Een bespaar post?
1. Waarom denk je dat dit geen unieke vector is?
2. De presentatie moet in het geheel passen (lay-out) en zal eens het in kleur is een ander beeld geven?
3. Ik zie niet meteen wat je bedoeld met die spacing?
4. Vanaf wanneer kan je een logo professioneel of onprofessioneel noemen?
Bedankt voor de kritiek, maar is me een beetje onduidelijk of vaag...
- Graag jullie mening over een logo!
-
09-03-2010, 17:58 #16
- Berichten
- 199
- Lid sinds
- 16 Jaar
-
10-03-2010, 08:00 #17
- Berichten
- 356
- Lid sinds
- 17 Jaar
1. Ik moet toegeven dat ik niet gecheckt heb of deze vector uniek is of niet, maar de moeite die gestopt is in het maken van het totaal doet blijken aan de kundigheid van de maker dat deze vector niet uniek.
3. Spacing zijn de ruimtes tussen de letters, de kanten, in het beeld merk en nog meer. Eigenlijk alle witte vlakke in het logo/beeldmerk.
4. Je kan duidelijk zien dat er geen research is gedaan en getest is. Ik durf er voor in te staan dat dit logo niet is begonnen met pen/potlood en papier (dit is niet verplicht, maar dit doet het beeldmerk uiteindelijk veel goed, omdat je dan veel beter nadenkt over het logo/beeldmerk). Maar ook aan bijvoorbeeld de uitvoering is te merken dat dit een onprofessioneel logo is.
Even voor je eigen beeld, denk je dat dit logo past in het rijtje van bijvoorbeeld. www.logopond.com, een gerenomeerd internationale gallerij waar de beste logo's in staan ter inspiratie?
Mocht je echt geintresseerd zijn in het logo en identiteit ontwerp dan raad ik je aan veel te gaan lezen over dit onderwerp en je eens te verdiepen in kleuren, fonts en al het andere wat er omheen draaid.
Met vriendelijke groeten,
Sietse van Elderen // www.savael.com
-
10-03-2010, 08:32 #18
- Berichten
- 439
- Lid sinds
- 16 Jaar
Het logo oogt niet professioneel, omdat het niets uitstraalt. Ja, er staat huwelijkszalen, er staat een bruidspaar en een huisje, maar da's alles. Gewoon letterlijk wat er staat 'vertaald' naar beeld, met een saai lettertype. Het straalt niets romantisch uit, niets waardoor aanstaande bruidsparen dat fijne, gezellige gevoel krijgen dat ze zouden moeten krijgen als ze kijken naar huwelijkszalen.
Ik zou het huisje en het bruidspaar dumpen, en een mooi sierlijk lettertype gebruiken voor het logo. Iets dat huwelijk en romantiek uitstraalt.
-
10-03-2010, 08:48 #19
- Berichten
- 1.530
- Lid sinds
- 16 Jaar
Het is zeker geen toppertje inderdaad. Je verwacht bij het onderwerp huwelijk wel iets meer tierelantijntjes in het lettertype. Probeer dit dan ook eens toe te voegen.
Verder is het niet meer mogelijk om goed te zien dat het een getrouwd stel moet voorstellen op het moment dat je deze een aantal keer verkleind (bijvoorbeeld voor op briefpapier). Toch moet dit wel altijd kunnen bij een degelijk logo.
Het lijkt er eigenlijk op dat dit je eerste poging is voor dit logo. Misschien eens iets anders proberen? Vooral niet blijven hangen bij 1 logo maar meerdere uitproberen. Probeer eens iets met ringen en een wat passender font.
-
12-03-2010, 22:50 #20
- Berichten
- 3
- Lid sinds
- 15 Jaar
De eerste natuurlijk.
Het lettertype kan anders of eventueel het plaatje nog duidelijker
Met vriendelijke groet
Max Adaloudis
-
13-03-2010, 09:49 #21
- Berichten
- 199
- Lid sinds
- 16 Jaar
Bedankt voor de reacties.
Nu is me duidelijk waarom het niet professioneel is. Ik ben beginnend ontwerper en daarom dat ik dit even laat checken. Het is inderdaad een eerste versie, en zal zeker eens iets anders proberen dan!
Bedankt voor de tips.
-
14-03-2010, 23:24 #22
- Berichten
- 99
- Lid sinds
- 15 Jaar
Ik zou kiezen voor nummer 1. Deze is overzichtelijker en makkelijker te begrijpen. Bij de 2de moest ik al even nadenken merkte ik op.
-
20-03-2010, 14:00 #23
- Berichten
- 54
- Lid sinds
- 15 Jaar
Ik zou geen van beide kiezen en opnieuw gaan schetsen, omdat het huisje met het bruidspaar meer als illustratie uitstraalt dan als een logo, als ik jou was zou ik zoeken naar een mooie font wat er goed bij past (mooie font kan je eventueel vinden op www.dafont.com) en dan goed nadenken over welke kleuren je wilt toepassen denk hierbij aan welke kleuren een bruiloft weergeeft, misschien zwart en wit, bijvoorbeeld de eerste gedeelte van de text wit en de tweede gedeelte zwart met een dakje boven de text in het midden (^) het is maar een idee.
Ik heb even snel een schets gemaakt van wat ik bedoelde. Ik heb expres niet puur wit en zwart gebruikt, als je dat wel zou doen zou het minder in evenwicht zijn en het zou er niet mooi uitzien, de font past meer bij het idee dan wat u had gemaakt maar vind het zelf nog niet echt helemaal kloppen dus nog even met wat font spelen en je bent alweer een stap verder. Het dakje heb ik expres aan de k vast gemaakt zodat het 1 geheel word. Het is maar een idee die je verder kan uitbreiden.Laatst aangepast door joey felling : 20-03-2010 om 14:18 Reden: Schets
-
20-03-2010, 14:25 #24
- Berichten
- 199
- Lid sinds
- 16 Jaar
Hoi Joey,
Bedankt voor de uitgebreide reactie en met voorbeeld van wat je bedoeld. Als beginnend designer kan ik alle tips en dergelijke gebruiken. Ik ga zeker binnenkort nog eens brainstormen en schetsen. De resultaten zal ik hier dan wel neerzetten.
Groeten
-
20-03-2010, 15:00 #25
- Berichten
- 991
- Lid sinds
- 16 Jaar
Succes met het verzinnen van een nieuw logo.
-
20-03-2010, 15:21 #26
- Berichten
- 410
- Lid sinds
- 18 Jaar
Misschien een klein beetje keur erbij voegen, niet al te veel. En sowieso het eerste ontwerp..
-
20-03-2010, 15:24 #27
- Berichten
- 199
- Lid sinds
- 16 Jaar
@Tom: Bedankt!
@Ronnie: kleur komt er zeker in hoor, maar dit moet ik nog bekijken en gaat ook wat afhangen van het ontwerp van de website. Dit zwarte is gewoon de basis!
-
20-03-2010, 18:44 #28
- Berichten
- 349
- Lid sinds
- 15 Jaar
Ik zou voor de 1ste gaan, ziet er wel een beetje 'standaard' uit.
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic