar
Aan joomla zou het niet veel toevoegen denk ik, het zou handig kunnen zijn om joomla te begrijpen en daardoor uw eigen CMS op te zetten.
Toch heb ik aardig wat geleerd van sitemasters.be
Vind ik een hele fijne site.
-
21-07-2009, 22:16 #6
- Berichten
- 348
- Lid sinds
- 16 Jaar
Aanrader; http://blog.themeforest.net/screenca...-video-series/
Een serie van screencasts over de basis van PHP. Zelf erg veel aan gehad.
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic