Veel van ons, incl moi, gebruiken externe plugins voor de website.
Dat kan zijn Google analytics, Share this button en vele andere toepassingen.
Als we deze toepassingen in onze website willen plaatsen, dan wordt er vaak gevraagd om een deel er van in de header te plaatsen.
Wat velen niet weten is, dat je deze code ook in de footer kan plaatsen en dat het helemaal niet nodig is om hem in de header te plaatsen.
Het plaatsen van al deze, vaak javascripts, kan je website vertragen bij het laden en dat kan je klanten kosten.
Echter als je hem in de footer plaatst, dan laad het pas nadat je pagina zichtbaar is en neemt het surf plezier van je bezoeker toe.
Het "nadeel" kan zijn, als een bezoeker snel van pagina wisselt, dat je af en toe een pagina minder registreert via bv analytics.
Maar dat weegt niet op tegen het voordeel, van de visuele snelheid die je pagina krijgt.
Het kan toegepst worden op bijna alle plugins die ik ben tegen gekomen, maar test het even uit voordat je het online zet.
mvg
Leander
- Wat in de header past, past beter in de footer.
-
09-07-2013, 11:05 #1
- Berichten
- 1.215
- Lid sinds
- 17 Jaar
Wat in de header past, past beter in de footer.
-
-
09-07-2013, 12:26 #2
- Berichten
- 434
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Wat in de header past, past beter in de footer.
Je kunt ze ook gewoon in de header laten staan en de defer optie gebruiken.
De defer optie zorgt ervoor dat het script NA het laden van de pagina geladen wordt.
<script src="script.js" defer></script>
-
09-07-2013, 12:39 #3
- Berichten
- 1.215
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Wat in de header past, past beter in de footer.
Dat klopt, maar nu ga je er vanuit dat iedereen kennis heeft, al is het maar minimale kennis.
Ik ken al genoeg mensen die het copy pasten van een code al moeilijk vinden. Daarom is dit een makkelijke optie.
Ook werkt de DEFER optie niet in alle browsers, het verplaatsen wel.
Maar bedankt voor je toevoeging.
-
09-07-2013, 12:44 #4
- Berichten
- 599
- Lid sinds
- 19 Jaar
Re: Wat in de header past, past beter in de footer.
Bedankt voor de tip.
Toch houd ik iets belangrijks als bijvoorbeeld Google Analytics liever in de header. Ik merkte op mijn website dat het plaatsen van Analytics in de footer i.c.m. CloudFlare (waardoor javascript asynchroon laadt) ervoor zorgde dat een pageview pas na 15 sec. werd geregistreerd. Dat is te lang ;-).
-
09-07-2013, 12:51 #5
- Berichten
- 1.215
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Wat in de header past, past beter in de footer.
@ Wouter
Dat kan inderdaad voor sommige een probleem zijn, zelf heb ik er geen last van.
Daarom zeker testen voordat je het toepast, elke website werkt anders.
-
13-07-2013, 12:18 #6
- Berichten
- 390
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Wat in de header past, past beter in de footer.
De woorden header en footer hier naast elkaar gebruiken vind ik wel verwarrend. Wanneer je het over scripts in de header plaatsen hebt, dan heb je het dus over tussen de <head> en </head> tags. Een footer is onderdeel van de pagina toch? Of moet ik me nu toch echt eens in HTML 5 gaan verdiepen en hebben we tegenwoordig ook <foot></foot>? Als dat laatste niet het geval is, wat is dan precies de beste positie voor het plaatsen van de externe scripts? Tussen de sluitende </body> en </html> ?
-
13-07-2013, 12:18 #7
- Berichten
- 390
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Wat in de header past, past beter in de footer.
Dubbele post.
Is er ook ergens een topic voor bugs en verbeterpunten voor de nieuwe Sitedeals?Laatst aangepast door Tjerk de Heer : 13-07-2013 om 12:21 Reden: dubbele post
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic