Hallo,
Voor een nieuw project dat ik wil beginnen heb ik behoefte aan een custom script, maar ik vraag me af of het wel realiseerbaar zou zijn en indien wel, wat de vraagprijs ervoor zou zijn (vanuit het perspectief van een scripter).
Ik ben dus op zoek naar een script dat het mogelijk zou maken voor de bezoeker van een website een bepaald bedrag te betalen via ideal en dat vervolgens dat bedrag van een vaste paypal account word overgeschreven naar de paypal account dat is opgegeven door de bezoeker.
Dus om even een voorbeeldje te geven van de stroming van het bedrag:
Bankrekening bezoeker -- 10 euro -- > Bankrekening site
Paypal bezoeker < -- 10 euro -- Paypal site
Ik zou hiervoor iemand nodig hebben die veel af weet van de Paypal & Ideal API om zoiets te configureren.
Zou ik misschien wat feedback kunnen krijgen a.u.b.?
Alvast bedankt.
- Paypal & Ideal. Mogelijk? Zoja, voor hoeveel?
-
02-12-2010, 18:31 #1
- Berichten
- 455
- Lid sinds
- 17 Jaar
Paypal & Ideal. Mogelijk? Zoja, voor hoeveel?
-
-
02-12-2010, 18:56 #2
- Berichten
- 1.041
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Paypal & Ideal. Mogelijk? Zoja, voor hoeveel?
Iets dergelijks is prima mogelijk, vergis je alleen niet in de omvang het omgaan met geld op website vereist zeker op manier zoals jij wil zekere vorm van beveiliging, zowel op script basis, systeem basis als verificatie basis.
Je kan naar mijn idee het beste een soort online account maken stort 10 euro met ideal, dus je account is 10 euro waard en geef vervolgens de opties van goh dit moet naar paypal of naar een andere aangesloten organisatie.
Hoe dan ook ik zou de bescherming van je gebruikers in een dergelijk geval heel serieus nemen.
-
02-12-2010, 19:07 #3
- Berichten
- 455
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Paypal & Ideal. Mogelijk? Zoja, voor hoeveel?
Ja dat klopt, er moet zekerste weten geen lek in in de beveiliging zitten.
Als er een betaling word verricht met ideal, weet ik dat het mogelijk is om een zekere vorm van verificatie terug te krijgen naar het script/website. Maar of je van afstand een bepaald bedrag van het ene paypal account naar een ander kan overschrijven... daar word het toch echt wat moeilijker denk ik.
-
02-12-2010, 19:10 #4
- Berichten
- 750
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Paypal & Ideal. Mogelijk? Zoja, voor hoeveel?
En vergeet ook zeker niet om een ssl certificate https://ssl-certificate-center.veris...&product=SS002 aan te schaven http is afluisterbaar.
-
02-12-2010, 19:14 #5
- Berichten
- 459
- Lid sinds
- 15 Jaar
Re: Paypal & Ideal. Mogelijk? Zoja, voor hoeveel?
Ik was ook ooit vanplan dit soort diensten op te zetten , maar toen ik paypal e-mailde voor toestemming , kreeg ik de schone mail indien ik deze dienst zou opzetten dat ze mijn paypal account zouden schrappen omdat dit soort diensten ideaal zal zijn voor mensen die zwart geld willen wit wassen ..
-
02-12-2010, 19:32 #6
- Berichten
- 1.041
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Paypal & Ideal. Mogelijk? Zoja, voor hoeveel?
Vandaar de verificatie afdeling, je wordt een soort van bank en dat vereist controle. Het overschrijven van geld via internetbanieren stelt dan ook veel meer voor dan simpel weg cijfertjes overgooien tussen databases.
-
02-12-2010, 20:27 #7
- Berichten
- 455
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Paypal & Ideal. Mogelijk? Zoja, voor hoeveel?
Hmmm... Bedankt voor alle reacties!
Als ik het zo allemaal teruglees is het toch verre van rendabel om een service te starten voor mensen die snel geld op hun paypal nodig hebben. Ik was bereid om hier een redelijke bedrag in te investeren, maar voor die paar eurootjes per keer is dit toch wel wat te veel van het goede.
Jullie hebben me van een hoop onnodige moeite bespaard, bedankt mijn vraag is beantwoord.
-
02-12-2010, 22:28 #8
- Berichten
- 1.041
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Paypal & Ideal. Mogelijk? Zoja, voor hoeveel?
Of het rendabel is is afhankelijk van je marktonderzoek, is er voldoende vraag naar, zo ja kan het best rendabel zijn. Je moet echter letten op de nodige juridische aspecten en zoals al gezegd dat geld fraude gevoelig is. Wanneer je mensen hun account laat opwaarderen doormiddel van tegoedbonnen. Dus stel je stort 10 euro en 2.50 is transactiekosten, mensen moeten hier dus een factuur (bonnetje) van krijgen. Op het moment dat ze het tegoed willen overschrijven naar bijvoorbeeld paypal, dienen ze dit sowieso te verifiëren bijvoorbeeld door een sms met een code. Wat belangrijk is dat je altijd kan terug vinden wie wat gedaan heeft. En dat het simpelweg niet mogelijk is om het systeem te hacken, dat betekend een zeer hoge vorm van beveiliging. Verder zal je ook wat verder moeten gaan dan simpel een accountje aanmaken op een forum. Ik denk hierbij aan zelfde aanpak als banken en telecom providers ook doen. Met contract en dat je duidelijk weet met wie je zaken doet.
Of het financieel haalbaar is weet ik alleen niet, je kunt vast wel partijen vinden die het voor een paar honderd euro willen doen. Echter ben ik van mening als je dit goed wil laten doen alleen gekeken naar het systeem zelf het script de hosting nog daargelaten dat je toch wel snel in de €xx.xxx tot €xxx.xxx moet denken. Daarbij zal je op juridische basis wel de nodige kennis moeten inwinnen, en contracten voorwaarden etc. laten opstellen. Vergis je dus niet in de kosten. Maar zoals ik al aangaf als uit je marktonderzoek blijkt dat er super veel vraag naar is en je hebt in beeld wat alles je gaat kosten kan je kijken of het rendabel is. Kort door de bocht: wil je het goed doen kost het je veel tijd en geld.
-
02-12-2010, 23:05 #9
- Berichten
- 455
- Lid sinds
- 17 Jaar
Re: Paypal & Ideal. Mogelijk? Zoja, voor hoeveel?
Contract en hosting is geen probleem. Maar zoals je het al aangaf, hoort het dan gelijk ook veel meer te zijn dan simpel een accountje. Ik was bereid om er mid xxx in te investeren, maar met alles zo gewogen zal dat me dus veel duurder uitkomen dan het waard is.
-
05-12-2010, 14:35 #10
- Berichten
- 2
- Lid sinds
- 14 Jaar
Re: Paypal & Ideal. Mogelijk? Zoja, voor hoeveel?
Beste Güney,
Ik ben niet bekend met een technische oplossing voor je vraag. Je kunt echter ook veel geld besparen door de juiste PSP provider voor de internetkassa te kiezen. Kijk een op http://www.ideal-vergelijken.nl/
Hier vindt je een goed overzicht van alle aanbieders en de kosten voor het gebruik van iDEAL overzichtelijk gepresenteerd.
Succes,
Tom
Plaats een
- + Advertentie
- + Onderwerp
Marktplaats
Webmasterforum
- Websites algemeen
- Sitechecks
- Marketing
- Domeinen algemeen
- Waardebepaling
- CMS
- Wordpress
- Joomla
- Magento
- Google algemeen
- SEO
- Analytics
- Adsense
- Adwords
- HTML / XHTML
- CSS
- Programmeren
- PHP
- Javascript
- JQuery
- MySQL
- Ondernemen algemeen
- Belastingen
- Juridisch
- Grafisch ontwerp
- Hosting Algemeen
- Hardware Info
- Offtopic