Beste sitedealers,
Ik heb een email gekregen van een advocaat van marktplaats.nl Die vermeld dat mijn website ebookmarktplaats.nl verwijderd moet worden en niet meer gebruikt mag worden.
Dit zijn een aantal zinnen uit de mail:
Marktplaats heeft geconstateerd dat u houder bent van de domeinnaam <ebookmarktplaats.nl>. Aan deze domeinnaam is een website verbonden, welke soortgelijke diensten aanbiedt als de website van Marktplaats. De website is verder nagenoeg identiek aan het ontwerp van de website <marktplaats.nl>. Door het houden alsmede door het gebruiken van deze domeinnaam maakt u inbreuk op de rechten van Marktplaats op haar handelsnaam, haar merken en maakt u tevens inbreuk op haar auteursrecht.
Ontwerp is inmiddels veranderd maar was gemaakt met een ammateurs programma van easy computing. En was verre weg niet hetzelfde als marktplaats.
Doordat uw website gebruik maakt van een domeinnaam die verregaand overeenstemmend is met de merken van Marktplaats, bestaat voorts het gevaar dat er verwarring ontstaat bij het publiek. Marktplaats kan zich op grond van art. 2.20 lid 1 sub b van het Benelux-verdrag inzake de intellectuele eigendom (het "Benelux-verdrag") hiertegen verzetten.
Verder maakt u door het gebruik van de domeinnaam <ebookmarktplaats.nl> inbreuk op het handelsnaamrecht van Marktplaats op de naam Marktplaats, aangezien door dat gebruik verwarring bij het publiek te duchten is. Marktplaats kan zich daar op grond van artikel 5 van de Handelsnaamwet tegen verzetten.
Door met het gebruik van de domeinnaam <ebookmarktplaats.nl> aan te haken bij de merken en de auteursrechten van Marktplaats profiteert u voorts op onrechtmatige wijze van de goodwill en bekendheid van deze merken en auteursrechten. Daarbij bestaat het gevaar dat het publiek ten onrechte meent dat u op enigerlei wijze verbonden bent aan of samenwerkt met Marktplaats.
Heb de domeinnaam gewoon bij mijndomein geregistreerd???????
Iemand ervaring of suggesties?
- Bericht van advocaat marktplaats!
-
22-06-2010, 20:03 #1
- Berichten
- 1.213
- Lid sinds
- 15 Jaar
Bericht van advocaat marktplaats!
-
-
22-06-2010, 20:05 #2
- Berichten
- 203
- Lid sinds
- 16 Jaar
Door het houden alsmede door het gebruiken van deze domeinnaam maakt u inbreuk op de rechten van Marktplaats op haar handelsnaam, haar merken en maakt u tevens inbreuk op haar auteursrecht.
Artikel 2.20 Beschermingsomvang
1. Het ingeschreven merk geeft de houder een uitsluitend recht. Onverminderd de eventuele toepassing
van het gemene recht betreffende de aansprakelijkheid uit onrechtmatige daad kan de merkhouder op
grond van zijn uitsluitend recht iedere derde die niet zijn toestemming hiertoe heeft ve rkregen, het gebruik
van een teken verbieden:
a. wanneer dat teken gelijk is aan het merk en in het economisch verkeer gebruikt wordt voor dezelfde
waren of diensten als die waarvoor het merk is ingeschreven;
b. wanneer dat teken gelijk is aan of overeenstemt met het merk en in het economisch verkeer gebruikt
wordt voor dezelfde of soortgelijke waren of diensten, indien daardoor bij het publiek verwarring kan
ontstaan, inhoudende het gevaar van associatie met het merk;
c. wanneer dat teken gelijk is aan of overeenstemt met het merk en in het economisch verkeer gebruikt
wordt voor waren of diensten, die niet soortgelijk zijn aan die waarvoor het merk is ingeschreven, indien
dit merk bekend is binnen het Benelux-gebied en door het gebruik, zonder geldige reden, van het teken
ongerechtvaardigd voordeel wordt getrokken uit of afbreuk wordt gedaan aan het onderscheidend
vermogen of de reputatie van het merk;
d. wanneer dat teken gebruikt wordt anders dan ter onderscheiding van waren of diensten, indien door
gebruik, zonder geldige reden, van dat teken ongerechtvaardigd voordeel wordt getrokken uit of afbreuk
wordt gedaan aan het onderscheidend vermogen of de reputatie van het merk.
-
22-06-2010, 20:08 #3
- Berichten
- 925
- Lid sinds
- 16 Jaar
Het maakt niet uit waar jij je domein hebt geregistreerd. Ik denk dat hun toch sterker staan. Overdragen en vragen om registratie kosten lijkt me verstandig.
-
22-06-2010, 20:09 #4
- Berichten
- 1.213
- Lid sinds
- 15 Jaar
dus alle sites waar marktplaats in staat mag niet?
-
22-06-2010, 20:14 #5
- Berichten
- 925
- Lid sinds
- 16 Jaar
Als je dezelfde activiteiten uitvoerd niet.
-
22-06-2010, 20:14 #6
- Berichten
- 186
- Lid sinds
- 15 Jaar
Het gaat denk ik om de inhoud, en niet zo zeer de naam.
Want je kunt er ook markt plaats van maken, en dat het aan elkaar is hoeft niet te betekenen dat het naar de naam van marktplaats vernoemt is.
Vraag ze om een schikking, en als ze er niks of te weinig voor geven gewoon door gaan.
Een rechter kan namelijk toch niet kiezen voor jou of jij marktplaats of marktplaats bedoelt.
-
22-06-2010, 20:15 #7
- Berichten
- 609
- Lid sinds
- 16 Jaar
De advocaat weet waar hij het over heeft en haalt de goede wetsartikelen aan. In dit geval zou ik dus mijn verlies nemen en een andere domeinnaam registreren.
@ Jasper: Dat is nog niet zo gezegd. Als een handelsnaam geregistreerd is, hoeft het nog niet per se te betekenen dat niemand deze naam nog mag gebruiken. Alleen als er verwarring bij het publiek kan ontstaan, kan de rechter bepalen dat de handelsnaam onrechtmatig is.
-
22-06-2010, 20:15 #8
- Berichten
- 146
- Lid sinds
- 17 Jaar
Jep, alle domeinnamen (in ieder geval .nl dat ik weet) met marktplaats erin krijgen een mail.
Wel grappig dat de mail elke keer identiek is.
-
22-06-2010, 20:15 #9
- Berichten
- 1.281
- Lid sinds
- 18 Jaar
Niet zonder meer, er moeten nog andere omstandigheden zijn (een eis is bijvoorbeeld dat er verwarring kan ontstaan). Dat lijkt me in jouw geval al snel aan de orde omdat het bij Ebookmarktplaats.nl, net als bij Marktplaats.nl, om een website gaat met producten in verschillende categorieën et cetera.
-
22-06-2010, 20:16 #10
- Berichten
- 1.213
- Lid sinds
- 15 Jaar
Er word gesproken om een teken dat lijkt op dat van marktplaats. Dus een domeinnaam met marktplaats erin moet toch mogen?
Activiteiten zijn toch niet hetzelfde? Ik verkoop ebooks met een affliate van paypro leden.
Maar als ik het goed begrijp zijn er meer mensen met dezelfde mail?
Ik zag bij toeval deze mail. had inmiddels al een tweede gekregen.(waarscheinlijk direct verwijderd wegens onbekende afzender)
Er staat ook in dat ik per brief moet bevestiggen dat ik de domeinnaam niet meer zal gebruiken.
Echter ontbreekt een contactpersoon en adresgegevens.
-
22-06-2010, 20:16 #11
- Berichten
- 2.971
- Lid sinds
- 18 Jaar
Marktplaats is zo'n algemene term dat ik me afvraag of ze er wel recht op kunnen hebben.
Het ontwerp lijkt er ook totaal niet op.
Ik denk eigenlijk dat ze totaal geen zaak hebben.
Aanvullend bericht:
Hij behartigd de belangen en de wensen van de client, maar is het zeker niet per definitie eens met de client.Laatst aangepast door Vincent : 22-06-2010 om 20:17 Reden: Automatisch samengevoegd.
-
22-06-2010, 20:18 #12
- Berichten
- 134
- Lid sinds
- 16 Jaar
Je hebt een sterke zaak om niet toe te geven. Als ik straks het bedrijf "Bakker nv" opricht omdat ik toevallig Bakker heet, moet ik bakkerjan.be ook niet gaan aanschrijven omdat er verwarring mogelijk is. Ebookmarktplaats.nl is heel wat anders dan Marktplaats.nl en je lay-out is compleet anders. Niet zomaar toegeven!
-
22-06-2010, 20:20 #13
- Berichten
- 609
- Lid sinds
- 16 Jaar
-
22-06-2010, 20:21 #14
- Berichten
- 203
- Lid sinds
- 16 Jaar
Je zou dus ook gewoon een domein kunnen bestellen buiten de benelux(.com) en dan mag het wel?
-
22-06-2010, 20:23 #15
- Berichten
- 146
- Lid sinds
- 17 Jaar
@Tomas: Het telt ook wel wie als eerst een domeinnaam had geregistreerd met Bakker er in. Maar je punt is duidelijk.
Ik zou volhouden, Marktplaats blijft naast een handelsnaam ook gewoon een Nederlands woord. Verwarring is in mijn ogen ook geen sprake van.
Nuttige info: http://www.tbforum.com/thread/144843.html
@Ruben: geen idee of ze daar ook tegen optreden.Laatst aangepast door Rick Manders : 22-06-2010 om 20:25 Reden: Aanvulling
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic