ola mensen,
wie kan mij vertellen wat er nodig is om een eigen muziekwebsite te maken. Het gaat dus niet om een website waar je linkjes hebt naar radiozenders maar om zelf muziek uit te gaan zenden.
Wanneer je de kosten hiervan weet mag je die er ook bij zetten.
- music website
-
899 × bekeken sinds 28-11-2008, 20:46 #1
music website
-
In de schijnwerper
-
28-11-2008, 21:07 #2
- Berichten
- 107
- Lid sinds
- 16 Jaar
Je moet buma stemra rechten kopen ( http://www.bumastemra.nl/nl-NL/ )
En je moet een Livestream hebben.
Buma Stemra kost dacht ik 380 euro per jaar voor 100 luisteraars. ( weet ik niet zeker (
-
28-11-2008, 21:38 #3
- Berichten
- 336
- Lid sinds
- 17 Jaar
Beste,
Dit is verschrikkelijk duur. Ik heb ooit wat info gezocht en alles erover. Dit was onze berekening:
Een webradio in de lucht houden kost veel geld. Zo heb je niet alleen een server nodig om uit te kunnen zenden, maar ook rechten om muziek te gebruiken en rechten om online uit te zenden.
Een radio server is niet eens zo duur meer tegenwoordig, voor 60 euro per maand, oftewel 720 euro per jaar, heb je al een goede server klaar staan voor gebruik. Ook de rechten om uit te zenden zijn niet eens zo duur, zo'n 312 euro per jaar. Deze rechten krijg je van Buma/Stemra.
Maar de rechten om muziek te mogen gebruiken zijn het duurst. Die rechten krijg je van Sena en kosten €0,00089 per luisteraar / per track met een minimumvergoeding van € 558,- per jaar / per kanaal. Als je dat ziet, denk je al snel dat dat heel weinig is, maar laten we even een berekening maken...
Stel, we willen een radio starten voor 100 luisteraars, en zenden alleen laat in de middag en in de avond uit, laten we zeggen van 17:00 uur tot 23:00 uur, dus 6 uur per dag. Per uur zenden we ongeveer 15 nummers uit, dus 90 nummers per dag. In een week (7 dagen) zenden we in totaal 630 nummers uit.
Nou de berekening: 630 nummers x 100 luisteraars x €0,00089 vergoeding = €56,07 per week. Doorgerekend dus zo'n 2915 euro per jaar voor de uitzendrechten!
In totaal komen onze kosten per jaar dus uit op 720 euro (server) + 312 euro (uitzendrechten) + 2915 euro (muziekrechten) = 3947 euro per jaar.
Dus ik weet niet of u dit zou willen, maar ik zou denkik even kijken of het u wel gaat lukken.
~Jeroen Kamphuis
-
28-11-2008, 21:51 #4
- Berichten
- 1.099
- Lid sinds
- 17 Jaar
zo dat zijn kosten! had ik niet verwacht bedankt voor deze goede info.
-
28-11-2008, 22:57 #5
- Berichten
- 42
- Lid sinds
- 16 Jaar
en wat dan als je server in het buitenland staat ?
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic