Goedemorgen,
Ik heb een domeinnaam in mijn bezit waarin een merknaam is opgenomen. De eigenaar van dit merk eist nu de domeinnaam op en mid xxx euro voor de gemaakte juridische kosten.
Het domein opgeven is geen enkel probleem, echter is de mid xxx euro naar mijn idee buiten proportioneel (een telefoontje of mailtje was al voldoende geweest).
Wat vinden jullie van dit bedrag en wat zouden jullie doen als je in mijn schoenen staat?
Alvast bedankt
- Merk in domeinnaam
-
20-07-2011, 10:24 #1
- Berichten
- 205
- Lid sinds
- 15 Jaar
Merk in domeinnaam
Laatst aangepast door Rene B : 20-07-2011 om 13:06
-
-
20-07-2011, 10:36 #2
- Berichten
- 1.190
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Merk in domeinnaam
Stond deze online ?
En een merk kunnen ze claimen, maar dat hoef jij dan niks voor te betalen.
Btw: https://www.sitedeals.nl/domeinnamen-...m-claimen.html
-
20-07-2011, 10:40 #3
- Berichten
- 205
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Merk in domeinnaam
Het domeinnaam stond online en had een goede positie op de keyword combinatie.
Als voorbeeld: Je kan het vergelijken met "msnemoticonskopen", de emoticons die je dan koopt komen niet in de portemonnee van Microsoft.
Let op: Het gaat hier over een ander merk het voorbeeld is dus fictief
-
20-07-2011, 10:41 #4
- Berichten
- 1.137
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Merk in domeinnaam
Volgens mij mag hij enkel het domeinnaam claimen. Hij heeft zelf niet eens contact met jou opgenomen dus vindt die €500,- onterecht, en dat mag pas als iemand niet mee werkt.
(Correct me if i'm wrong).
-
20-07-2011, 11:03 #5
- Berichten
- 205
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Merk in domeinnaam
Ik zal het nogmaals kort samenvatten:
Partij A ben ik
Partij B is het merk
Partij C is iemand die iets merkgerelateerd verkoopt
De website van Partij A stuurt bezoekers door naar Partij C. Partij B is opgenomen in het domeinnaam van partij A.
Er is dus een brief binnengekomen bij Partij A waarin Partij A wordt verzocht om het domeinnaam + xxx euro juridische kosten aan partij B te laten doen toekomen.
Domeinnaam overdragen en offline halen? Akkoord
xxx euro overdragen? Lijkt me teveel van het goede, maar hierover ben ik benieuwd of ze in hun recht staan (dan zou ik tot betaling overgaan).
Bedankt voor de reacties tot dusverLaatst aangepast door Rene B : 20-07-2011 om 13:06
-
20-07-2011, 19:25 #6
- Berichten
- 301
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Merk in domeinnaam
of ze de domeinnaam kunnen claimen is afhankelijk van waarvoor jij hem gebruikt.
als jij hem gebruikt om enkel en alleen producten van dat merk te verkopen en duidelijk aangeeft dat je niet tot hun behoort mag je die domeinnaam gewoon gebruiken.
Lees ook: http://twinklemagazine.nl/nieuws/201...kant/index.xml (ook even de comments eronder)
en
http://twinklemagazine.nl/nieuws/201...k-horlogemerk/
-
22-07-2011, 17:41 #7
- Berichten
- 753
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Merk in domeinnaam
Ze kunnen de domeinnaam claimen, zo makkelijk is het.
Als de merknaam een geregistreerde naam is kunnen ze deze claimen.
Een van mijn eerste namen was ook een combinatie van een merknaam en een ander woord, dit was van een Amerikaans bedrijf.
Ontving een email van ze waarin stond dat ze de naam konden claimen maar na wat emailtjes over en weer kwamen we er toch achter dat het goedkoper was om de naam te verkopen dan een spelletje te gaan spelen via de rechter.
Waar het op neer kwam was dat ze de naam hebben gekocht voor $800 en we een rechtzaak vermeden hebben.
Misschien kun je er op die manier mee omgaan?
Ps, heb nogsteeds goed contact met het bedrijf waaraan ik de naam verkocht heb.
-
22-07-2011, 22:47 #8
- Berichten
- 301
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Merk in domeinnaam
lDAM.... lees de door mij opgegeven urls eens dan zie je dat het helemaal afhangt van de situatie of je hem wel of niet mag gebruiken.
Heb je een b.v. een domeinnaam iphonewebshop.nl en je verkoopt namaak iphone producten of producten van een heel ander merk als iphone dan zal je hem moeten inleveren.
Heb je deze domeinnaam en verkoop je dus enkel orginele iphone producten op die domeinnaam dan kunnen ze hem niet claimen en mag je hem gewoon gebruiken. (mits je aan nog wat regeltjes voldoet)
-
28-07-2011, 22:49 #9
- Berichten
- 67
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: Merk in domeinnaam
Pas heel goed op. Ik raad je aan de wet zelf er bij te pakken, al is het maar een samenvatting ervan. Online artikelen zijn vaak van slechte juridische kwaliteit. Zie bijv. Wikipedia: http://nl.wikipedia.org/wiki/Merkenrecht
Kort gezegd heeft de houder van een geregistreerd merk een sterke positie wanneer jij zijn merknaam gebruikt in het "economisch verkeer" (vanuit winstoogmerk). Het kan zelfs zo ver gaan dat de merkhouder de winst die jij gemaakt hebt (mede) met dank aan zijn merk, kan opeisen (conform art. 13A lid 5 BMW - zie Vorderingen merkhouder op de voorgenoemde Wikipedia-pagina). In het slechtste geval zou je dus zelfs een nog grotere eis tegen je kunnen hebben dan de gevorderde juridische kosten in dit geval.
Probeer zelf een afweging te maken, of beter: ga eens langs bij een gratis juridisch spreekuur van een advocaat (specialisatie intellectueel eigendom).
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic