Hallo allemaal,
Ik ben een beetje PHP aan het leren de laatste tijd. Zit nog in de beginners fase en ben zo iemand die, als het door een ander is gescript, weet wat er staat en het een beetje kan aanpassen, maar zelf niet kan scripten.
Ik zou me graag iets verder verdiepen in PHP en het ontwikkelen van diverse scripts alleen zoek ik hier een beetje ondersteuning bij in de vorm van een cursus of een boek o.i.d.
Ik ben in het bezit van het boek PHP 5 Het Complete Boek van Arjen Burgers en hier ben ik een beetje doorheen aan het gaan, alleen vind ik het niet altijd een even prettig boek. Nu zit ik te kijken of er andere mogelijkheden zijn dan dit boek. Wie heeft er bijvoorbeeld ervaring met de PHP & MySQL cursus van LOI? Kunnen jullie deze aanraden? of zeggen jullie doe het op een andere manier (bijvoorbeeld een ander boek). Ik ben geen voorstander van allerlei tutorials omdat deze niet altijd de nieuwste ontwikkelingen hanteren. Ben wel zo iemand van als ik iets leer wil ik het ook goed leren.
Please advice me.
- PHP leren
-
03-03-2009, 14:19 #1
- Berichten
- 614
- Lid sinds
- 18 Jaar
PHP leren
-
-
03-03-2009, 14:42 #2
- Berichten
- 93
- Lid sinds
- 17 Jaar
Ik heb zelf heel veel gehad aan PHP5 van de schrijver Ward van der Put.
Ik ben begonnen met PHP & Mysql voor dummies en liep hierin vast. Toen heb ik het boek PHP5 van Ward van der Put(volgens mij ca. 20 euro) gekocht en ben hierin opnieuw begonnen. Dit boek heeft een goede opbouw en geeft naar mijn mening duidelijke uitleg.
Ik moet eerlijk zeggen dat ik een heel eind op weg ben en op dit moment niet snel een php uitdaging uit de weg ga.
Zodra je de basis onder de knie hebt die ik opgedaan heb met deze boeken, ga je voor specifieke problemen toch zoeken op php.net en op het internet via google. Als je nu ook nog eens zeer regelmatig (in het begin voor jezelf) gaat programmeren, leer je heel snel.
TIP: Ga wel echt programmeren. Bedenk een project voor jezelf en ga dit maken. Alle problemen die je onderweg tegenkomt zoek je op in je boek. Is het probleem te specifiek ga je googlen of zoeken op php.net.
Succes.
-
03-03-2009, 14:46 #3
- Berichten
- 614
- Lid sinds
- 18 Jaar
Heb het boek gevonden, even de ervaringen afwachten en dan bestel ik m misschien.
Het boek wat ik nu heb, PHP 5 Het Complete Boek van Arjen Burgers is erg gericht op het scripten in de praktijk, je leert namelijk stap voor stap een webshop bouwen, maar op de helft springt het boek zo van de hak op de tak dat het niet meer te volgen is.. Dit is een boek wat ik in een later stadium eens terug moet pakken denk ik.. Is er iemand die ervaring heeft met de PHP cursus van LOI?
-
06-03-2009, 12:12 #4
- Berichten
- 68
- Lid sinds
- 17 Jaar
Het beste manier van leren is het doen, zeker in PHP.
Verzin een project voor jezelf, zet eisen neer en ga aan de slag. Pak de php manual(www.php.net) erbij en hou google bij de hand voor gevallen dat je niet weet hoe het moet en zoek voorbeelden op.
Leren is doen.
-
06-03-2009, 13:25 #5
- Berichten
- 1.499
- Lid sinds
- 17 Jaar
Ik ben op dit moment ook bezig met het leren van PHP. Einddoel: CMS, wat ik zelf geschreven heb en kan onderhouden.
Hoe ik het aanpak: Ik heb een boek, PHP Voor het World Wide Web, hierin wordt alles stap voor stap uitgelegd. Verder heb ik netwerken in het web wereldje omdat ik allanger bezig ben. Dus ook mensen met PHP kennis. Hier kan ik terecht met vragen, en een persoon doet af en toe een opdrachtje met me.
Ik krijg dan een verhaaltje, en dan moet ik dat in PHP omzetten. Zo leer je het heel goed, het is ongeveer hetzelfde als wat B Cheung zegt, alleen dan met iemand die met je meekijkt en je kan corrigeren.
Succes ;)
-
06-03-2009, 13:28 #6
- Berichten
- 144
- Lid sinds
- 16 Jaar
Inderdaad, leren is doen. Probeer bijv. eens een inlogsysteempje te maken en kijk waar je tegenaan loopt... Of iets dergelijks, begin klein. Stel jezelf doelen, en je moet er natuurlijk ook gewoon heel veel plezier in hebben...
Leren uit boeken lukt me met een heleboel dingen wel, maar bij php en javascript is mijn ervaring dat je gewoon moet beginnen met proberen en oefenen en als je er dan niet uitkomt zoek je het op. Internet is een goede bron, bijv. www.websitemaken.be.
-
09-03-2009, 10:46 #7
- Berichten
- 68
- Lid sinds
- 17 Jaar
Nog een tipje, wordt lid van webmaster forums, een paar op een rij: mastercode.nl, wmcity.nl, webmastercity.nl, phpfreakz.nl
Als je problemen hebt kan je daar altijd terecht, zorg wel dat je vragen goed geformuleerd zijn. Verder kan je ook gewoon rondkijken naar andere problemen die andere hebben om daar van te leren, dit is ook een hele goede resource. De enne forum heeft een hoger niveau van kennis dan de ander maar allemaal hebben ze erg hulpzame leden.
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic