Ik ben wel eens nieuwsgierig wie hier linux draaien. En welke distributie draaien jullie dan ?
Ikzelf draai Debian als server, wegens de stabiliteit en kubuntu als desktop omdat het altijd het nieuwste is.
Zijn er meer mensen hier ?
- Welke linux distributie gebruik jij ?
-
01-06-2006, 17:48 #1
- Berichten
- 1.915
- Lid sinds
- 19 Jaar
Welke linux distributie gebruik jij ?
-
In de schijnwerper
-
01-06-2006, 18:00 #2
- Berichten
- 625
- Lid sinds
- 19 Jaar
Bij mij staat hier een oude pc met Mandrake. Dit wordt zo nu en dan gebruikt als DC++ en Irc server.
Op mijn desktop ben ik sinds vorige maand overgestapt van WinXP naar Ubuntu (Dapper beta) en dit bevalt me ontzettend goed. Bij iedere update gaat mijn systeem er op vooruit en alles draait ontzettend stabiel en snel.
De eerste 2 weken heb ik aan verschillende dingen getwijfeld, maar nadat alle problemen waren opgelost had linux gewoon meer voordelen voor mij dan Windows.
Alleen voor mijn slice-opdrachten heb ik nog geregeld Internet Explorer en Photoshop nodig, waar ik dan VMWare Workstation voor gebruik. Dit werkt wel goed, maar het blijft onhandig op sommige momenten
-
01-06-2006, 18:44 #3
- Berichten
- 1.470
- Lid sinds
- 19 Jaar
Debian op mijn server, mijn desktop toch op windows is gewoon gemakkelijker in gebruik :)
-
01-06-2006, 19:08 #4
- Berichten
- 292
- Lid sinds
- 19 Jaar
Debian stable op de developmentserver (met momenteel een uptime van zo'n 60 dagen, laatste keer uit was vanwege een kapotte netwerkkaart), Windows XP op de workstation. Ik twijfel over OpenBSD of Debian stable op de nieuwe development server die achter me staat.
Xubuntu gaat binnenkort op de workstation, maar dat moet even gebeuren in een rustige periode - ik kan niet goed werken zonder PC namelijk.
-
01-06-2006, 19:14 #5
- Berichten
- 28
- Lid sinds
- 18 Jaar
Ik draai Debian op mijn server, omdat die op een mips processor geinstalleerd kan worden.
Op mijn desktop draai ik WinXp. Ik heb als test ongeveer een half jaar Ubuntu gedraaid, maar het viel nog wel tegen eigelijk, ik vond het erg langzaam (vooral grafisch) in vergelijking met XP.
-
01-06-2006, 19:31 #6
- Berichten
- 292
- Lid sinds
- 19 Jaar
Dan is Xubuntu misschien ook iets voor jou Koen. XFCE4 is relatief licht en werkt naar mijn idee prettig. Gebruik het altijd als ik *nix draai op mijn desktop (maar zoals nu ga ik dan toch weer terug omdat ik bepaalde Windows-software nodig heb...)
Xubuntu is dus Ubuntu met XFCE (net als Kubuntu Ubuntu is met KDE), dus je hebt gewoon apt e.d. tot je beschikking. Een gewone Debian SID met XFCE4 is natuurlijk ook een leuke optie, hoewel de setup hiervan misschien iets lastiger is.
-
01-06-2006, 20:21 #7
- Berichten
- 28
- Lid sinds
- 18 Jaar
Ik heb ook een tijdje kubuntu gedraaid, dat was al een stuk sneller. Fluxbox vind ik eigelijk nog het beste werken, super snel.
Als ik weer eens tijd heb ga ik weer wat experimenteren (ideaal met vmware).
-
01-06-2006, 20:27 #8
- Berichten
- 891
- Lid sinds
- 19 Jaar
Ik heb ongeveer een jaar terug Fedora 3 gedraaid, en onlangs nog SuSE 10, maar ik ben terug van linux afgestapt, omdat het niks voor mij is. Ermee werken is geen probleem, alleen op ondersteuning van grafische programma's staat linux nog heel erg achter. Van al mijn grafische software wat ik gebruik, kan ik alleen Maya op linux draaien, en ik vind het eigelijk fijner werken onder windows. Omwille van de slechte grafische ondersteuning ben ik van windows afgestapt, anders stond windows niet meer in mijn woordenlijst ;)
-
04-06-2006, 07:51 #9
- Berichten
- 357
- Lid sinds
- 19 Jaar
DualBoot met Fedora RedHat en WinXP Home.
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic