Hallo Mijn naam is Martin
Als hobby maak ik in een voetbalspel online (www.hattrick.org) logo's voor voetbal teams.
Hier uitvoort kwam een vraag of ik een bedrijfslogo wilde maken, erg leuk en ik heb ja gezegd aangezien het nog kennissen zijn ook.
Het logo heb ik ontworpen in photoshop elements, Het logo is af maar hier komt het probleem.
Bij de drukker blijkt dat mijn logo full collor is, en dat kost bij afdrukken een stuk meer dan 2pms.
Nu is mijn vraag hoe kan ik fullcollor omzetten naar 2pms??
Ik heb het bestand opgeslagen als psd dus kan alles nog bewerken.
Ik heb compleet alle kleur er uit gehaald door hem op zwart wit te zetten, en 1 kleur (appelgoen) er weer in terug te plaatsen maar dit is geen pms kleur.
Is er een manier om dit te doen of is er iemand op zeeeeeeeeeeer korte termijn te willen doen.
ik heb het logo verkleind als jpg zodat jullie kunnen zien om watvoor soort logo het gaat.
Het is getekend door hen zelf ik moest het alleen uitwerken in photoshop.
Met vriendelijke groet
Martin
http://i61.photobucket.com/albums/h53/mianmar2/4ambacht2.jpg
- Hulp gezocht omzetten fullcollor naar 2 pms
-
2356 × bekeken sinds 17-01-2008, 08:44 #1
Hulp gezocht omzetten fullcollor naar 2 pms
-
17-01-2008, 09:17 #2
- Berichten
- 1.026
- Lid sinds
- 17 Jaar
TIP: Ik hoop dat je weet dat Comic Sans MS een van de slechte zakelijke lettertypes is dat je kan gebruiken. Misschien kan je beter hiervoor een ander lettertype gebruiken.
-
17-01-2008, 09:32 #3
- Berichten
- 218
- Lid sinds
- 18 Jaar
misschien kan je ook gewoon je beginpost in normale tekst zetten, leest wat prettiger...
-
17-01-2008, 11:32 #4
- Berichten
- 95
- Lid sinds
- 17 Jaar
Gebruik geen RGB kleuren maar CMYK kleuren.
-
17-01-2008, 13:46 #5
- Berichten
- 42
- Lid sinds
- 17 Jaar
Origineel gepost door Niki JasperS
TIP: Ik hoop dat je weet dat Comic Sans MS een van de slechte zakelijke lettertypes is dat je kan gebruiken. Misschien kan je beter hiervoor een ander lettertype gebruiken.
http://bancomicsans.com/home.html
Het is voor mij het ultieme huis, tuin en keuken lettertype van de doe het zelf moeder die een leuk kaartje o.i.d. wil maken.
-
17-01-2008, 22:22 #6
- Berichten
- 5.661
- Lid sinds
- 18 Jaar
Volgens mij kun je met Photoshop Elements alleen met RGB kleuren werken, dit is een lowbudget programaatje en niet vergelijkbaar het het 'echte' Photoshop. Verder dien je rekening te houden met een resolutie van 300 dpi, dus het is maar de vraag of je gemaakte logo groot genoeg is.
Kleine toelichting: RGB is voor beeldschermtoepassing (basis is zwart scherm met rood, groen en blauw), PMS annex CMYK kleuren gaan uit van een witte basis en bevatten Cyaan, Magenta, Yellow en zwart (K) en wordt toegepast bij drukwerk.
Zoek even naar een opensource of demo programma waarmee je het wel kan, zoals Gimp(ook alleen RGB?), Photoshop CS3, Corel Photopaint. Het helpt niet als je .jpg bestanden in een DTP programma zoals Indesign, Quark of (gratis) Scribus importeert en dat op de goede manier opslaat, het zwart blijft ontbreken en dat openbaart zich pas op papier.
Als je hier geen kennis/ervaring van hebt: niet doen, daar is (verknald) drukwerk te duur voor.
Ik heb een tijdje het traffic bij een uitgever gedaan, en als je ziet dat zelfs ervaren vormgevers vaak 'bagger' (RGB, fonts er niet in, verkeerde resolutie, steunkleuren, kleurprofielen) aanleveren waardoor advertenties vaak de mist in gaan moet je je er als leek zeker niet aan wagen. Lever 'm dan maar als zwaar .jpg (of liever .png of .tiff) beeld aan en betaal wat bij.
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic