Ik word een beetje moe van mensen die in een topic mee zitten te bieden en dan plotsklaps besluiten (als ze de hoogste bieder zijn) dat ze de domeinnaam niet meer willen, al voorzien zijn van een andere naam of gewoon maar helemaal niks meer laten horen.
Mijn vraag is nu; wat vinden jullie een redelijke termijn om zo'n domeinnaam vast te houden voordat ik hem weer te koop aan kan bieden? (als ze niks laten horen dus)
Aan de ene kant denk ik een week (want anders laat je wel wat horen in de tussentijd) en aan de andere kant denk ik een langere periode (omdat je toch een overeenkomst bent aangegaan)
- Bieden en niet afnemen
-
25-03-2011, 17:35 #1
- Berichten
- 1.707
- Lid sinds
- 14 Jaar
Bieden en niet afnemen
-
-
25-03-2011, 17:41 #2
- Berichten
- 352
- Lid sinds
- 18 Jaar
Re: Bieden en niet afnemen
Ik denk, als iemand op een domeinnaam bied, deze persoon hem graag wil hebben. Dan ga ik er vanuit dat je toch minimaal binnen 72 uur iets van je kan laten weten, om in ieder geval betalingsgegevens uit te wisselen.
Dat betaling soms wat langer kan duren , ik neem een maximum van 14 dagen oké. Maar als men na 72 uur niks meer van zich laat weten, lijkt het mij dat je gerust het bod kan afwijzen en kan overgaan op het beste voorgaande bod.
Ik ben benieuwd wat anderen hier van denken.
-
25-03-2011, 17:47 #3
- Berichten
- 1.707
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Bieden en niet afnemen
Zo denk ik namelijk ook; als je hem wil hebben dan reageer je. Maar veel mensen bieden wel, maar besluiten hem dan alsnog niet te nemen omdat het toch niet de juiste naam voor hun is. Heb ik ook wel eens gehad; alleen laat ik me dan niet kennen en neem hem wel af.
Het zijn geen wereldbedragen, maar mocht iemand me pm-en en zeggen dat het momenteel niet uitkomt dan mag hij wat mij betreft een maand over de betaling doen. Geen probleem mee; maar laat dan wel wat horen.
Maar ga gewoon niet bieden als je weet dat je hem toch niet afneemt/ kan afnemen.
Ook pm berichten van; ik maak het nu over (en dat het na een week nog niet binnen is), daar kan ik ondertussen mijn muur mee behangen.
Wel heb ik zojuist besloten na een week er een negatieve feedback uit te gooien
-
25-03-2011, 22:10 #4gast37784 Guest
Re: Bieden en niet afnemen
@ Wiebe N.,
Klopt, heb het al een aantal keer meegemaakt. Het enige wat je kunt doen is de persoon een negatieve feedback geven...
-
25-03-2011, 22:11 #5
- Berichten
- 711
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Bieden en niet afnemen
kom het zelf ook wel met enige regelmaat tegen. Helaas is dat het "voordeel" van relatief anoniem op internet bieden. Ik zie het ook regelmatig bij marktplaatsadvertenties.
Groet,
Paul
-
25-03-2011, 23:29 #6
- Berichten
- 1.001
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Bieden en niet afnemen
Ik vind 72 wat te veel van het goede, 48 uur vind ik een maximum, mocht iemand het druk hebben de aankomende dagen dan kan de persoon altijd m'n nummer krijgen of kan ik rekening houden met de persoon, maar 72 uur vind ik wat tč. En alles waar te voor staat is niet goed.
En tja, ik snap jullie kritiek op Sitedeals, maar het probleem is, je kan het zo moeilijk controleren, iedereen kan iets onvoorziens tegenkomen en bijv. een week in een ziekenhuis terecht komen. Om iemand daarvoor meteen voor te verbannen is ook erg onplezierig voor beide partijen. Maar goed, een oplossing: heb zelf ik niet.
-
26-03-2011, 08:24 #7
- Berichten
- 968
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Bieden en niet afnemen
En stel dat de koop niet doorgaat, vergeet niet contact op te nemen met de 1 na hoogste bieder. Werk bij mij altijd!
-
26-03-2011, 09:26 #8
- Berichten
- 411
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Bieden en niet afnemen
Marcel,
Leuk topic want is inderdaad een probleem.
Waar ik overigens een beetje bang voor ben met negatieve feedback is dat je het zelf dan ook terug krijgt!?
Zij hebben het tenslotte nooit gedaan he.....!
-
26-03-2011, 20:19 #9
- Berichten
- 1.707
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Bieden en niet afnemen
Tja, ik had ook niet verwacht (misschien wel gehoopt) dat iemand hier met een oplossing zou komen. maar op het moment dat ik het schreef zat ik me weer eens grandioos te ergeren.
Ik kom uit een branche waar voornamelijk op iemand zijn woord wordt gewerkt (ja dat bestaat nog) en zit me aan de mentaliteit van velen te ergeren. Overigens niet alleen kopers hoor; ook verkopers die bijv geen minimum bedrag neerzetten en dan ineens niet willen verkopen omdat ze het te weinig vinden. Zet dan een vanafprijs neer.
Aanvullend bericht:
@ eelco; heb al wat negatieve feedbacks gegeven en zoals je ziet nog geen een teruggehad. De meesten weten dat ze fout zitten, plus de feedback interesseert hun niet
@eddy; dat is ook de reden waarom ik ze wat langer de tijd gun. Er kunnen altijd persoonlijke omstandigheden tussen komen. Maar wat ik nu wel doorheb is dat de week die ik hanteer al als erg ruim wordt ervarenLaatst aangepast door marcel van den ende : 26-03-2011 om 20:22 Reden: Automatisch samengevoegd.
-
26-03-2011, 20:36 #10
- Berichten
- 2.752
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Bieden en niet afnemen
@ Marcel: Tipje. Klik op de gebruikersnaam, dan zie je staan wanneer deze voor het laatst ingelogd was. Wanneer men vaker inlogt zonder te reageren op pb's weet je wel hoe laat het is. Vooral dat niet reageren op pb's is zo sneu.. Wees dan ook een held en zeg dat je er vanaf ziet. Verder moet je een deal altijd met een korreltje zout nemen, het gewoon incalculeren dat er mensen zijn die van een bod afzien. En dat uitdelen van negatieve feedbacks moet je gewoon blijven doen.
-
26-03-2011, 20:45 #11
- Berichten
- 11.597
- Lid sinds
- 16 Jaar
Re: Bieden en niet afnemen
@ Marcel: Tipje. Klik op de gebruikersnaam, dan zie je staan wanneer deze voor het laatst ingelogd was. Wanneer men vaker inlogt zonder te reageren op pb's weet je wel hoe laat het is. Vooral dat niet reageren op pb's is zo sneu.. Wees dan ook een held en zeg dat je er vanaf ziet. Verder moet je een deal altijd met een korreltje zout nemen, het gewoon incalculeren dat er mensen zijn die van een bod afzien. En dat uitdelen van negatieve feedbacks moet je gewoon blijven doen.
Gewoon stug doorgaan met iTraders uitdelen en vooral niets verkopen aan personen die de laatste tijd negatieve beoordelingen hebben gekregen. Meer kun je niet doen helaas. Op forum veilingen mag men zich namelijk terugtrekken en ben je in principe tot niets verplicht.
Deze week opnieuw een koper gehad die heeft geboden op domeinnamen van mij, maar niets meer van zich laat horen. Ook ik erger mij hier groen en geel aan. Degene krijgt daarom ook een mooie iTrader van mij. Het zijn volgens mij voornamelijk jongeren die van hun ouders niet het een en ander hebben meegekregen. Zulke personen komen sowieso niet ver in het leven.Laatst aangepast door Joel Gm : 26-03-2011 om 22:21 Reden: Automatisch samengevoegd.
-
26-03-2011, 23:30 #12gast19308 Guest
Re: Bieden en niet afnemen
Laatst een design verkocht voor de buy-now. De koper heeft 2 weken niks van zich laten horen en opeens een bericht dat hij de betaalgegevens wou. Alles doorgestuurd maar tot nu toe na weer een week wachten weer niks gehoord.
Ik denk dat een week wel een goed termijn is dat je moet betalen..
Jammer dat mensen zo nalatig zijn.
-
27-03-2011, 09:24 #13
- Berichten
- 3.233
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Bieden en niet afnemen
heb het al zo vaak meegemaakt.
nog erger is wel bieden dan factuurtje gestuurd en ontvangen en dan niet betalen en allemaal smoesjes om maar niet te betalen
dan moeten wij weer een factuur in gaan trekken terwijl we daar zelf al lang de btw voor hebben afgedragen
dit gebeurt veel te vaak en sitedeals kan dit niet controleren, das prive aangelegenheid
je kan alleen maar negatieve feedback neerzetten bij zo iemand en dan hopen dat een ander er niet intrapt zoals hierboven al wordt aangegeven
-
27-03-2011, 10:25 #14
- Berichten
- 319
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Bieden en niet afnemen
Ik denk dat het al een heel stuk serieuzer wordt als je een soort "checked" user systeem mee laat draaien. Dat je als SD gebruiker de mogelijkheid hebt een kopie van je ID kaart in te sturen zodat je account gevalideerd wordt.
Ik zou hier persoonlijk helemaal geen problemen mee hebben daar ik gewoon met mijn eigen naam op SD zit.
-
27-03-2011, 10:30 #15
- Berichten
- 2.690
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Bieden en niet afnemen
Of laat mensen iets van reaktiepunten kopen, kost je een punt om te bieden en als je wint krijg je je punten weer terug. Zoiets. Wmb zou je beter een betaald ledensysteem op kunnen zetten.
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic