Ik herinner dat ik vroeger bij het bestellen van basing/slicing in Nederland wel eens 0% btw moest betalen.
Recentelijk (bij mijn hosting e.d.) rekenen ze me toch steeds 19% btw.
Nu ik aan het zoeken ben naar een nieuwe server en dus prijzen aan het vergelijken ben heb ik dit even uitgezocht.
Voor particulieren scheelt 19% heel wat; een nultarief zou dus goed uitkomen en veel belgische (of omgekeerd) afnemers overhalen.
Na wat zoeken vond ik dit:
http://www.nl.pwc.com/extweb/bn/taxnews.nsf/public/kw50821
Wat is nu correct? Voor de duidelijkheid: het gaat hier om particuliere afnemers! Ondernemers trekken btw sowieso af trouwens.
- Nultarief voor intracommunautaire transacties (BE&NL)
-
06-09-2010, 19:54 #1
- Berichten
- 76
- Lid sinds
- 15 Jaar
Nultarief voor intracommunautaire transacties (BE&NL)
-
In de schijnwerper
-
06-09-2010, 20:12 #2
- Berichten
- 253
- Lid sinds
- 15 Jaar
Deze regeling; het nultarief bij communautaire leveringen, gaat alleen op bij bedrijven onderling.
Het is namelijk zo dat je bij het toepassen van deze regeling beide een BTW nummer nodig hebt.
Het BTW nummer moet dan ook op de factuur vermeldt worden.
Een particuliere klant zal nooit een BTW nummer hebben..
Het voordeel van deze regeling voor ondernemers is, dat ze geen 19% BTW hoeven te betalen.
Dit kan je sowieso wel aftrekken, maar dan moet je wachten tot bijvoorbeeld het einde van het jaar.
Ik hoop je zo wat nuttige informatie te hebben gegeven.
-
06-09-2010, 20:14 #3
- Berichten
- 76
- Lid sinds
- 15 Jaar
Wel hier is blijkbaar een rechtzaak over geweest, als ik mijn link mag citeren:
De Hoge Raad bevestigde de uitspraak van Hof Den Bosch. Dit Hof oordeelde dat de aanwezigheid van een correct BTW-identificatienummer geen "constitutieve" voorwaarde is voor het toepassen van het BTW-nultarief. De Nederlandse wet eist voor de toepassing van het nultarief slechts dat sprake is van een levering van goederen die worden vervoerd naar een andere lidstaat en dat die goederen daar zijn onderworpen aan de BTW-heffing in verband met een intracommunautaire verwerving van die goederen. Aan deze voorwaarden is in dit geval voldaan, aldus de Hoge Raad. De ondernemer paste het BTW-nultarief terecht toe ondanks het feit dat hij niet beschikte over een correct BTW-identificatienummer.
-
06-09-2010, 20:43 #4
64BitsWebhosting.EU
- Berichten
- 2.085
- Lid sinds
- 18 Jaar
Wel hier is blijkbaar een rechtzaak over geweest, als ik mijn link mag citeren:
Bron: http://www.nl.pwc.com/extweb/bn/taxn...public/kw50821
Indien die baser in het verleden jou geen btw in rekening heeft gebracht en hij is wel ondernemer (vanuit de belastingen gezien) dan kan deze baser (bij controle) een naheffing krijgen omdat jij het waarschijnlijk niet alsnog afgedragen hebt.
-
06-09-2010, 20:46 #5
- Berichten
- 76
- Lid sinds
- 15 Jaar
Als ik nogmaals mag citeren, volgens mij bewijst deze zin alleen al mijn punt:
Voor toepassing van het BTW-nultarief bij een zogenoemde intracommunautaire levering is het niet nodig om over een juist BTW-identificatienummer van de afnemer te beschikken.
-
06-09-2010, 21:04 #6
64BitsWebhosting.EU
- Berichten
- 2.085
- Lid sinds
- 18 Jaar
Deze zaak speelt tussen de nl belastingdienst en de nl ondernemer over het feit of de nl ondernemer fout was in het hanteren van het 0-tarief. Dat is ie niet aangezien ie wel aan een ondernemer leverde waarbij het weglaten van het btw nummer op de factuur icm. de 0 tarief hantering, geen CONSTITUTIEVE voorwaarde is. Echter deze ontvanger handelde onder zijn eigen btw identificatie nummer en is dus wel verplicht om btw af te dragen. De verplichting van het afdragen van de btw eindigt voor de nl ondernemer bij de grens.
Indien de spaande ondernemer helemaal geen ondernemer was, zou de naheffing terecht zijn geweest en kon de nl ondernemer gaan proberen om zijn btw van de spaanse partij te gaan vorderen. Dit is echter behoorlijk lastig aangezien je geen factuur mag maken met alleen btw op.
Het is heel simpel: de particulier betaald de btw en tussen ondernemingen is 1 van de 2 die het moet betalen.
Edit: zo zie je dus maar weer dat je als ondernemer gewoon btw moet rekenen als je geen of geen gelding btw nummer hebt van je afnemer. Anders kun je gaan zeuren tot je bij de hoge raad staat :)
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic