Goedendag,
Ik heb al vele jaren een aantal eigen e-mail adressen via eigen domeinnamen.
Nu had ik al die tijd ook eigen servers met eigen mailserver.
Nu ga ik echter over van een server waarop ik DA had draaien en eigen mailservers had naar een specifieke magento server waarop geen DA zit en waarop ik geen e-mail kan draaien.
Ik zoek nu een oplossing om mijn e-mail adressen naar over te zetten en mijn oude mail naar te verhuizen.
Nu roepen veel mensen als oplossing Gmail, maar ik heb daarmee enkel ervaring om dat te doen met als tussenstap dat de mail eerst op eigen server komt en daarna door gmail opgehaald wordt en ik van daaraf weer op verschillende apparaten kan bekijken.
Wat zou hiervoor goede oplossing zijn?
Het gaat op dit moment om e-mail van 3 domeinnamen:
domeinnaam 1
4 x e-mail adres
12 x forwarder
domeinnaam 2
5 x e-mail adres
0 x forwarder
domeinnaam 3
2 x e-mail adres en 0 x forwarder.
de domeinnamen zelf worden doorgestuurd naar de nieuwe server zodat via magento multishop systeem een webshop op kan draaien.
Daniel
- oplossing voor e-mail
-
28-07-2018, 13:49 #1
- Berichten
- 301
- Lid sinds
- 15 Jaar
oplossing voor e-mail
Laatst aangepast door Daniël Feenstra : 28-07-2018 om 14:06
-
-
28-07-2018, 14:31 #2
- Berichten
- 1.307
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: oplossing voor e-mail
Zo te horen heb je alleen webshops. Waarom niet vanuit 1 domein, bijvoorbeeld je bedrijfsdomein, mailen?
-
28-07-2018, 15:08 #3
- Berichten
- 301
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: oplossing voor e-mail
voor webshops hebben we op 2 domeinnamen mail omdat 2 specifieke handelsnamen zijn.
Alle overige domeinnamen van webshops hebben geen mail maar worden afgehandeld door die 2. kan dus niet op 1 domeinnaam samengevoegd worden.
3de domeinnaam is een prive domeinnaam met prive mail die domeinnaam wordt dus niet doorgestuurd en gebeurd dus nu eigenlijk niks mee (enkel voor e-mail dus).
Had voorheen dus op meer als 10 domeinnamen mail en heb dat dus al terug gebracht naar de 3 van nu.
-
29-07-2018, 07:56 #4
- Berichten
- 2.299
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: oplossing voor e-mail
Kun je niet via de DNS instellingen een andere mailserver aanwijzen? Ik heb ook een website waarbij de website op een server draait en de mail op een andere server.
-
29-07-2018, 08:18 #5
- Berichten
- 301
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: oplossing voor e-mail
net even opgezocht en momenteel heb ik 4,33 GB aan e-mail op de server staan.
-
29-07-2018, 08:26 #6
- Berichten
- 2.299
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: oplossing voor e-mail
de domeinnamen zelf worden doorgestuurd naar de nieuwe server: dan kan de mail toch op de oude server blijven staan?
Je krijgt dan inderdaad 2 servers.
-
29-07-2018, 08:47 #7
- Berichten
- 301
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: oplossing voor e-mail
Dat kan, maar dedicated server van 160 euro per maand voor enkel e-mail is misschien een beetje overdreven ;-)
denk dat pakket van 3 euro op https://www.hostingbaas.nl/goedkoop-...ing-pakketten/ meer als voldoende is.
Als ik die 7,5 GB bereik kan ik altijd vanaf daar nog gmail gebruiken en alle mail van server laten afhalen door gmail en vervolgends op alle apparaten verbinding via gmail maken. heb ik 15 GB per e-mail adres.
-
30-07-2018, 07:18 #8
- Berichten
- 1.307
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: oplossing voor e-mail
Krijg je bij 7,5 Gb webhosting dan ook 7,5 Gb aan e-mailruimte? Zou daar geen max. per mailbox aanzitten?
-
30-07-2018, 09:41 #9
- Berichten
- 301
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: oplossing voor e-mail
dat is een uitstekende vraag. ga er eigenlijk automatisch vanuit dat je die webruimte kan gebruiken voor wat je wil, of dat nu site, mail of database is. Maar voor de zekerheid even navragen.
had al vraag gestuurd of mogelijk was om mail van huidige Directadmin systeem te verhuiszen naar hun gebruikte cPanel systeem
-
30-07-2018, 10:52 #10
- Berichten
- 301
- Lid sinds
- 15 Jaar
-
31-07-2018, 11:42 #11
- Berichten
- 5.661
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: oplossing voor e-mail
Er zijn ook specifieke mailproviders, zoals previder.nl.
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic