Digitale valsemunters opgepakt in Duitsland
KEMPTEN - In Duitsland zijn twee mannen opgepakt voor fraude met de digitale valuta bitcoin. Ze zouden illegaal voor omgerekend meer dan 700.000 euro aan bitcoins hebben geproduceerd met een netwerk van gekaapte computers.
Foto: REUTERS
De verdachten werden in de nacht van dinsdag op woensdag opgepakt door de antiterreureenheid GSG 9. De politie heeft het digitale geld in beslag genomen. Het Openbaar Ministerie in Kempten (Beieren) verdenkt de twee opgepakte mannen en een derde verdachte van computerfraude.
Los van de 'valsemunters' in Duitsland zijn in China ook drie mensen gearresteerd voor fraude met bitcoins. Volgens het staatspersbureau Xinhua beheerden de verdachten een platform voor de handel met het digitale geld. Het platform, genaamd GBL, werd in oktober plots gesloten en de verdachten gingen er met de inleg van investeerders vandoor.
De Nederlandsche Bank (DNB) waarschuwde Nederlandse consumenten dinsdag voor de risico's van virtuele valuta's, zoals bitcoin en litecoin. Ze vallen namelijk buiten de reikwijdte van de Wet op het financieel toezicht. Ook ondernemingen die er in handelen vallen buiten het toezicht van DNB.
„De wisselkoers is volatiel en er is geen centrale uitgever die door consumenten waar nodig aansprakelijk kan worden gesteld. Ook is het depositogarantiestelsel niet van toepassing”, aldus DNB, die eerder stelde niet bij voorbaat negatief te staan tegenover de opkomst van de digitale valuta's.
- Bitcoins komen mij niet in huis.
-
05-12-2013, 00:41 #1
- Berichten
- 242
- Lid sinds
- 12 Jaar
Bitcoins komen mij niet in huis.
-
05-12-2013, 00:58 #2
- Berichten
- 2.752
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Bitcoins komen mij niet in huis.
Het is gewoon puur gokken. Je kunt net zo goed naar het casino gaan en je geld op rood of zwart zetten. Had je die dingen 5 jaar geleden aangeschaft en nu verkocht, prima. Maar persoonlijk denk ik dat je roekeloos bent wanneer je er nu vol instapt. Zulk een bericht doet de koers waarschijnlijk gelijk fors dalen.
-
05-12-2013, 01:11 #3
- Berichten
- 236
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: Bitcoins komen mij niet in huis.
En jij denkt dat dit met andere valuta (dollars, euro's etc) niet net zo goed gebeurd (criminaliteit, en dan ook nog eens op veel grote schaal)?
Daarnaast; het is een "opkomende" valuta (het is nu bekend bij het grote publiek), geef het wat tijd... Gooi er bijv. 25,- euro in en kijk wat er gebeurd.
-
05-12-2013, 06:43 #4
- Berichten
- 80
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Bitcoins komen mij niet in huis.
Ik vind het ook wel moeilijk.. ik denk dat alles dat digitaal gaat makkelijker te frauderen is. Nu heb je bij bankverkeer nog banken die verantwoordelijkheid dragen en op je geld letten.. bij bitcoins is er niets om op terug te vallen en is alles gewoon weg.
-
05-12-2013, 08:29 #5
- Berichten
- 258
- Lid sinds
- 12 Jaar
Re: Bitcoins komen mij niet in huis.
Ik begrijp dat DNB paniek probeert te zaaien, maar ik luister er vooral niet naar.
-
05-12-2013, 09:58 #6
- Berichten
- 1.410
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Bitcoins komen mij niet in huis.
Snap de topictitel in relatie tot het bericht niet.
Hoeveel banken zijn er beroofd, hoeveel goudzoekers zijn er vermoord. Waar iets van waarde is, is criminaliteit.
-
05-12-2013, 10:07 #7
- Berichten
- 242
- Lid sinds
- 12 Jaar
Re: Bitcoins komen mij niet in huis.
Als ze de rabobank beroven is jouw geld niet weg. Snap je het nu?
-
05-12-2013, 10:43 #8
- Berichten
- 236
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: Bitcoins komen mij niet in huis.
Zodra er bij de Rabobank meer dan 250.000 van je rekening verdwijnt kun je ook fluiten naar je centen hoor.. Net zoals bij iedere andere bank volgens mij. Met bitcoins heb jij grotendeels zelf in de hand hoe goed je je "wallet" bewaard. Daarnaast zullen er ook voor bitcoins 'banken' komen die garantie gaan bieden, het slechts een kwestie van tijd. De oude valuta bestaan al tientallen jaren en hebben alles wat de bitcoin nu meemaakt, allang meegemaakt.
-
05-12-2013, 11:05 #9
- Berichten
- 1.410
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Bitcoins komen mij niet in huis.
En dat is de enigste reden? Stel je had de bitcoin 5 jaar geleden wél in huis gehaald en je werd niet beroofd (wat in veel gevallen zo is). Dan was je waarde enorm gestegen i.t.t. je Rabobank die er een zooitje van maakt wat jij als klant uiteindelijk gaat betalen. Sterker nog, met de fraude hebben ze uiteindelijk jou te pakken en de boete ga jij indirect ook betalen. Kortom, je wordt dubbel genaaid door je eigen bank. Dus ik vind de relatie topictitel, berichtgeving tamelijk kortzichtig.
-
05-12-2013, 12:23 #10
- Berichten
- 242
- Lid sinds
- 12 Jaar
Re: Bitcoins komen mij niet in huis.
Sorry ik bedoelde de ABN Amro :) Die heeft er toch geen zooitje van gemaakt? Ik ben er tenminste geen klant.
Het gaat er toch om dat Bitcoins totaal onzeker is, je bent van geen kant gedekt, het is net een pokerspel.
Als jij dat risico wilt nemen vind ik dat best, ik echter niet.
-
05-12-2013, 12:30 #11
- Berichten
- 110
- Lid sinds
- 12 Jaar
Re: Bitcoins komen mij niet in huis.
Dit bericht is puur om de BitCoin te kelderen....
Er zijn wel meer criminelen die een botnet beheren voor DDos aanvallen. Als die bot goed is geschreven kan een crimineel zonder problemen alle computers in dat netwerk omvormen tot bitcoin miners. De rekening is snel gemaakt... Een netwerk van 100 000 computers die elk 1/3 van de dag online zijn per computer 15MH/s = 50GH/s. Daarmee kon je vroeger snel enkel coins per week mee minen...
Ik wil maar zeggen.... Zij zijn zullen niet de enige zijn in Duitsland. Misschien moet je het zelfs zo ver niet gaan zoeken. Je computer scanner op mal- en spyware is de boodschap !
-
05-12-2013, 14:25 #12
- Berichten
- 6.271
- Lid sinds
- 13 Jaar
Re: Bitcoins komen mij niet in huis.
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic