Ik zie helaas nog altijd slice-diensten voorbij komen die zich aanbieden als valid slicer in (x)html en css waarbij de aandacht niet uitgaat naar semantiek.. maar uiteindelijk vindt alleen een validator dit leuk, en niet je bezoeker. Jouw bezoekers maakt het niets uit of de site valideert of niet.
Wat wel belangrijk is, is de gebruiksvriendelijkheid, laadtijd, vindbaarheid en toegankelijkheid van je site, hier hebben je bezoekers maar ook jijzelf baat bij. Daarnaast is het natuurlijk mooi meegenomen als je site flexibel staat tegenover toekomstige aanpassingen, wat werkzaamheden minder arbeidsintensief (en eventueel minder duur) maakt.
Het is hier algemeen bekend dat tabellen en frames dit niet kunnen bieden, maar ook het gebruik van gewoon valid html of css bieden deze voordelen niet, semantisch gebruik van html echter wel! Dit houdt in dat html wordt gebruikt waar het voor bedoeld is.
Om deze reden wil ik mijn diensten aanbieden als semantische slicer. Uiteraard zal er xhtml en css valid gesliced worden, maar daarnaast heb ik oog voor semantiek en volg ik ook bepaalde richtlijnen (overheid) en standaarden (o.a. W3C) wat uiteindelijk bovengenoemde voordelen met zich mee zal brengen.
Meer info over semantiek
Een voorbeeld van een website die ik om heb gezet waar de semantiek ver te zoeken was:
http://www.reflectief.nl/
semantische versie bekijk vooral de broncode
Andere voorbeelden zijn in mijn portfolio te vinden.
Over het algemeen worden sliceopdrachten binnen 4 uur verwezenlijkt binnen werktijden. Voor een gemiddelde slice-opdracht reken ik 35 euro, inclusief BTW. Achteraf krijg je een factuur toegestuurd.
Naast slicen houd ik me ook bezig met webontwikkeling in het algemeen.
Mocht je vragen hebben, of meer duidelijkheid willen betreffende dit onderwerp, dan kun je uiteraard in dit topic terecht, of mij een bericht toesturen.
Erwin Hofman
http://www.eeyh.nl/
KvK: 04080062
- Semantische slicer
-
1630 × bekeken sinds 31-10-2006, 21:05 #1
Semantische slicer
-
In de schijnwerper
Zeer ervaren programmeur beschikbaar | web, api & appFreelance / WerkSenior Designster - top kwaliteit - 16 uur per week - per maand - 350 euroFreelance / WerkProfessionele tekstschrijver (actie: 2,5 cent per woord)Freelance / WerkErvaren WordPress & WooCommerce Developer – Pixel-perfect & Whitelabel maatwerk!Freelance / Werk -
31-10-2006, 23:24 #2
- Berichten
- 605
- Lid sinds
- 19 Jaar
Het lijkt wel of 'semantiek' het nieuwe modewoord is op DF. Na basen hadden we heel even AJAX, en nu moet alles semantisch gesliced worden.
Weer zo'n moeilijk woord dat ik aan mijn klanten moet verkopen... ik dank je hartelijk voor de uitleg, maar ik doe er niet aan mee. Ik probeer gewoon goede websites te bouwen, zonder er moeilijke woorden op te plakken.
-
01-11-2006, 05:46 #3
- Berichten
- 938
- Lid sinds
- 18 Jaar
UHh je hebt gewoon divjes gebruikt
-
01-11-2006, 10:38 #4
- Berichten
- 49
- Lid sinds
- 19 Jaar
Origineel gepost door koen van Emden
UHh je hebt gewoon divjes gebruikt
Daarbuiten hebben ze een standaard opmaak, waardoor de website ook zonder een stylesheet zijn waarde blijft behouden (screenreaders, oudere browsers, maar ook zoekmachines zien geen stijlen).
Dit betekent automatisch dat de website meer toegankelijk is, wat een breder doelgroep als gevolg kan hebben (afhankelijk van het precieze doel van de website).
-
01-11-2006, 11:24 #5
- Berichten
- 625
- Lid sinds
- 19 Jaar
Origineel gepost door Rex Post
Het lijkt wel of 'semantiek' het nieuwe modewoord is op DF. Na basen hadden we heel even AJAX, en nu moet alles semantisch gesliced worden.
Weer zo'n moeilijk woord dat ik aan mijn klanten moet verkopen... ik dank je hartelijk voor de uitleg, maar ik doe er niet aan mee. Ik probeer gewoon goede websites te bouwen, zonder er moeilijke woorden op te plakken.
Dit is altijd een van de doelstellingen van het W3C geweest. Spijtig genoeg wordt er door de wysiwyg-editors zoals frontpage en dreamweaver veel te weinig aandacht aan besteed.
Om te kijken of een site semantisch is opgebouwd, zou je er eigenlijk best een textbrowser zoals lynx bij moeten nemen.
1 puntje van kritiek op http://www.eeyh.nl/projects/reflectief/index.html : waarom heb je de tekstblokken niet verdeeld met de daar toepasselijke <p> tags ?Laatst aangepast door Dirk Bonhomme : 02-11-2006 om 01:27
-
01-11-2006, 16:32 #6
- Berichten
- 49
- Lid sinds
- 19 Jaar
Origineel gepost door Dirk Bonhomme
waarom heb je de tekstblokken niet verdeeld met de daar toepasselijke <p> tags ?
-
21-10-2007, 23:37 #7
- Berichten
- 854
- Lid sinds
- 17 Jaar
Beste,
Wat zou je vragen voor een reeds geslicete website van ongeveer een 40-50 pagina's opnieuw te doen zodat hij mooi toont in ELKE browser niet gelijk dat nu het geval is met alleen firefox ?
Mvg
Senden Jos
-
22-10-2007, 00:14 #8
- Berichten
- 49
- Lid sinds
- 19 Jaar
Dat is uiteraard afhankelijk van de layouts, het hangt er vanaf in hoeverre ze van elkaar verschillen, in hoeverre ze flexibel moeten zijn, et cetera.
Overigens slice ik niet meer voor bedragen van 35 euro omdat dat voor mij gewoonweg niet meer uit kan. Dat bericht dateert dan ook alweer van bijna een jaar geleden.
Tegenwoordig hanteer ik mijn uurtarief en komen sliceopdrachten gemiddeld op 80 euro (exclusief BTW) per uniek ontwerp uit.
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic