Beste sitedealers,
Iedereen kan zien dat de domeinhandel hier op sitedeals al lange tijd niet meer goed loopt. Wie al een tijdje op dit forum actief is, kan niet anders dan constateren dat er veel minder wordt geboden in verkooptopics dan pakweg 2 of 3 jaar geleden. Ik wil graag wegblijven van de discussie of het aan de kwaliteit van het aanbod ligt, aangezien er in mijn beleving vroeger ook slechte domeinen werden aangeboden die toch sneller van de hand gingen.
Toen ik hier net kwam en als hobby wat domeinnamen verkocht, was de belangrijkste voorwaarde dat de extensie Nederlands was. Een .com ging nog net, maar extensies als .net of .eu raakte je aan de straatstenen niet kwijt. Vervolgens kwam er een omslag. Google heeft lange tijd bovenmatig veel waarde toegedicht aan het zoekvolume op een keyword. Domeinnamen als adreszoeken.org of iets dergelijks waren enorm in trek omdat ze een gigantisch zoekvolume hadden. Je kon zonder al te veel moeite met een website een hoge positie op een zoekwoord krijgen enkel omdat het domein het betreffende keyword bevatte. Men plempte de site vol met reclame en het was kassa.
Dat was een grappige periode. De meeste mensen dachten dat, gelijk aan de .nl extensie, de overige extensies ook random vrijkwamen 24 uur per dag. En dat handmatig catchen zinloos was omdat je toch altijd te laat bent (zoals dat ook geldt voor .nl domeinen). Voor wie het nog steeds niet weet: er zijn dagelijks bepaalde uurtjes waarin de niet .nl extensies vrijkomen. Je hoefde dus enkel naar de daglijst te kijken om te weten of er een leuk domein vrijkomt en vervolgens een uurtje heel vaak f5-en tot transip het domein vrijgaf. Dan was het nog 1 simpele klik: direct kopen. Zo was er lange tijd een groepje van een man of 5 (waaronder ikzelf) dagelijks zeer behoorlijke domeinen aan het catchen.
Maar nu..google hecht tegenwoordig veel meer waarde aan teksten op de website en minder aan een domeinnaam. En terecht natuurlijk. De vraag is..is dit het definitieve einde van de 'kruideniershandel'? Ik bedoel daarmee te zeggen dat er uiteraard altijd waardevolle domeinen blijven bestaan, maar dat de hobbyist er beter de brui aan kan geven? Ik ben benieuwd naar jullie mening.
- Domeinhandel..waar ging het mis?
-
13-01-2015, 19:06 #1
- Berichten
- 2.752
- Lid sinds
- 15 Jaar
Domeinhandel..waar ging het mis?
-
In de schijnwerper
Popi.nl | Linkbuilding Platform| 14.000+ MogelijkhedenLinkpartnersAffiliate link poster V1.0 - Automatisch affiliate links posten in blogs - WP pluginPHP scriptsErvaren tekstschrijver voor uiteenlopende schrijfklussenFreelance / Werk[SNELLE LEVERING] Laat je website / webshop snel en professioneel bouwen!Freelance / Werk -
13-01-2015, 19:55 #2
- Berichten
- 1.470
- Lid sinds
- 19 Jaar
Re: Domeinhandel..waar ging het mis?
Absoluut niet, de juiste domeinnaam kiezen voor je project is van essentieel belang. Het is de fundering waarop je gaat bouwen, daarmee niet geheel onbelangrijk. Wat wel als een paal boven water staat is dat veel webmasters zich dit niet realiseren en er daardoor niets mee doen. Daarmee doel ik overigens wel op long-term projecten. Dat soort projecten zie je hier op Sitedeals ook niet zo vaak.
-
13-01-2015, 20:03 #3
- Berichten
- 6.271
- Lid sinds
- 13 Jaar
Re: Domeinhandel..waar ging het mis?
Ongetwijfeld zal het van alle tijden zijn dat er slechte domeinnamen hier op SD worden aangeboden, maar de laatste tijd is het echt een drama wat er hier aan aanbod is.
Het gevolg is dat de prijzen van goede domeinnamen ook aan waarde hebben verloren (lijkt het) en deze hier praktisch ook niet meer worden aangeboden. De handel in domeinnamen is er echter nog volop, alleen op SD lijkt het tegenovergestelde.
-
13-01-2015, 20:14 #4
- Berichten
- 729
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Domeinhandel..waar ging het mis?
Er wordt hier veel en veels te veel troep aan geboden die troep wordt zelfs in advertenties TOP domeinnamen genoemd of iets dergelijks.
Dit heeft voor mij tot gevolg dat ik in ieder geval topics waarin het woord TOP of wat dan ook in die trend niet eens meer open. Ook al is het een goede domeinnaam.
Maar voornaamste reden is denk ik dat men hier op SD voor een dubbeltje op de eerste rang wil zitten en men te weinig/ niet durft te investeren. Daardoor verdwijnen de mensen hier met goede domeinnamen omdat die hier toch onverkoopbaar zijn. Men wil hier maar weinig geld betalen. Dus die mensen verplaatsen hun handel naar ergens anders toe.
-
13-01-2015, 21:25 #5
- Berichten
- 817
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Domeinhandel..waar ging het mis?
Vanuit het oogpunt bekeken dat het Internet een open en eerlijke manier zou moeten zijn om de hele wereldbevolking met elkaar te laten communiceren, zou het zo gek nog niet zijn dat domeinnamenhandel daar niet in past. Maar ook ik ben daar voor een klein deel schuldig aan....
-
13-01-2015, 21:45 #6
- Berichten
- 1.490
- Lid sinds
- 10 Jaar
Re: Domeinhandel..waar ging het mis?
Ik ben altijd nieuwsgierig als ik zie staan "TOP domeinnamen aangeboden". Echter, hoe schreeuweriger de titel van de advertentie, hoe waardelozer de domeinnamen vaak zijn. Een aantal mensen kopen massaal domeinnamen in waarvan ze vinden dat ze top zijn of waarvan ze in elk geval hopen dat ze top zijn en die worden dan aangeboden. Kennelijk met het idee er dikke winsten op te maken.
Een echte topdomeinnaam is van toegevoegde waarde, maar die worden hier niet of nauwelijks aangeboden. Kost ook minimaal een paar duizend euro, zo'n topdomeinnaam. Wat rest, zijn de domeinnamen variëren van net niet tot bagger. Dan komen we meteen bij het volgende punt aan: je kunt dan best een nog vrije domeinnaam nemen. Dat wil niet zeggen dat je project niet slaagt. Sterker nog: Zalando.nl en Bol.com waren ook ooit baggerdomeinnamen. :)
Kortom: ik denk dat veel mensen sommige domeinnamen overschatten. Gros van de domeinnamen die ik voorbij zie komen, zijn me geen geld waard. Je kunt je geld beter steken in een goede website (en evt goede backlinks) dan in een goede domeinnaam.Laatst aangepast door Adriaan van der Mee : 13-01-2015 om 21:55
-
13-01-2015, 21:53 #7
- Berichten
- 416
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Domeinhandel..waar ging het mis?
En wat dan van de domeinnamen uit Quarantaine?
Daar zitten toch wel goede domeinnamen tussen?
-
13-01-2015, 22:14 #8
- Berichten
- 1.454
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Domeinhandel..waar ging het mis?
Bol.com vind ik geen goed voorbeeld in deze, een uitspreekbare 3 letter .com naam is natuurlijk altijd geld waard. Maar Zalando, Zoover, Twitter, Google, Wikipedia enzovoorts waren wel ooit eersteklas baggerdomeinnamen.
-
13-01-2015, 22:46 #9
- Berichten
- 917
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Domeinhandel..waar ging het mis?
Naar mijn gevoel ranken de exact match domeinen niet meer zo goed in Google als voorheen, zoals je ook al aangaf in je topic. Dat kan ik niet met 100% zekerheid zeggen, maar ik heb het de afgelopen maanden uitgetest. Een website als fistelinfo.nl (alle keywords top 10) rankt beter dan vleesboom.info. Niet dat ik zo veel bezig ben geweest om dit soort websites te optimaliseren, maar bij mij kun je gewoon echt zien dat de EMD niet meer zo goed ranken als eerst. Ik vind het daarom wel een mooi topic. Ik ben namelijk benieuwd of ook anderen hier mee te maken hebben.
-
14-01-2015, 13:44 #10
- Berichten
- 3.963
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Domeinhandel..waar ging het mis?
Sowieso wordt er veel minder geboden op Sitedeals - kijk maar hoeveel biedingen er zijn op een dag ook bij websites. Vorige jaren kreeg je nog wel makkelijker 12-16 x de maandwinst - tegenwoordig gebeurt dat veel minder.
Kwestie van vraag en aanbod,
Mbt domainhandel: Wanneer in het verleden te duur gekochte domein toch geen rendement opbrengen doordat EMD bij Google minder meetellen dan voorheen, dan is het ook een kwestie van vraag en aanbod.
Aan de andere kant kan het nu een leuke tijd zijn om uit te breiden met kwalitatieve EMD domeinen.
-
14-01-2015, 17:03 #11
- Berichten
- 1.054
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: Domeinhandel..waar ging het mis?
Zijn er nog andere goeie BE/NL websites waar je domeinen/websites kan verkopen?
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic