Ik ben bezig met een voorlopig zwart logo in Adobe Illustrator.
In illustrator staan de kleuren instellingen op CMYK color.
Als ik dit bestand open in photoshop is al het zwart plotseling donker grijs, ook hier staan de instellingen (automatisch) op CMYK.
Als ik in illustrator de instelling wijzig naar RGB en dan open in Photoshop, dan blijft het zwart wel zwart. Ik heb dus niets gewijzigd aan de kleur zelf.
Raar want de K van CMYK staat toch voor Key (zwart)?
Wie kan dit oplossen?
Owja, als ik het zwarte logo bv. rood maak en dan open in photoshop, dan is het rood iets lichter, precies een onzichtbare lichte witte laag erover.
mvg
Laurens
PS: Ik wil dus in CMYK blijven werken natuurlijk, het probleem is dat in photoshop alle kleuren plotseling lichter zijn.
- CMYK zwart = grijs?
-
09-08-2008, 18:29 #1
- Berichten
- 475
- Lid sinds
- 18 Jaar
CMYK zwart = grijs?
-
-
10-08-2008, 10:10 #2
- Berichten
- 586
- Lid sinds
- 19 Jaar
Dat kan zoveel zijn. Welkom in de wereld van kleurprofielen.
Er is een grote kans dat er ofwel in je Photoshop ofwel in je Illustrator een fout kleurprofiel staat ingesteld voor CMYk en dat de kleurwaardes verkeerd omgezet worden. Dat of in Photoshop staat misschien één of andere belangrijke setting aangevinkt (Overprint Preview of Proof Colors, of Simulate Paper Color) en doet hij daarom andere dingen met de kleuren.
Of in Illustrator staat je zwart als rijk zwart aangeduid (Rich Black) en in Photoshop als 100K Black.
Maar, kijk ook zeker eens na of je in Illustrator (in je kleurenpalette) wel in 100% zwart aan het werken bent en niet in een samengesteld zwart (zoveel %C, %M,..).
Maar goed, zoals je kan zien, ik kan niet zo een eenduidig antwoord geven, want er kan zoveel mislopen met kleurprofielen - zélfs met zwart, geen wonder dat ze dan ook bij de studies in deze richting hier (bij mij dus ook) een heel vak aan wijden.
-
15-08-2008, 17:23 #3
- Berichten
- 1.035
- Lid sinds
- 19 Jaar
Wat Tom aangeeft kan een mogelijkheid zijn. Maar het kan ook nogal voor de hand liggend zijn en je transparantie op 60% staat bij wijze van spreke.
-
15-08-2008, 22:10 #4
- Berichten
- 475
- Lid sinds
- 18 Jaar
Bedankt voor de reacties, ik ben net thuis van vakantie en zal morgen alles proberen.
De transparantie staat op 100% daar ben ik zeker van, ik had zelf al wat gezocht.
mvg
-
15-08-2008, 22:37 #5
- Berichten
- 586
- Lid sinds
- 19 Jaar
Origineel gepost door Dirk Leys
De 'K' is een mengkleur en zal daarom nooit helemaal zwart zijn (anders zou je het ook nergens mee kunnen mengen). Om een goede diepe zwarte kleur te krijgen kan ik je het volgende aanraden: C 63% - M 52% - Y 51% - K 100%
Maar trouwens, je moet daar toch echt mee oppassen met zo een samengesteld zwart als jij voorstelt, je hebt hier "266% aan inkten", je kan best stoppen bij 240%, want anders krijg je een heel zware inkt voor je papier, en verhoog je dus de kans op vegen, maar verhoog je de droogtijden ook enorm.
-
15-08-2008, 22:45 #6
- Berichten
- 1.917
- Lid sinds
- 18 Jaar
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic