Beste,
Ik heb een financiële site (= een .com domein): 200 unieke artikels, PR2 & bestaat al zo'n 5 maand.
Nu heb ik me steeds gaan richten op de Belgische markt.
Is het een goed idee als ik nu content voor de Nederlandse markt ga toevoegen? Dus bijvoorbeeld over het BKR of omtrent Nederlandse banken? Of is het beter indien ik me volledig richt op de Belgische markt (het is natuurlijk wel een .com domein ...)
Danke!
- .com voor Be en voor NL
-
20-08-2011, 10:29 #1
- Berichten
- 1.864
- Lid sinds
- 17 Jaar
.com voor Be en voor NL
-
In de schijnwerper
-
20-08-2011, 10:46 #2
- Berichten
- 968
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: .com voor Be en voor NL
Je zou het op kleine schaal kunnen proberen kijken wat de effecten zijn op zowel Google.nl als Google.be.
Optie die ik zie:
- *.com sub-domeinnaam
Je zou bijvoorbeeld de www.* naar de belgische content kunnen linken waardoor de belgische links die momenteel voor jou liggen niet aangepast worden. Een subdomein wordt gezien als een nieuwe site dus nl.domeinnaam.com/[category]/[title] begin je met een schone lei, het zal weinig impact hebben op de BE-versie. Belgische en Nederlandse staan niet door elkaar heen maar kan wel naar gerefereerd worden (goed voor de interne links).
* Voordeel:
- Geen verwarring voor gebruikers over wat Nederlandse en Belgische artikelen zijn.
- Meer stabiliteit voor het project de ene trekt de andere niet of nauwelijks omlaag.
* Nadeel:
- Opnieuw PR behalen op sub-domein
- Veel nieuwe content om een NL versie volledig te vullen.
-
20-08-2011, 10:55 #3
- Berichten
- 397
- Lid sinds
- 13 Jaar
Re: .com voor Be en voor NL
Ha Niels,
Ik zou het gescheiden houden. Gezien beide landen hun eigen banken en vak-jargon hebben, wordt het heel lastig om dit te combineren zonder dat dit verwarrend wordt.
Zelf zou ik hetzelfde principe toepassen voor de Nederlandse markt, maar dan uiteraard met content die slaat op de Nederlandse markt. Google.be en Google.nl maken hier sowieso al een verschil in. Kijk maar eens hoe je site het binnen Google.be doet t.o.v. Google.nl. Waarbij natuurlijk sleutelwoorden als Belgie dan wel Nederland een rol spelen.
Zelf vind ik een subdomein niet sterk, maar dat is persoonlijk. Het zal sowieso weer van voor af aan beginnen, dus kan je net zo goed voor een slimme nl domein kiezen. Zal in mijn ogen beter werken.
Maar goed dat is mijn mening ;).
Succes!
Maurice
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic