Ik heb een website waarop inmiddels 675 artikelen/verhalen staan met gemiddeld 800 - 1000 woorden per artikel, allemaal unieke content. Het staat dus nergens anders. De meeste verhalen gaan over liefde, relatie, vriendschap, seksualiteit, gezondheid en ook nog wat over studie/werk, zwangerschap en verslaving. Daarnaast is er bijna 12.000 keer gereageerd op de artikelen door gebruikers, vrijwel allemaal unieke reacties, op een paar na.
Wat zou de waarde van deze content zijn? Het zijn geen kwaliteitsartikelen/verhalen, omdat iedereen met een account zijn of haar verhalen mag plaatsen (ik controleer wel alles). Stel als ik per woord 1 cent vraag, is dat redelijk? Dus: 675 * 1000 (woorden) * 0,01 cent = €6750,-
En de reacties? Is daar nog iets voor te vragen?
Nu is het geval dat de community waarop alles staat een uniek systeem is, op wat gratis plugins na. Echter is er vrijwel geen rekening gehouden met SEO, eigenlijk is er op dit gebied tijdens de ontwikkeling van de website veel nagelaten. De website heeft echter veel goede backlinks, heeft in diverse grote magazines gestaan, was website van de dag op Startpagina en kwam ter sprake in het radioprogramma van MnM.be. Al met al dus echt iets met veel potentie, voor degene die de website een goede opknapbeurt kan geven.
Al met al een project met veel potentie, mits het anders wordt aangepakt.
Misschien dat ik het totale project wil verkopen, graag daarom reacties van jullie! Wat kan ik hiervoor vragen?
- 675 artikelen met 11900 reacties - waarde?
-
23-08-2010, 12:20 #1
- Berichten
- 11.597
- Lid sinds
- 16 Jaar
675 artikelen met 11900 reacties - waarde?
-
In de schijnwerper
-
23-08-2010, 12:24 #2
- Berichten
- 614
- Lid sinds
- 15 Jaar
heb je een url?
-
23-08-2010, 12:28 #3
- Berichten
- 11.597
- Lid sinds
- 16 Jaar
Beste Olivier, ik geef de URL liever niet zomaar weg. Wellicht is het mogelijk om op basis van mijn verhaal te reageren? Ik geef alleen de URL aan degene met veel positieve feedbacks, ik wil de website ook een beetje in bescherming nemen. Hoop dat je het begrijpt.
-
23-08-2010, 12:37 #4
- Berichten
- 571
- Lid sinds
- 16 Jaar
Hoe zit het met de rechten van de geschreven artikelen?
-
23-08-2010, 12:41 #5
- Berichten
- 766
- Lid sinds
- 16 Jaar
1 om je een antwoord te geven
2 omdat ik intresse heb.
-
23-08-2010, 12:41 #6
- Berichten
- 11.597
- Lid sinds
- 16 Jaar
Rechten van de geschreven artikelen zijn na akkoord overgedragen aan ons. Wij bezitten dus de volledige rechten. Een enkele keer komt het voor dat een gebruiker vraagt of wij zijn/haar artikel kunnen verwijderen, dit doen wij dan meestal ook wel. Ik stuur je even de URL toe Frank, dan weet je ook direct waarom. Gelieve de URL niet prijs te geven aan andere leden op Sitedeals.
Aanvullend bericht:
Doe ik nu.Laatst aangepast door Joel Gm : 23-08-2010 om 12:42 Reden: Automatisch samengevoegd.
-
23-08-2010, 12:46 #7
- Berichten
- 1.531
- Lid sinds
- 17 Jaar
Joel,
Dus bij het plaatsen van een artikel moeten de schrijvers door middel van bijvoorbeeld een vinkje akkoord gaan met het feit dat alle rechten bij jou komen te liggen? In dat geval hangt het er imo van af wat je kunt vragen aan de kwaliteit van de artikelen. Misschien dat je iemand die veel schrijft wat artikels laten lezen, die zal wel goed kunnen inschatten wat het waard is.
Als er niet echt akkoord gegaan wordt dan hangt de waarde niks van de artikelen af. Ik heb nog nooit gezien dat een community verkocht werd op basis van het aantal woorden dat er geschreven waren.
EDIT: Zijn het trouwens informatieve artikelen? Of gaat het meer over persoonlijke situatie ed. Dat laatste lijkt me namelijk bijna niks waard, bij informatieve artikelen ligt dat anders.
Ik zou als je zegt dat het een bekende site is, eerder op basis van bekendheid en bezoekers taxeren, dan per woord van de artikelen.
Groeten,
Gijs
-
23-08-2010, 12:49 #8
- Berichten
- 766
- Lid sinds
- 16 Jaar
Dank je voor de url
Met de verkoop van deze berichten breek je wel degelijk een wet. Mensen hebben op jouw site een bericht achtergelaten. Als je deze berichten los verkoopt, en ze komen op een andere website terecht, hebben ze daar geen toestemming voor gegeven.
Wel mag je uiteraard de gehele site verkopen met content. Maar niet alleen de content.
Voorbeeld:
Jij zet je cv op monsterboard. Hoe zou je het vinden als jouw cv ineens op een erotieksite zou staan zonder jouw toestemming?
Bij bovenstaande uitleg ga ik ervan uit dat je niet de site maar alleen content wilt verkopen.Laatst aangepast door gast15407 : 23-08-2010 om 12:56
-
23-08-2010, 12:53 #9
- Berichten
- 1.408
- Lid sinds
- 16 Jaar
Ik ontvang graag een URL, ik doe er verder uiteraard niets mee.
-
23-08-2010, 12:54 #10
- Berichten
- 11.597
- Lid sinds
- 16 Jaar
Beste Gijs,
Dank je voor de uitgebreide reactie! Gebruikers gaan voor het aanmelden akkoord met de voorwaarden. Er wordt verwezen naar de link met voorwaarden onder het aanmeldformulier. In die voorwaarden staat dat artikelen altijd het eigendom blijven van de site. Gebruikers kunnen echter niks aanvinken, dat zou betekenen dat het dus niet geldig is? In dat geval is er natuurlijk nog geen man overboord, aangezien de artikelen nog gewoon op de website staan en leden per hoge uitzondering vragen of het verwijderd mag worden. Dit doen we eigenlijk ook altijd.
Aanvullend bericht:
Beste Rick, graag gedaan en jij ook bedankt voor je reactie! Goed om te weten hoe het nu zit. Dan is het vanaf nu duidelijk dat, mocht de website verkocht worden, het alleen in zijn geheel verkocht wordt.Laatst aangepast door Joel Gm : 23-08-2010 om 12:57 Reden: Automatisch samengevoegd.
-
23-08-2010, 12:59 #11
- Berichten
- 766
- Lid sinds
- 16 Jaar
Beste Gijs,
Dank je voor de uitgebreide reactie! Gebruikers gaan voor het aanmelden akkoord met de voorwaarden. Er wordt verwezen naar de link met voorwaarden onder het aanmeldformulier. In die voorwaarden staat dat artikelen altijd het eigendom blijven van de site. Gebruikers kunnen echter niks aanvinken, dat zou betekenen dat het dus niet geldig is? In dat geval is er natuurlijk nog geen man overboord, aangezien de artikelen nog gewoon op de website staan en leden per hoge uitzondering vragen of het verwijderd mag worden. Dit doen we eigenlijk ook altijd.
Aanvullend bericht:
Beste Rick, graag gedaan en jij ook bedankt voor je reactie! Goed om te weten hoe het nu zit. Dan is het vanaf nu duidelijk dat, mocht de website verkocht worden, het alleen in zijn geheel verkocht wordt.
Graag ontvang ik wel een prijsindicatie voor de website. Het is een mooie site.
-
23-08-2010, 12:59 #12
- Berichten
- 571
- Lid sinds
- 16 Jaar
Ik heb inmiddels enkele artikelen gelezen en moet constateren dat de kwaliteit van de geschreven 'artikelen' van een relatief laag niveau is. Ik denk ik dat je hier maximaal €675,- aan over kunt houden (€0,001 per woord), omdat:
- je voor één eurocent per woord teksten kunt krijgen van een jonge tekstschrijver die geen daverende, maar wel degelijke kwaliteit levert
- de teksten al online hebben gestaan en dus zijn 'gebruikt'
- de teksten zijn persoonlijk, subjectief en daardoor niet betrouwbaar
- het is een massaverkoop zou betreffen
De website op zich is wel veel meer waard. Het concept waarbij gebruikers voor de content zorgen, zoals Wikipedia, doet het erg goed.Laatst aangepast door Frank ten E. : 23-08-2010 om 13:02 Reden: Automatisch samengevoegd.
-
23-08-2010, 13:00 #13
- Berichten
- 1.408
- Lid sinds
- 16 Jaar
Dank voor de URL.
Ik vind het heel moeilijk om de waarde van deze website te noemen, maar het is sowieso aardig wat waard. Kopers van websites houden van websites waar de bezoekers actief deelnemen. Ook staan er ontzettend veel pagina's en content op, is het een leuk concept en zijn de laatste reacties helemaal niet oud.
Nogmaals moet ik zeggen dat ik niet weet wat het precies waard zal zijn, maar ik raad je aan de website niet zomaar weg te doen. Ik vind het iets moois waarmee je moet wachten tot er iemand is die net iets zocht wat lijkt op jouw website.
-
23-08-2010, 13:03 #14
- Berichten
- 1.864
- Lid sinds
- 17 Jaar
"maximaal €675,- aan over kunt houden (€0,001 per woord), omdat:" = veel te weinig. Ik heb de site nog niet gezien, maar zijn er geen inkomsten? Bijna 700 pagina's aan unieke content - moet toch wel aardig wat SERP verkeer opleveren?
De inkomsten kunnen dan een meerwaarde bieden en een indicator van waarde zijn.
-
23-08-2010, 13:03 #15
- Berichten
- 11.597
- Lid sinds
- 16 Jaar
Beste Frank,
Bedankt voor je feedback. De artikelen/verhalen zullen nu niet meer los verkocht worden, maar de website in zijn geheel, dus het totale concept. Wat denk je dan over de waarde?
Aanvullend bericht:
Dank voor de URL.
Ik vind het heel moeilijk om de waarde van deze website te noemen, maar het is sowieso aardig wat waard. Kopers van websites houden van websites waar de bezoekers actief deelnemen. Ook staan er ontzettend veel pagina's en content op, is het een leuk concept en zijn de laatste reacties helemaal niet oud.
Nogmaals moet ik zeggen dat ik niet weet wat het precies waard zal zijn, maar ik raad je aan de website niet zomaar weg te doen. Ik vind het iets moois waarmee je moet wachten tot er iemand is die net iets zocht wat lijkt op jouw website.Laatst aangepast door Joel Gm : 23-08-2010 om 13:06 Reden: Automatisch samengevoegd.
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic