vind het ambetant programma omdat het zo scherp is :P
enkele vragen:
*Hoe kan je text 'Rastiraze' zonder dat die zen scherpte verliest?
Als je er in Photoshop dan terug Path van maakt is het slecht, en hoe je path van selectie maakt in illustrater weet ik niet.
*Hoe kan je iets 1 pixel verschuiven, je weet toch nooit dat het 1 px is, als je met pijltjes werkt is het helemaal niet 1 :(
Bedankt voor jullie hulp of uitleg, misschien komen er nog vragen :P ( zo leer je het)
met vriendelijke groet
- Illustrater, help me
-
01-03-2007, 20:48 #1
- Berichten
- 475
- Lid sinds
- 18 Jaar
Illustrater, help me
-
-
01-03-2007, 21:10 #2
- Berichten
- 1.917
- Lid sinds
- 18 Jaar
Origineel gepost door Laurens Siroux
*Hoe kan je iets 1 pixel verschuiven, je weet toch nooit dat het 1 px is, als je met pijltjes werkt is het helemaal niet 1 :(
-
01-03-2007, 21:29 #3
- Berichten
- 891
- Lid sinds
- 19 Jaar
Lol, alles wat je maakt bestaat al uit paden...
Misschien Illustrator nog even links laten liggen? Beheers eerst de basics van Photoshop goed, wen eraan, en maak dan de (niet echt gemakkelijke) overstap naar Illustrator.
-
01-03-2007, 21:34 #4
- Berichten
- 475
- Lid sinds
- 18 Jaar
Jah ik ben met de overstap bezig, ik kan photoshop al combineren met andere programma's zoals Flash en C4d
en niet alles bestaat uit paden, want ik typte text, en dan deed ik rasterisize (ale of wat dan ook je weet wel wat ik bedoel) en de text werd dus volledig onscherp als je inzoomde enzo, ik wil weten hoe je text kan bewerken zonder hem onscherp te maken, dus stukken uitlaten, dus bv door rasterisize of door ander ding dat ik niet ken
-
02-03-2007, 07:42 #5
- Berichten
- 891
- Lid sinds
- 19 Jaar
Waarom zou je uberhaupt rastrizen in Illustrator? Je kan je text aanpassen door de paden te manipuleren.
-
09-03-2007, 08:31 #6
- Berichten
- 234
- Lid sinds
- 18 Jaar
Doordat Illustrator werkt met vectoren. Illustrator kan tussen bepaalde punten (zie afbeelding) op een "logische" wijze vergroten.
Deze afbeelding (mits je nog in illustrator aan het werken bent) kun je eigenlijk ongeveer oneindig vergroten zonder kwaliteit verlies.
http://img207.imageshack.us/img207/8...titled2zo7.gif
Doordat Photoshop op basis van pixels werkt gaat hij pixels vergroten als je inzoomt, daardoor krijg je "trappen" in je ontwerp (zie afbeelding)
Deze afbeelding onder is opgemaakt in illustrator (oneindig vergrootbaar) en daarna in photoshop geplakt, daardoor is het een raster geworden. Doordat het een raster is kun je niet meer oneindig vergroten (ongeveer 130% voor redelijke kwaliteit)
Deze afbeelding is 400% vergroot, en zie de "trappen" verschijnen weer.
http://img206.imageshack.us/img206/3...titled3od0.gif
Maar als eigenlijk als je het verschil niet weet tussen deze 2 programma's zou ik zoals eerder is aangegeven je voorlopig bij photoshop houden aangezien Illustrator moeilijk zelf aan te leren is!
Succes ermee!Laatst aangepast door Dave Penders : 09-03-2007 om 11:39
-
09-03-2007, 16:11 #7
- Berichten
- 458
- Lid sinds
- 18 Jaar
Ik ben sinds kort ook illustrator naar photoshop aan het gebruiken en het bevalt me opzich wel.
Ben nu alleen aan het uitzoeken hoe ik dingen echt mooi kan kleuren etc.
De overstap is wel lasitg aangezien de meest basic dingen in ps weer net ff anders werken in illustrator.
-
09-03-2007, 18:57 #8
- Berichten
- 1.111
- Lid sinds
- 19 Jaar
Ik ben ook eergister eens begonnen met illustrator omdat ik me wat meer wil richten op het logo design.
Zoals Paul al zegt bevalt het mij ook redelijk goed alleen heb ik nog wat problemen met de kleuren en de gradiants mooi laten overlopen.
-
09-03-2007, 21:30 #9
- Berichten
- 475
- Lid sinds
- 18 Jaar
Euh, dank iedereen voor laatste berichten, maar Dirk heeft me verder geholpen :)
Ik heb wel al wat bijgeleerd over illustrator
en van pixel weet ik, heb tijdje pixelart gedaan :P en weet wel veel over hoe dingen in elkaar zitten (met vergroten,...)
-
09-03-2007, 22:18 #10
- Berichten
- 458
- Lid sinds
- 18 Jaar
Ooh kan dirk mij ook niet even bijstaan?
Ben ook nogal aan het klooien ermee..
Ff dirk pben
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic