Beste,
ik zou binnenkort een Design contest willen lanceren..
Maar om er toch niet te veel geld mee te verliezen, en de kans te verhogen om iets naar wens te ontvangen licht ik me eerst even in.
Het gaat om een site waar jongerenvakanties gepromoot worden.
Het zou dan gaan om een redelijk grafisch gevulde home pagina (opgebouwd uit blokken) en een content pagina.
(Daarna zijn er nog pagina's (kampkiezer, interactief gedeelte, ..), maar om de contest niet te immens te maken, zou ik eens de winner bekend is, hem ook de overige pagina's laten maken. (en ook al vastzetten op voorhand hoeveel die persoon er voor krijgt) -> goed idee ?).
Algemene vragen :
Wanneer kan die best gepost worden ?
Wat is de beste termijn om open te laten staan ?
Hoe groot zou de 'pot' moeten zijn ?
In de forum regels staat een minimum pot van 600 € voorgeschreven, terwijl er veel contests zijn die daar niet aan voldoen.. Geldt die regel dan niet ?
Alvast bedankt,
Pieterjan Muller
- tips design contest
-
29-06-2008, 22:31 #1
- Berichten
- 185
- Lid sinds
- 18 Jaar
tips design contest
-
In de schijnwerper
-
29-06-2008, 22:43 #2
- Berichten
- 1.355
- Lid sinds
- 18 Jaar
Hoe groter de pot, hoe meer energie er in de contest wordt gestoken.
Stel je start een contest voor een webdesign met 4 subpagina's, terwijl de pot 200€ is. Dan zal je waarschijnlijk alleen beginnende webdesigners trekken en zal het minder waarschijnlijk naar je smaak zijn. Is de pot 1000€, dan zulle er ook meer ervaren en 'proffesionelere' designers aan mee doen. Het is maar net wat je wilt.
Ik 2 maanden de tijd geven voor een webdesign met een aantal subpagina's. Als blijkt dat lang niet alle ontwerpers de deadline gaan halen kan je altijd nog besluiten om de deadline te verlengen.
Design contests moeten geplaatst worden in het forum van design contests
-
30-06-2008, 09:27 #3
- Berichten
- 185
- Lid sinds
- 18 Jaar
Alvast bedankt voor de info :).
Nog bijkomend :
- is het gangbaar dat er een factuur wordt gevraagd ?
- is het eveneens gangbaar, dat 1 of 2 pagina's in de contest worden gedaan, en de rest erbuiten (als de winnaar dus al bekend is)
Merci ;)
-
12-08-2008, 22:18 #4
- Berichten
- 1.035
- Lid sinds
- 19 Jaar
Beste Heer Muller,
Het is geen kwestie van geld verliezen. U kunt het zien als een investering waardoor u een goed beeld krijgt van wat u wel en wat u niet wil. De advies prijs is €600,-. De vermelde prijs is namelijk geen geschreven regel maar een advies.
Deze prijs is gebaseerd op de hoeveelheid werk die een dergelijke opdracht gemiddeld bevat en het gemiddelde uurloon dat daar voor wordt gerekend. In principe is dit dus erg voordelig omdat er meerdere ontwerpers zijn die met een voorstel komen. Des al niet te min zijn er ontwerpers die bereid zijn om onder deze prijs te werken. Men moet zich wel realiseren dat de kans dat men op kwaliteit moet inboeten hierdoor veel groter is.
Ik zou u als beheerder van het sub-forum designcontests uiteraard vrijblijvend willen adviseren de adviesprijs in acht te nemen. U doet er reeds verstandig aan door u goed te oriënteren. Dat is erg verstandig. Ik wil uw verder nog aanraden om een duidelijke briefing op te stellen en zoals u zelf ook al aangeeft voorwaarden en afspraken vooraf duidelijk aan te geven.
Het is gangbaar om een factuur te vragen. Een deel van de ontwerpers is echter niet in staat om een factuur te leveren omdat deze geen BTW nummer hebben. Hiermee sluit u de semi-professionals dus uit van deelname. Het is heel goed mogelijk om 2 pagina's in de contest te laten ontwerpen en de overige pagina's in overeenkomst met de winnaar uit te werken. Het is wel verstandig om hier afzonderlijk prijs afspraken over te maken.
Mocht u nog vragen hebben schroom dan niet om deze te stellen.
-
13-08-2008, 08:37 #5
- Berichten
- 587
- Lid sinds
- 18 Jaar
Voor mij is de contest pas aantrekkelijk als de briefing van de CH duidelijk en compleet is. De prijzenpot van minimaal 600 euro vind ik prima, zie het als een grote kans. Ga naar menig reclamebureau en je krijgt 1 a 2 verschillende opzetjes voor een gemiddelde prijs vanaf 3.000 euro. Op dit forum een stuk of minimaal 20!
Wat ik vooral het belangrijkste vind is dat er goede feedback op de designs worden geven en dat dus de CH zich actief betrekt in de contest. Afgelopen tijd zijn er wat contests geweest waarvan de CH maar eens in de week het topic doorliep. Toch denk ik dat je juist op een forum en juist tijdens een design contest actief moet zijn om zo je gewenste resultaat te behalen.
Overigens loopt er op dit forum genoeg talent, dus je zult uiteindelijk zeker waar krijgen voor je geld!
Daarnaast lijkt mij het idee om alvorens af te spreken dat de winnende ontwerper je na de contest diverse meerpagina's levert prima.
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic