Ben nu 27 heb door een verschrikkelijke onderwijsperiode en dommen keuzes nooit echt kunnen doen wat ik cool vond en een flinken vertraging opgelopen.
Kom er nu achter dat ik development toch wel heel cool vind en mijn html/css, PHP en javascript skills worden steeds beter. Heb ooit een flut opleiding MBO ICT gedaan deze was extreem waardeloos waardoor ik die passie even kwijt was. Daarna onzin opleiding Commercieel management gedaan... maar nu wil ik me compleet storten op frontend development.
Wat is de beste weg om zo efficiënt mogelijk een pro frontend developer te worden?
En als ik nu te oud ben om het nog te leren ook eerlijk zeggen ... :O
Ik hoop dat je tips hiervoor hebt :)?
Bedankt.
- Frontend Developer worden???
-
25-08-2015, 20:53 #1
- Berichten
- 43
- Lid sinds
- 12 Jaar
Frontend Developer worden???
-
-
25-08-2015, 21:13 #2
- Berichten
- 877
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Frontend Developer worden???
Achteraf denk ik toch de juiste keuze/beslissing als je ziet dat je eerste opleiding ook ICT gerelateerd was! Persoonlijk ben ik van mening dat je het meest leert van het 'gewoon' doen. Neem klussen aan voor een gereduceerd tarief, bouw een portfolio op, en bouw vervolgens op dat portfolio voort. Te oud ben je zeker niet!
-
25-08-2015, 22:38 #3
- Berichten
- 1.410
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Frontend Developer worden???
Ik ben het helemaal met Tom eens.
-
26-08-2015, 08:45 #4
- Berichten
- 1.055
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Frontend Developer worden???
Ik ben naast mijn opleiding ook veel bezig om meer te leren. Ik kijk veel tutorials op Linda.com & Youtube en was ook zeer actief op Codeacademy. Maar waar ik het meeste van leer is gewoon het doen. Ik neem nog geen opdrachten aan, maar programmeer nu dingen voor mezelf of vrienden. 27 jaar is echt niet te oud om te starten.
-
26-08-2015, 08:49 #5
- Berichten
- 2.690
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Frontend Developer worden???
Tipje:
Google het volgende:
"site:it-ebooks.info zoekterm"
Bijvoorbeeld:
"site:it-ebooks.info laravel"
Ofwel vervang de zoekterm met datgene waarin je je wilt verdiepen en je zult allerlei ebooks met info etc vinden.
Handige site, vast wel illegaal though
-
26-08-2015, 20:17 #6
- Berichten
- 43
- Lid sinds
- 12 Jaar
Re: Frontend Developer worden???
Bedankt allemaal voor de tips en motievatie :D
Ik blijf consistent iederedag 2-3 uurtjes cursusen volgen en dan kom ik er zeker.
Op dit moment doe ik een cursus front end dev bij Three House en codacedemy.
Leerzaam soms nog wel iets erg basic maar is denk ik wel goed dat ik eerst terug ga naar de basis voordat ik meters ga maken.
Welke cursusen hebben jullie het meest aan gehad?
Bedankt :)
Deze video vond ik erg interesant :)
https://www.youtube.com/watch?v=pB0W...tu.be&t=12m53s
Ik zit nu nog in de basic stuf maar moving forward now.
-
26-08-2015, 20:31 #7
64BitsWebhosting.EU
- Berichten
- 2.085
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: Frontend Developer worden???
Ik zou niet direct klussen voor een gereduceerd tarief gaan aannemen puur omdat je nog moet leren. Elke klant die je krijgt is een klant die voor je brood zorgt en als je je werk goed doet, gaat je dat in de toekomst gewoon meer geld opleveren.
Een zooi klusjes doen, kleine klanten krijgen voor een paar euro... daar heb je niks aan op termijn. Zodra je over 1-2 jaar tegen die klanten zegt 'joh, ik ben nu beter en reken het dubbele', laten ze je als een baksteen vallen.
Het is beter om te leren door voor jezelf een mega project te bouwen. Dan kun je leren zonder tijdsdruk, indelen wanneer je wilt en technieken gebruiken die je zelf het meeste aanspreken. Als het even kan zou ik niet met een framework beginnen, maar hooguit link en rechts wat handige classes gebruiken. Je leert tenslotte het meest door aan de basis te beginnen. (Vergelijk het met iemand die leuk websites kan maken in WordPress, maar geen flauw idee heeft of een plugin goed of slecht in elkaar zit).
Begin gewoon iets en maak gebruik van een template systeem, API calls, curl, mailen vanuit php, prop je project vol met een miljoen records en kijk of het nog snel genoeg is. Bepaal voor elke dingetje wat de beste cache manier is (apc, xcache, memcache, flat files, cloudflare, etc). Begin aan iets waarmee je gegarandeerd een paar keer flink op je bek gaat :)
Reken jezelf een marktconform tarief als je voor een klant werkt. Dat komt serieuzer over. Dat je achter de schermen in het begin 2 of 3 keer zo lang ergens mee bezig bent omdat je nog niet weet hoe het moet, doet niet ter zake. Stel je bouwt nu een site voor 500 euro. Over 2 jaar komt een nieuwe klant die door de eerste is aangebracht voor een soortgelijke site en hoort dan dat het 3 keer zoveel kost... Denk maar niet dat die opdracht dan door gaat. Heb je altijd een normaal tarief aangehouden en kun je het die 2de misschien zelfs wat goedkoper doen (omdat je beter/sneller bent geworden), dan gaat die opdracht waarschijnlijk wel door.
-
26-08-2015, 23:09 #8
- Berichten
- 1.410
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Frontend Developer worden???
Mijn eerste project was tijdens mijn stage een webbased telefoonboek met een acces database en een zoekformulier. :)
Eigenlijk was het gewoon één pagina met een tabel met alle namen en nummers in de database, met bovenaan een zoekveld.
Het kon ingesteld worden als Active Desktop (wat toen nog bestond). Zocht je een nummer dan ging je naar je bureaublad en werd er een naam ingevuld.
Een tip wat ik je wil geven: Maak tijdens je leerfase zo min mogelijk gebruik van plugins. Van plugins leer je geen zak. Maak geen gebruik van Wordpress, want daarvan leer je geen zak.
Bedenk iets voor je hobby, dat houdt je gemotiveerd.
Hou je van vissen? Maak een visvangstregistratiesysteem. Met een database, wat heb je gevangen, waar heb je het gevangen, etc.
Hoe je van karten? Maak een klassementssysteem, met rondetijden en persoonlijke records.
Er is voor elke hobby wel iets te verzinnen. Door dat soort projecten leer je veel want je komt aspecten tegen waarvan je geen idee hebt hoe je ze op moet gaan lossen. Maar uiteindelijk kom je stapje voor stapje dichterbij. En daar leer je van, dat probleemoplossend vermogen is iets waar je veel aan zult hebben. Het analyseren van het probleem, het probleem opdelen in fragmenten en het vinden van een oplossing.
-
27-08-2015, 08:38 #9
- Berichten
- 1.190
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Frontend Developer worden???
Gewoon ervoor gaan Amadeo. Als je iets echt wil gaat het je ook lukken. Doe zelf nu de design kant + HMTL/CSS, maar wil toch de kant PHP kant op. Eind van het jaar wil ik de switch maken.
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic