Hallo,
Enkele maanden geleden ben ik verhuisd. Sinds de verhuizing word ik meerdere keren per week gebeld door onbekende NUTS en soms internetproviders.
- Waar halen die lui de informatie vandaan dat ik ben verhuisd?
- Ik sta in het bel mij niet register. Toch word ik platgebeld, hoe kan dat?
- Telemarketing spam
-
01-12-2021, 15:30 #1gast74241 Guest
Telemarketing spam
-
In de schijnwerper
-
01-12-2021, 15:39 #2
- Berichten
- 1.307
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Telemarketing spam
Vanaf 1 juli jl. bestaat het bel me niet register niet meer.
Data is veel waard, zeker up-to-date data. Er zijn zoveel data brokers.
Aan welke instanties heb je de verhuizng doorgegeven?
Wellicht gegevens ook aangepast in kvk? Die is openbaar te raadplegen en te rippen.
-
01-12-2021, 15:50 #3
- Berichten
- 221
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Telemarketing spam
Om te reageren op het tweede punt: het bel-me-nietregister is per 1 juli opgeheven. Er geldt nu een opt-in-systeem: je mag alleen nog maar gebeld worden als je daar uitdrukkelijk toestemming voor gegeven hebt of als je klant bent geweest bij de beller. Zie ook hier. Daarnaast mag er niet meer met anonieme nummers worden gebeld. Het lost het probleem waarschijnlijk niet op, maar ik zou in ieder geval wel een melding doen. Als het een anoniem nummer betreft, kun je via deze voorbeeldbrief je provider om de naam en het adres van de beller vragen, zodat je de telemarketingspam alsnog kunt melden.
-
02-12-2021, 08:40 #4
- Berichten
- 5.661
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: Telemarketing spam
Energiebedrijven hebben via de netbeheerders toegang tot de data van alle verhuizingen en gebruiken die natuurlijk voor marketingdoeleinden. Ze kunnen daar volgens mij ook zien wanneer jouw contract met jouw huidige provider afloopt. Pas trouwens ook op wat je ze vertelt. Als je zegt dat je nét een nieuw contract bij een andere leverancier hebt afgesloten, dan bellen ze je over 10-11 maanden weer, inschattende dat je jouw contract dan nog net niet hebt verlengd. En dan zeggen ze natuurlijk dat er met jou is afgesproken dat ze je weer zouden bellen. (je kunt me niet kwaaier krijgen...)
-
02-12-2021, 09:32 #5
- Berichten
- 1.307
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Telemarketing spam
Je kunt bij de KvK aangeven dat jouw gegevens niet voor marketingdoeleinden mogen worden gebruikt.
De kvk verkocht tot juli 2019 zelf de data door en is er pas na vele jaren van klachten mee gestopt toen de autoriteit Persoonsgegevens begon te dreigen met maatregelen. In de laatste jaren voor het stoppen kon je ook al aangeven dat de gegevens niet voor commerciele doeleinden gebruikt mochten worden, maar toch werden veel zzp'ers platgebeld in de eerste maanden na inschrijving/wijziging.
Dan heb je nog de NUTS en providers, deze bellen vaak niet zelf, dit werk besteden ze (vaak) uit aan derden. En die partijen hebben dan ook toegang tot de klantgegevens. Met als gevolg dat deze de grenzen opzoeken of er overheen gaan. Je wordt dan alsnog plat gebeld door allerlei schimmige callcenters.
-
02-12-2021, 13:10 #6gast74241 Guest
Re: Telemarketing spam
Bedankt voor de reacties! Ik zal het formulier voortaan invullen.
Ik heb op mijn huisadres geen KvK inschrijving. Hoe komen die clowns dan aan mijn nummer en informatie?
-
02-12-2021, 18:21 #7
- Berichten
- 488
- Lid sinds
- 9 Jaar
Re: Telemarketing spam
Tip: meld je klachten bij de tussenpersonen zoals:
https://www.nutselect.nl/
https://www.provideradviseur.nl/
https://www.connecthing.nl/
-
07-12-2021, 12:48 #8
- Berichten
- 472
- Lid sinds
- 12 Jaar
Re: Telemarketing spam
Heb je een B.V of een eenmanszaak? Hier is namelijk ook verschil tussen; BV's mogen wel gebeld worden en eenmanszaken niet. Daarbij komt dat veel callcenters zich niets aantrekken van deze regels omdat er niet actief op gecontroleerd wordt.
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic