Hallo,
Ik zit met een virj iritant probleem. Op mijn iPhone krijg ik telkens time-outs met het wifi-internet. eBuddy heeft om de 2 minuten geen verbinding, het downloaden in Cydia gaat er moeizaam en stopt meestal halverwege. Verschillende apps kunnen niet starten.
Nou heb ik echt alles al geprobeerd, even een klein lijstje:
- Wifi beveiliging op WEP / WPA / WPA2 / Uit gezet
- Verschillende kanalen geprobeerd
- Firewal uitgezet
- DHCP uitgezet
- Router resetten
- Static IP
- Firmware geupdate
- OpenDNS gebruiken
NAT heb ik ook geprobeerd uit te zetten. Mijn vorige router had geen NAT en daar werkte de iPhone goed op.
Nou is het grote probleem dus, wanneer ik NAT uitzet op de router, dan zit elke computer (bedraad) en draadloze apparaten zonder internet.
Is er misschien iets dat ik meot doen om de router te laten werken zonder NAT? Ik neem aan dat ze niet voor niets de knop; NAT uitzetten, hebben gemaakt bij de instellingen...
Wie me kan helpen, alvast bedankt.
Groeten Gijsbert
ps:
de router is een Sitecom WL-614 (nieuwe router kopen is geen optie, deze is een maand oud)
en ik zit bij Ziggo met een Docsis 3.0 modem (hierop kan niet worden ingelogd)
- NAT uitzetten op router; geen internet meer
-
22-02-2010, 20:10 #1
- Berichten
- 1.355
- Lid sinds
- 18 Jaar
NAT uitzetten op router; geen internet meer
Laatst aangepast door gast2960 : 22-02-2010 om 20:20
-
-
22-02-2010, 20:16 #2
- Berichten
- 599
- Lid sinds
- 16 Jaar
Doet je iPhone het nog goed :) Test het op andere netwerken zou ik zeggen. (als ik je zo hoor heb je dat wel gedaan)
-
22-02-2010, 20:18 #3
- Berichten
- 1.355
- Lid sinds
- 18 Jaar
-
27-03-2010, 21:19 #4
SoloHosting | SoloICT
- Berichten
- 194
- Lid sinds
- 19 Jaar
Wat voor router is het?
Ah sorry! ik had niet gezien dat je dit al in je topic had vermeld! zijn er geen apparaten in de buurt die het wifi signaal verstoren?
Heb je met bijvoorbeeld een draadloos verbonden laptop wel een constante verbinding?
-
02-04-2010, 01:29 #5
- Berichten
- 195
- Lid sinds
- 16 Jaar
Juiste subnets/ipadressen/dns ingesteld op de client's? Ik gok toch echt dat het daar aan ligt.
Tevens bij de nat instellingen kijken of er geen vinkje is vergeten. Ik heb zelf ook een docsis router van ziggo ik zal er morgen wel even naar kijken. Of er daar een instelling is vergeten.
Heb je trouwens ook gekeken naar de poorten die open staan?
-
02-04-2010, 04:05 #6
- Berichten
- 1.004
- Lid sinds
- 17 Jaar
Dit is in ieder geval 1 antwoord op je vraag
NAT oftewel network adress translation zorgt ervoor dat alle ip adressen ( 192.168.x.x, 10.x.x.x, 172.x.x.x ) omgezet worden in je eigen IP adress,
Daarom is NAT uitzetten ook geen optie, wat wel kan is misschien je iPhone een vast IP-Adress geven en dan deze instellen als DMZ ( De-Militarized Zone ) deze geeft dan je iPhone directe toegang tot het internet zonder dat er een router tussen komt,
Ik denk echt dat het puur aan een andere instelling ligt in de router,
Groet,
Kevin
-
02-04-2010, 08:23 #7
- Berichten
- 1.026
- Lid sinds
- 17 Jaar
Ik had een soort gelijk probleem een tijdje terug met mijn Linksys router. Ik kon eventjes op internet en later pats boem er weer af. Een paar keer naar Linksys gebeld, maar konden het probleem ook helaas niet vinden. Nieuwe router gehad van linksys, wilde ook niet baten. Dus ik weer gebeld en het probleem uitgelegd. En wat blijkt, ik heb draadloze boxen welke werkte op dezelfde frequentie als de uitgezonden frequentie van de router. Na een aantal andere channels ingesteld te hebben, was het probleem opgelost. Standaard pakt hij channel 6, maar voor bij mij was channel 3 de beste en alles werkt nu al maanden fijnloos.
Mogelijk ook iets voor jou om de channel te veranderen voor het uitzenden van signalen in je router.
-
02-04-2010, 09:10 #8
- Berichten
- 1.499
- Lid sinds
- 17 Jaar
Inderdaad, is een logische verklaring voor dat je internet niet meer werkt zoals gezegd. Wanneer je interne IP's niet meer worden vertaald naar het extern IP gaat het geheid fout.
Ik denk overigens dat de tip van Niki JasperS een heel eind in de buurt komt, probeer eens met de kanalen en frequenties van je router te spelen. Overigens zou dat alleen een goede oplossing kunnen zijn wanneer de bedraade pc's geen last hebben van het probleem dat je schetst. Verder, misschien kun je ergens even een router bemachtigen die je er even tussen kunt hangen, om te zien om het daarmee wel goed was?
-
02-04-2010, 09:30 #9
- Berichten
- 668
- Lid sinds
- 18 Jaar
Ik heb een soort gelijk probleem met mijn iPhone. De buren hadden een onbeveiligd draadloos netwerk, dat van mij was beveiligd. Wanneer ik verbindeng wilde maken vanaf mij iPhone kreeg ik de melding 'kan geen verbinding maken' ik kon wel moeiteloos inloggen op die van de buren.
Oplossing:
- Router buren beveiligen
- Mijn router herstarten
- Telefoon herstarten
-
02-04-2010, 12:40 #10
- Berichten
- 1.355
- Lid sinds
- 18 Jaar
Het is alweer een tijd geleden dat ik dit bericht had geplaatst, super dat er nou nog reacties zijn gekomen!
Ik had al met de kanalen gespeeld, op een gegeven moment heb ik via een tool de kanalen van opliggende wifi signalen bekeken, en die van mijn router toen op een kanaal ingesteld die nog neit gebruikt was. Helaas geen enkele verandering.
Inmiddels is het me ook duidelijk dat NAT uitzetten ook geen opties is, want idd moeten er een hoop computers op een IP het web op. De oude router deed dat op een andere manier.
Kevin bedankt voor de tip over DMZ, ik heb mijn iPhone hier nou ingesteld en het probleem lijkt op het eerste gezicht verdwenen te zijn. Ik zal het vandaag verder gaan uittesten, maar grootte kans dat ik na lange tijd eindelijk fatsoenlijk kan msn'en via de iPhone ;)
-
02-04-2010, 22:54 #11
- Berichten
- 1.004
- Lid sinds
- 17 Jaar
Gijsbert, sitedeals is er om te helpen,, ik heb zelf een XBOX360 die NAT strict heeft met het spel COD6 ,, en die heb ik een vast IP gegeven met DMZ, en nu heb ik alles open voor de xbox,
Maar ben blij dat ik je geholpen heb!
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic